• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Šljiva

  • Temu pokrenuo Igor Lulić
  • Datum prvog posta
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

tatkodvd

Dobro znana faca
Premium
Tu od
2 Pro 2011
Poruka
1,257
A sa čime je tako fino okopano u redu?

Radnik plus ašov. Nije planirano štijanje, ali zbog kiselosti da se što dublje unese kalcijum (mljeveni kamen CaCO3), a posle je zima učinila svoje.
 

spoki007

Član
Tu od
27 Ožu 2009
Poruka
96
Re: šljiva

evo onih "sasjecenih" topova ...

top6custom.jpg
top2custom.jpg


dali da izoliram samo jednu provodnicu a ostalu konkurenciju odrezem ili da ostavim kako je za sada?
Tatko koji su daljnji koraci? :)
 

tatkodvd

Dobro znana faca
Premium
Tu od
2 Pro 2011
Poruka
1,257
Re: šljiva

dali da izoliram samo jednu provodnicu a ostalu konkurenciju odrezem ili da ostavim kako je za sada?

spoki007@ da obavezno izoliraj sprovodnicu, a ostale grane pomotaj da budu pod uglom od 90 stepeni u odnosu na sprovodnicu. Tj najgornju granu ostavi za sprovodnicu, drugu ukloni (i sve one koje prave konkurenciju sprovodnici), a ostale pomotaj.
 

tatkodvd

Dobro znana faca
Premium
Tu od
2 Pro 2011
Poruka
1,257
Re: šljiva

...zbog boljeg položaja grana, a znaju se i poslije malo dignuti. Pogledaj gore ovu sliku od Rodne, vidi se da je svaka grana skoro pod uglom od 90 stepeni u odnosu na sprovodnicu. To je bit vretena.
 

tatkodvd

Dobro znana faca
Premium
Tu od
2 Pro 2011
Poruka
1,257
Re: šljiva

a ako čovjek neće vreteno?

To je na njemu da odluči, ja samo pokušavam pomoći odnosno dajem prijedlog kako ja radim. Pokazalo se jako dobro.
 

spoki007

Član
Tu od
27 Ožu 2009
Poruka
96
Re: šljiva

spoki007@ da obavezno izoliraj sprovodnicu, a ostale grane pomotaj da budu pod uglom od 90 stepeni u odnosu na sprovodnicu. Tj najgornju granu ostavi za sprovodnicu, drugu ukloni (i sve one koje prave konkurenciju sprovodnici), a ostale pomotaj.

Ok,hvala...tako cu napraviti
 

tatkodvd

Dobro znana faca
Premium
Tu od
2 Pro 2011
Poruka
1,257
Re: šljiva

...pošto si sad savio grane biće nešto i roda sledeće godine sigurno. Te grane što su savijene obrast će rodnim pupovima. Samo još zaljevaj tamo kad udari suša i prihrani ih još jednom najmanje Kan-om oko 100-150g po stablu i ima da budu prva liga.
 

spoki007

Član
Tu od
27 Ožu 2009
Poruka
96
Re: šljiva

Kan sam bacio 08.04. i sad prije koji dan,s Kanom je mislim dosta ove godine
 

tatkodvd

Dobro znana faca
Premium
Tu od
2 Pro 2011
Poruka
1,257
Re: šljiva

Kan sam bacio 08.04. i sad prije koji dan,s Kanom je mislim dosta ove godine

Slobodno ih prihrani još jednom za 10 do 15 dana, mlade su i treba ih malo isforsirati da ojačaju.
 

aterik

Član
Tu od
15 Pro 2012
Poruka
169
Re: šljiva

evo i mojih čačanki...
20130602094054.jpg
[/IMG]

20130602094046.jpg
[/IMG]

treća vegetacija i prvi plodovi, čačanska rodna
 

Anthrax

Novi član
Tu od
12 Ruj 2013
Poruka
26
Sa sljivama nemam pretjerano iskustavi, jedino kaj znam (tj neznam kako ih obrezati) da rastu u visinu ko lude. Trenutno imam problema s presidentom. On raste u mj dana i do 30cm u vis. Grane su ove godine narasle i dva metra u visinu. Na visini od 70cm je odrezana. Ostale su 4 grancice koje su se okrenule u vis i ko svijece se digle oko 3m u zrak. Debele su oko 1cm. Promjer oko tih grana je kojih 50cm tako da nije otisla u sirinu.

Sa grof althanom nemam rige. On polagano raste ali gusto i ne presiroko
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh