• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Roto kosilice za Honde

antondj

Dobro znana faca
Tu od
30 Kol 2015
Poruka
731
Ne, bila original na mtk. Nije kardanska remenica nego sa pogona brze brzine.

20160308_192400_zpssivknbtx.jpg
[/URL][/IMG]
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Dali dovoljno brzo vrti nož?
Ne sviđa mi se ovaj sistem zbog udaraca noža u panj ili nešto tvrdo,tu jako trpi bregasta,a brzina košnje je opet dosta spora.

Poslano sa mog G630-U20 koristeći Tapatalk
 

pepapilar

Član
Tu od
12 Stu 2010
Poruka
271
Ja sam probavao ovo- i naprijed i sa okretanjem volana (kad radi u rikverc).
Prošlo je dosta vremena, nisam više siguran,
ali čini mi se da kad je stavljena naprijed - da nož ima daleko veći broj okretaja.

Vidim da nisi predvidio sistem za uključivanje i isključivanje
remenice koja vrti nož,
vjerojatno ćeš imati problema kao što sam imao i ja s time,
teško je bilo zapaliti stroj kad je motor hladan,
a kad vučeš špagu za startanje moraš okretati kompletno sve pa i nož.
 

antondj

Dobro znana faca
Tu od
30 Kol 2015
Poruka
731
Nisam kosio u rikverc pa ne znam brzinu ali rekao bih da je brze. Kosilica ima spaner na kojem se iskljucuje remen tako da tog probema nema. Po dvoristu sam malo kosio, ide lijepo. Cekam da se malo osusi trava pa cu vocnnak od 3000 kvadrata kositi. To ce biti pravi test.

20160308_192406_zpslxhz6gyx.jpg
[/URL][/IMG]
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Ta kosilica kosi mokru i suhu travu bez brige,jer ne melje nego reže i ostavlja,tako da mokra trava ne smeta,jedino blato.

Poslano sa mog G630-U20 koristeći Tapatalk
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,627
Malo ti je ta kosa došla predaleko od pogonske osovina, to bi moglo otežavati upravljivost. Najbolje će se vidjeti u probnom radu.:icon_e_wink:
 

pepapilar

Član
Tu od
12 Stu 2010
Poruka
271
Na gornjim slikama nisam skužio da imaš španer,
super si sve to napravio.
Što se tiče košnje naprijed ili u rikverc,
mislim da je naprijed puno bolje.
Kad je okrenut volan za košnju u rikverc imaš samo jednu brzinu,
i onda mi se je znalo ići na živce kad na mjestima imam
manju ili slabiju travu, mogao bi kositi puno brže a
ograničava te samo jedna brzina kretanja.
Kad je kosilica naprijed, a trava nije visoka,
nekad ga potjeram i u trećoj.

Što kaže kolega brgud,
kad je kosilica montirana da radi u rikverc (kako je tvornički zamišljeno)
ipak je dosta bliže kotačima.
Sve ima svoje prednosti i mane....
 

bubamarac

Član
Tu od
23 Tra 2012
Poruka
746
Izrada izgleda odlično, projektiranje malo "šlepa":icon_e_biggrin:
Bila bi odlična da su ti remeni duplo kraći, odoka.
Ili gornji više, a donji nešto manje od duplo kraći..
Bila bi ti puno bliža kolima, i puno upravljvija.:(hi):

edit; dakle kako ja to vidim, dupla remenica koslice je tribala bit "iza mjesta kačenja" na hondu, taman onoliko koliko je sada ispred.Nekih 20 cm prema kolima.
Došla bi skoro ispod remenice motora, malo naprid prema kosilici.
Dovoljan bi bija neki mali remen, spojka bi ti mogla bit slična hondinima na sajlu.
 
Posljednje uređivanje:

antondj

Dobro znana faca
Tu od
30 Kol 2015
Poruka
731
To je kosilica od f420, kako je prihvat nizi, zato sam isao naprijed. To je glavni razlog. Ovih dana nece padati, pa planiram u cetvrtak ili petak kositi, pa se javim.
 

sumadinac

Član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
815
Evo i moje kombinacije.Kosu sam nedavno nabavio tako da je juce pala proba,ja sam zadovoljan,jedino bi po meni trebalo brze noz da okrece,jer sa ovom brzinom lose melje.

 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Taj nož nije predviđen da melje.
Samo ga dobro nabrusi i lagano pogotovo sada kad je trava gusta i tvrda.
Digni nož na gornju mjeru.

Ova remenica pogona na getribi nije orginal?i čini mi se velikog prečnika,promjera.

