• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Spremanje sijena i trave

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,151
Da, treba paziti da ju ne podereš samo. Bila je 300€ možeš pokriti 100 bala 3-2-1. S tim da nje ima viška po širini moglo bi valjda 4-3-2-1, ali do pola donje bale onda dodje.
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,151
Bitno da ne propadne u zemlju tokom zime. Palete nemaju smisla na mekanom terenom kad upadne sve. Mi smo podigli komade 30-40cm od zemlje i sad je to prva liga.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,647
Zetor Major?
Carraro getriba i prednji most, s Deutz ili Zetor motorom.
 

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,163
Sjenaža je trava, silaža je kukuruz ili slicne biljke
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Case4220

Aktivni član
Tu od
14 Lis 2021
Poruka
158
To znam, al koja ke razlika u ishrani bikova silazom i sjenazom, sta se s cime postize? Silaza bolja zimi a sjenaza u proljece? To me zanima 😁🫣
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

gromil

Aktivni član
Tu od
19 Ožu 2013
Poruka
240
Zetor Major?
Carraro getriba i prednji most, s Deutz ili Zetor motorom.
Jeste Zetor Major. Zetorov je motor.

Koja je razlika između sjenaze i silaze?
Sjenaza trava je proteinsko hranivo a silaza kukuruza energetsko hranivo. To je osnovna razlika a najbolje je da imas i jedno i drugo.
 
Na vrh