• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Registracija prikolice

matru

Član
Tu od
9 Pro 2015
Poruka
73
Jedan moj bliski rođak ima "čezu" iz samogradnje za prijevoz drva. Pred dva tjedna vozio ju je s registriranim traktorom i dva metra sitnih oblica na njoj (granja). Na nerazvrstanoj cesti zaustavila ga je policija i naplatila kaznu od dvije tisuće kuna za neregistriranu prikolicu. Kaznu je platio u roku tri dana pa je umanjena na tisuću kuna. Nakon cca 2- 3 tjedna na kućnu adresu dobio je rješanje prekršajnog postupka temeljem zakona o osiguranju i kaznu za neosigurano priključno vozilo u iznosu od 5000 kuna. Trenutno je rješenje kod odvjetnika i još nije plaćena kazna. I još kaže da će vjerojatno dobiti kaznu (neznam po kom zakonu) jer drva nisu bila "čekićana". Ovaj dio oko drva me toliko ne zanima ali ovo oko registracije me jako zanima odnosno kakva su vaša iskustva jer za ovako nešto prvi puta čujem. Zvao sam prijatelja u stanicu za tehnički pregled koji mi kaže da mu nikad još nitko nije došao s "čezom" na registraciju. Ja nemam "čezu" ali imam "gumenjak" koji vućem traktorom po cesti pa me zanima moram li i njega registrirati. Prijatelj iz STP mi također kaže da mu nikad nitko nije bio s "gumenjakom" na registraciji. Takkođer imam samohodnu kosilicu BCS koja ima treći stražnji kotač na kojoj se mogu voziti. Moram li i nju registrirati? Možda kao radni stroj? Ispričavam se ako nije prava grupa ali mislim da je tema jako interesantna.

Marko
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,691
Sve šta se vuče traktorom po cesti mora biti registrirano, od gumenjaka pa do tvorničko atestiranih prikolca, tipa gnoj, sijeno, cisterne, itd.. Da, kazne jesu tak 5000 za neosigurano i oko 2000 za neregistrirano vozilo. U Sisku ti je to tak već 3-4 godine, i dosta ih je naletilo već. Čak se i samohodni burgoni i tak te stvari regaju. Na kiperici, koja je regana već, ak imaš kakvu home-made nadogradnju, isto možeš nahebati ak nije upisana u papire, kao i recimo iza vuču za dodatnu prikolicu, ak nije u papire upisana. Postalo je zahebano vrijeme glede toga, jbg.
 

VuckoH

Član
Tu od
11 Svi 2015
Poruka
620
Taj sisak ko da je država za sebe, ivanic,čazma.bjelovar ništa od toga nije problem.
 

Steyr 01

Član
Tu od
25 Kol 2012
Poruka
654
I kod nas su počeli zaustavljati traktore s ne registriranim prikolicama, i one koje su samogradnja pa ih šalju na izvanredni tehnički pregled, govorim za okolicu Ludbrega.
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,701
Sa moje IMT-jke je otac poskidal skoro sve kaj se dalo i kak sad da ja nju registriram, čak je odrezal i onaj dio gdje je ručka od kočnice stavljena :mad:
 

Fendt939

Iskusan lik
Tu od
26 Stu 2014
Poruka
1,366
Kod nas se čak i sa ne registriranim traktorom možeš vozat, ovisi kakve su volje taj dan :)

Kod nas nitko nema registrirane prikolice, čak ni ovi što voze kukuruz/žito dalje u silose...
 

Mario1993

Aktivni član
Tu od
24 Velj 2015
Poruka
248
Mog su susjeda uhvatili s jednorednim beracem i dobil je kaznu. Rekli su da sve sto ima kotace mora biti registrirano. A u Velikoj gorici se u isto vrijeme voze na zelenim tablicama.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,740
Baš me zanima kak se registrira berač???
Nema kočnice, nosivost...jer je to priključak, a ne prikolica.
Jel u Sisku treba registrirati i vučene tanjurače???
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Danas sem bil na tehničkom sa traktorom kažu da se zakon promjenil nešto na bolje . Jednog rođaka su zaustavili u Koprivnici sa neregistriranom prikolicom za gnoj . Kad je istu htel registrirati u Križevcima mu rečeno da nemože jer nema kočnice (osim pritvrdne ) i da ne podleže registraciji i tu mu izjavu ovjerili sutkinja ga oslobodila kazne .
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Samo za kog se mijenjo na bolje:icon_rolleyes::icon_rolleyes:
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Neznam za sve ali traktor registriran sa kabinom se mogel registrirati bez kak je čovjek kasnije došel od mene neznam sve detalje .
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,691
Za tanjurače nadam se da ne još :D: al ovisi kak sreće imaš. Može i bez kočnice na regu, s tim da ti skine nosivost na 2, ili 2 i pol tone neznam sad točno, znam da je ove godine bilo tak na teh nekoliko prikolica sa prvom regom pa ih je stavio na manju tonažu od stvarne.. Ma nisu normalni više..Još za homemade i mogu razumiti, svakak se povari i svakakve sklepe se vuku, ali bar za ove tvorničke ne bi trebalo, ipak je i atestirano, i povareno kak bog zapoveda.
Bratić mi radi u prometnoj policiji u sk, tak i znam šta se smije i nesmije i za što kažnjavaju, jbg.. Pitao ga i za onu za gnoj šta sam ljetos radio, iako ima signalizaciju, trokute, trokut za sporo vozilo, pogledao je i rekao da se i ta moja prikolica isto tretira na cesti kao gumenjak koji nema niš, nema tablice, vučeš i gotova stvar, po đepu. Jedino šta me iznenadilo sad, da smiješ voziti ljude na prikolici šta se nije prije smjelo.
 
Posljednje uređivanje:

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
Kolega je u selu dobio kaznu za neregistriranu cisternu. Htjeli su ju registrirat pa je bio problem, nema zracne kocnice. Slazem se da treba lupati po dzepu sve sta vuku
neosvjetljene prikljucke, ali treba imati i neku granicu.
 

Philby

Član
Tu od
21 Tra 2014
Poruka
530
Jbg, to je ipak prikolica kao i svaka druga. Kad je puna vučeš najmanje pet tona, i nije se zajebavati sa tim hoće li kompozicija stati kad budeš htio.

Istina da se ne koristi često i seljaku je problem da izdvoji pare za to, ali bezbjednost na putu je najbitnija.
 

karlo.m

Član
Tu od
7 Stu 2012
Poruka
244
Vidim da se spominju prikolice... A šta se tiće balirke kako je sa njima pošto sljedeće godine se planiram voziti po glavnij cesti. A ne posjedujem nikakav dokument o njoj, a nema osvjetljenje ni kočnice!!
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,740
Napravi osvjetljenje. To je minimum, bez obzira na registraciju, radi tvoje i sigurnosti onih iza tebe.
 

Najnoviji postovi

Na vrh