• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

SIJAČICE ZA ŠEĆERNU REPU

R

robert

Guest
sve mi je jasno.dodju kojekakve bube i eto ga na.... :)
kleine multicorn 2002
Obrisan neispravan link.
 
P

podravac2007

Guest
najbolje su Kleine sijacice (Unicorn 3) kakve ja imam, precizne, lagane... o vidi i ciganek je ovdje. jeste posijali repu, evo mi smo i po drugi puta posijali........
 

mario

Legenda
Tu od
28 Srp 2006
Poruka
3,041
PODRAVAC2007

Bok i dobrodošao na forum! Znači baviš se uzgojem šečerne repe, čime još?
Opiši malo!
 
B

branko

Guest
"podravac" ak se ja dobro razmem u kajkavsku gramatiku onda bi ispravno bilo podravec, no dobro sala mala . dobrodosao na forum. :D
 
Z

zrine892

Guest
i ja ima klenie 2...ma prezadovoljan sam...jednostavna lagana,,,precizna...ma idešššš zakon sijacica....
 
R

robert

Guest
24-redna accordova sijacica za serenu repu,slikano u tvornici ROPA,nepitajte za ucinak......to je strasno.... :shock: :shock:

Obrisan neispravan link.
 
R

Ratarko

Guest
Učinak ? Pa koliko bi mogao biti ?
Sa svojom 6 rednom sijačicom posijem 15 ha na dan .
Onda sa tom 24 rednom ide 60 + ha ?
Rekao bih da se isplati na 1.000 + hektara u sezoni .
Također i traktor morta imati prilagođene pneumatike za tu sijačicu , minimalno neke " Ropa gume " ali sa manjim profilom ripne , 850-etke ili 900-tke definitivno .
 
Z

zrine892

Guest
u veliskocima poljoprivrednom zadruzi su kupili dvije sijacice pa u sklapali u jednu...tako da ima 12 redi...moram ju jednom uslikati...stvarno su majstori napravili...uopce se ne prepoznaje da su sklapali..
 
R

robert

Guest
nikakav problem.ja cu od svoje 4-redne napravit 6-rednu za kukuruz....samo me muci ulaz u dvoriste....
 

zvona

Aktivni član
Tu od
17 Pro 2006
Poruka
1,295
Obrisan neispravan link.

Obrisan neispravan link.
Obrisan neispravan link.
još ih koriste i za ostale kulture soja ,kukuruz, suncokret
 
T

TOMY

Guest
Re:

podravac2007 kaže:
najbolje su Kleine sijacice (Unicorn 3) kakve ja imam, precizne, lagane... o vidi i ciganek je ovdje. jeste posijali repu, evo mi smo i po drugi puta posijali........

:D vidi moj post se pojavio od prosle godine! ja i zaboravio da sam se registrirao vec ovdje... :oops:

roberte jesi kupio onu 24 reda accordovu sijacicu? zamisljam si kako ravna njiva mora biti za takvu sijacicu, i velika tabla...
ja bi volio svoje dvije Kleinove 6 redova spojit u jednu od 12 al mi se nekako komplicirano čini, radit sve te nosače, prerađivati pogon, odnosno napraviti pogon za 3 vanjska reda... JOSIPE negdje si napisao da to nije bas takav problem :scratch

branko kaže:
"podravac" ak se ja dobro razmem u kajkavsku gramatiku onda bi ispravno bilo podravec, no dobro sala mala . dobrodosao na forum. :D

podravec, podravac - ako se kaze rijeka Drava, onda je podravac, al mi kazemo podravec

HVALA na dobrodoslici! :)
 
J

JOSIP.1

Guest
TOMY kaže:
ja bi volio svoje dvije Kleinove 6 redova spojit u jednu od 12 al mi se nekako komplicirano čini, radit sve te nosače, prerađivati pogon, odnosno napraviti pogon za 3 vanjska reda... JOSIPE negdje si napisao da to nije bas takav problem

nije, al do 80-90 ha sije i 6-red, cak i do 100, netreba se s tim zamarat.
 
T

TOMY

Guest
JOSIP.1 kaže:
nije, al do 80-90 ha sije i 6-red, cak i do 100, netreba se s tim zamarat.


ma ne, ja bi to više radi gušta! ono, iza tebe 12 redova....auuuu.... lijepo za vidjet...
 
J

JOSIP.1

Guest
ma je, normalno i brze ide neg pilit sa 6 radi svakako.

meni veze 12 redi sijacica i sjetvospremac sa sobom, jer za nju treba i pripremit, ovaj sjetvospr 4m mi je taman za ovu 6red sijacicu, a za 12 red bi imao sta s velikim mass pripremat, a sve to kosta...
 

SteveO

Član
Tu od
16 Velj 2007
Poruka
244
Kome treba sijacica za repu imam Monosem BRN 501, kao nova, super stanje...na PM...
 

vedrankc

Aktivni član
Tu od
10 Kol 2007
Poruka
1,195
Evo moje nedavno kupljene sijačice za repu RAU 12 redna
DSC07675.jpg

DSC07677.jpg


Pošto nemam iskustva sa sijačicama za repu, kakva je ovo sijačica, kako se ponaša u radu?


I zanima me kako se sa takvom sijačicom voziti po prometu?
Ovdje vidim neki nosač, dal je to možda za rudu ili kotače, pa da se vuče po cesti, slično kao i heder od kombajna?
DSC07678.jpg
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
to bi se lagano dalo riješit, nabaviš osovinu s kotačim i cilindrom od neke stare oltove rashodovane tanjurače te ju namontiraš na jednu stranu, a rudo napraviš na drugu stranu, sve to na neko lagano i brzo kopčanje/skidanje i po cesti ju tako transportiraš a po polju vudri normalno, a ove dijelove ostaviš negdje u međi :D , problem je samo kako skrenuti s ceste ako je uski most :blackeye :blackeye

ili prepraviš stara kolica od hedera od zmaja, torpedo bi trebao toliko visoko dići da možeš sijaćicu gore odkapčiti i to je to,po meni još bolje i praktičnije riješenje ;) ;) :!:
 

Najnoviji postovi

Na vrh