• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Registracija nove prikolice za traktor neuspjela

boris sl

Novi član
Tu od
18 Velj 2023
Poruka
9
Pozdrav
Imam problem i ne znam jel postoji tema o tome(malo je prevelik forum za sve pregledat) pa ako me tko može uputiti na temu ili da se otvori nova.
Kupio sam 2020 traktorsku prikolicu u Sloveniji novu-prije mj dana idem ju registrirati i kazu da ne mogu .zovem centar vozila Hrvatska i isti odgovor,kao promjenio se neki zakon.
E sad,savjet,uputa ili bilo sta bi puno pomoglo
 

cvajko997

Iskusan lik
Tu od
29 Tra 2020
Poruka
728
Ako ima račun, radila je firma, nije rađena doma, iako i to doma ide, ali to treba u 4 oka pitat što i kako, međutim mora se moć homologirat. Ako nije delanec, pogotovo iz Slovenije, EU, mora se moć homologirat. Amen.
 

Galda

Iskusan lik
Premium
Tu od
11 Ruj 2022
Poruka
457
Jesu to one makedonske? Za njih sam čuo da se ne mogu registrirati
 

ZGseljak

Iskusan lik
Tu od
21 Srp 2018
Poruka
2,680
Eu ne da homologirati prikolice iz Turske ako ima hidraulične koćnice. Moraju biti zračne.
Info od neki dan
 

boris sl

Novi član
Tu od
18 Velj 2023
Poruka
9
Proizvođač je Hofmann
Kao kupljena je 2020god a poslje toga se zakon promjenio,na prikolici je 17znamenkasti broj sasije a sad valjda treba biti 21 br.
Račun posjedujem i homologaciske podatke ,zato mi i nema smisla. Screenshot_20230816-095108_Outlook.jpg

20230814_123812.jpg
 
Tu od
25 Lip 2014
Poruka
3,422
Zovi par prodavača, pitaj koliko znamenki imaju njihove prikolice, ako ima 17. Ili nek' ti slikaju ili odi i sam slikaj, ako i dalje neće, kontaktiraj nekog pravnika, ne može biti da se ne može registrirati ako postoji račun i homologacija.

Ili samo nisi u ruci nosio dovoljno Jevreja za regu? 👀
 

boris sl

Novi član
Tu od
18 Velj 2023
Poruka
9
Evo upravo dosao iz MUPa i oni isto kazu da bi morala proci registraciju jer registriraju ljudi prikolice iz YU sa samo 4 broja šasiju
Jos cekam da mi se jave telefonski iz cvh pa da vidim kako i sta dalje.
Opcija je bila i da ju probam u Sloveniji regat ali ne mogu jer nisam tamo prijavljen(posto je prikolica kupljena nova preko fonda ne mogu ju ni na nekoga tamo regat jer onda vise nije nova)
 

josip77

Iskusan lik
Tu od
4 Stu 2022
Poruka
305
Moraš bit uporan sa CVH,površni su,mladi ili neznanje,za primjer kad sam atestira terencu dodatnu opremu,vratio je atest da fali slike prednjih opruga,a auto ima torzione šipke....šta reći više...
 

boris sl

Novi član
Tu od
18 Velj 2023
Poruka
9
Razgovarao upravo sa njima i doslovno za sad imam hrpu zeljeza doma(11 brojeva šasije ima a treba minimalno 17-ispravak netočnom navoda)
Kontaktirao proizvođača pa sad čekam njihov odgovor,mada imam jako malo vjere u sve to
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,700
Pa jel ima papire od homologacije?
Kakve veze ima kolko broj šasije ima brojeva?
 

lijeskakc

Iskusan lik
Tu od
12 Stu 2019
Poruka
3,144
neka od početka upišu toliko nula koliko nedostaje do potrebnog broja cifri, ako je to bitno
 

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,797
Da li je ta prikolica bila na popisu prikolica i proizvođača koje se ne može homologirati i registrirati u HR? Nešto kao što su pojedini automobili, za neke druge države, ali u HR, ne prolaze?
Da li si to uopče provjerio?
Ako takav popis za prikolice ne postoji, tada su u MUP-u u pravu, da se to može registrirati, naravno s potrebnim računom i ostalim dokumentima.
 

boris sl

Novi član
Tu od
18 Velj 2023
Poruka
9
Postavio sam im Pitanje dali se moze registrirati u hr i sve je bilo ok,samo valjda od ove nove god je neki drugi zakon izasao.prikolice su oglasavane i kod nas na njuškalu,proizvode se u Europi tako da nema smisla da se i prodaju na ovom tržištu ako nisu za isto,izgleda da je samo zakon u pitanju .
Cal sam pitao da ju regam pod samogradnju,pa ni to ne prolazi-tako mj je rečeno putem telefona
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
kad bi imao potopuno novog ford T , s računom a do danas si ga čuvao ispod staklenog zvona , da li bi ga mogao registrirati?
 

josip77

Iskusan lik
Tu od
4 Stu 2022
Poruka
305
Ja sam se samo nadao da ulaskom u EU neće više bit ovakvih situacija,al ostade sve po starome...mislim da se pola evrope smije našim zakonima.....
 
Tu od
25 Lip 2014
Poruka
3,422
kad bi imao potopuno novog ford T , s računom a do danas si ga čuvao ispod staklenog zvona , da li bi ga mogao registrirati?
Zašto nebi? Pod oldtimera ide bez po ***** ladne vode, osim ako nisu tukci pa svi samo čekaju da im pružiš ruku, a oni onda s osmijehom stave ruku u džep 🤑💸💸💸
 

boris sl

Novi član
Tu od
18 Velj 2023
Poruka
9
kad bi imao potopuno novog ford T , s računom a do danas si ga čuvao ispod staklenog zvona , da li bi ga mogao registrirati?
Pa nije da se radi o 100 g razlike,nego samo 2 god jer je kupljena u 11mj 2020,a isto tako je netko mogao uzet 5 6 prikolica u trg i stoje mu na lageru ako nije uspio prodat i eto problema🧐
 

Najnoviji postovi

Na vrh