Poslano sa mog G630-U20 koristeći Tapatalk
 

zagorje

Aktivni član
Tu od
4 Lis 2011
Poruka
357
Ova remenica za pogon kose je identična onoj sa druge strane i ako se ne varam ima jednostruke remenice na motoru i getribi , trebala bi ić manja remenica da digne okretaje al opet ostaje brzi rikverc
 

antondj

Dobro znana faca
Tu od
30 Kol 2015
Poruka
731
20160316_181243_zpsrjqgbpt7.jpg
[/URL][/IMG]

Imam video, ne znam ga tu staviti. Kosio sam naprijed u 3 sporoj, to je malo brzi hod. Odlicno kosi i motor ne osjeti opterecenje. Trebalo mi dva sata za 3100 kvadrata. Kako se moze podesiti visina kosnje?
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Iznad noža imaš jednu podlošku debljine oko 2-3cm i ima srce kao vratilo i nju staviš dole a nož gore,i to je najvišlji položaj koji ide nož.

Poslano sa mog G630-U20 koristeći Tapatalk
 

sumadinac

Član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
815
Taj nož nije predviđen da melje.
Samo ga dobro nabrusi i lagano pogotovo sada kad je trava gusta i tvrda.
Digni nož na gornju mjeru.

Ova remenica pogona na getribi nije orginal?i čini mi se velikog prečnika,promjera.

Poslano sa mog G630-U20 koristeći Tapatalk

Znam da nije da predvidjen da melje kao veliki traktorski tarup,ali ovaj moj nekosi skoro nikako:icon_scratch: Vise ostane nepokoseno,nego sto sto pokosi,preskace na dosta mesta.Remenica na menjacu nije original,to bi trebalo da je od male honde pogonska(bar mi je tako rekao covek od koga sam je kupio)i dvostruka je.Klasicna remenica je cinimi se8cm,a ova je 13,5 i namerno sam uzeo vecu jer znam da ovakva kosilica trazi brzinu ali i dalje nema dovoljno,moracu nesto hemijati oko ostalih remenica da dobijem jos malo neophodne brzine.
 

antondj

Dobro znana faca
Tu od
30 Kol 2015
Poruka
731
Kod mene je noz na gornju visinu postavljen. Tako mi i odgovara jer sam bijelu djetelinu posijao, tako da kosi visoku travu a djetelina ostaje neostecena. Sto se tice kosenja, gdje je trava preko 30m i gusta, malo proklizi remen, ali nije jako, stisnem blokade da provrti pa nastavim.
 

pepapilar

Član
Tu od
12 Stu 2010
Poruka
271
Znam da nije da predvidjen da melje kao veliki traktorski tarup,ali ovaj moj nekosi skoro nikako:icon_scratch: Vise ostane nepokoseno,nego sto sto pokosi,preskace na dosta mesta.Remenica na menjacu nije original,to bi trebalo da je od male honde pogonska(bar mi je tako rekao covek od koga sam je kupio)i dvostruka je.Klasicna remenica je cinimi se8cm,a ova je 13,5 i namerno sam uzeo vecu jer znam da ovakva kosilica trazi brzinu ali i dalje nema dovoljno,moracu nesto hemijati oko ostalih remenica da dobijem jos malo neophodne brzine.

Ako je to tako, onda imaš neki drugi problem,kad ni sa većom ne možeš dobiti brzinu.
Jer originalna remenica je dosta manja, kako si i sam rekao mislim da je
8cm (imam ju negdje u garaži).
Sa ovom remenicom koju ti imaš, brzina noža morala bi biti znatno veća,
a kažeš da nije.
Da ti nije netko uvalio kultivator s nekakvom preradom ?
Tipa- motor od jednog modela a getriba od nekog drugog?
Vidim na oglasnicima stvarno svašta ima,
reklamiraju u stilu - super stvar, stavio sam novi motor -
a neće reći da vjerojatno zbog toga i prodaju, jer
novi motor koji je stavljen nije prilagođen brojem okretaja
getribi od dotičnog kultivatora.
I onda to netko kupi i pati se dok ne skuži u čemu je stvar.
 

sumadinac

Član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
815
Ja sam mtk kupio od poznanika i znam da je sigurno sve originalno i da nikad nije otvarano.Mozeli mi neko od forumasa koji poseduje istu ovakvu kosilicu i koriti je tako sto okrece rucke reci dali kosi u brzi ili sporim brzinama.Moja je g42,i koliko se razumem u honde sve je isto kao na f620samo nema reduktor i uvek je u sporm brzinam,a samim tim i kardan sporije okrece i mozda je u tome problem.:icon_scratch:
 

Najnoviji postovi

Na vrh