• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

SILIRANJE - sezona 2016.-2023.

toth

Član
Tu od
28 Velj 2015
Poruka
148
Re: SILIRANJE sezona 2013.-2014.

Ne trebam, hvala. Kupili smo drugi silokombajn. A i nije velik problem. Ima jedna elasticna civija u reduktoru i kad je doslo do opterecenja umijesto da je proklizila lamela na kardanu pukla je civija. I tak 3,4 puta.
 

toth

Član
Tu od
28 Velj 2015
Poruka
148
Re: SILIRANJE sezona 2013.-2014.

Pa zapravo ne znam. Ne pise nista.Moze bit da je neki pottinger. Lici na mexa.
 

toth

Član
Tu od
28 Velj 2015
Poruka
148
Re: SILIRANJE sezona 2013.-2014.

ne mogu stavit silokombajn na njega :=-: a i treba mi kod kuce da ravnam i da gazim. prije smo sve rucno morali ravnat.
 

<zetor>

Aktivni član
Tu od
25 Lis 2012
Poruka
523
Re: SILIRANJE sezona 2013.-2014.

Evo i nase silaze od prosle subote . Imam malo slika jer sam ja gazio a i bilo nas je dosta pa smo brzo zavrsili njivu od 2 rali. Kukuruz je Kws Mikado prosjecna visina stabljike je 4m , silirali su Zetor 6945 i Lifam - Kemper silokombajn i Carraro agri up 85 i Kemper super silokombajn , u transportu Zetor 5211 , Torpedo TD 55 i ja sam gazio sa Zetorom Proxima 85 Comfort.

a5GVo3.jpg


TfO7hO.jpg


5fAe6i.jpg


uIHqBM.jpg
 

mikula

Aktivni član
Tu od
5 Ožu 2008
Poruka
348
Re: SILIRANJE sezona 2013.-2014.

Nebi se složi s vama, nije to nasljenik ničega več umjetno stvorena korporacija, sitina neki suvlasnici imaju nekog iskustva.

Susjed mi je 5-6 god radil u servisu i distribuciji dijelova, zapravo još neki frendovi rade s time.

To je odlična hoby kombinirka (ova je inače od mog kuma) ali niti sluga ICB-u il nekim drugim. Napravi ona sve ali nije to ozbiljno napravljeno...

Mislim da firma od 22 000 zaposlenih nemre baš biti samo tak umjetno stvorena terex je bio dio GM-a jedino kaj im kombinirke nisu najbitniji proizvod već damperi i u tom segmentu su jedna od jačih firmi ako ne i najjača. Videl sam dok su ih (dampere) vozili na sjever pa me zanimalo kaj je to za firmu koja radi takve mrcine jer se radilo o TR100 koji je veličine jedne prosječne kuće.
 

Zekson

Aktivni član
Tu od
26 Srp 2012
Poruka
504
Re: SILIRANJE sezona 2013.-2014.

Siliranje kod mene ove godine..











[YT]https://www.youtube.com/watch?v=GHwJKPXZDVY&t=20s[/YT]
 

FeLiXxX

Aktivni član
Tu od
6 Pro 2010
Poruka
1,037
Re: SILIRANJE sezona 2013.-2014.

Univerzal je 550 pretpostavljam? koliko je jak ovaj class? Svidjaju mi se ovaj mengele samo sto se ne mora prozinjati :fiery:
 

Zekson

Aktivni član
Tu od
26 Srp 2012
Poruka
504
Re: SILIRANJE sezona 2013.-2014.

Da universal je 550..
Class je 102 ks,silokombajn je pottinger dvoredni , da dobro je netreba presjecati njive a I moze biti bocni silokombajn..

Poslano sa mog Q8 koristeći Tapatalk
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Ma je da, Sip VIHAR 80E, 4 bubnja/corn cracker, ali neispravan, stavljana ploća s 12 noževa od SK 80S, u originalu je imao 9 noževa, nismo baš prezadovoljni, ove godine će mu biti izgleda zadnja sezona, trebalo bi uzeti neki koji bolje sječka, nešto tipa PZ MH 80S ili Mengele MB 220.
 
Na vrh