• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Radovi u šumi, izrada drva

Ghost

Iskusan lik
Tu od
10 Ruj 2021
Poruka
1,612
Jesam, nisam puno puta ali jesam, najgora je stvar kada se oklizne čeza u vagaš pa kada udari onda drva samo izlete, ali učio sam dosta na tuđim greškama pa kroz šumu uglavnom vozim malim gasom pa ak naleti na panj ugasi se traktor, ali da, zna se dogoditi i onda to uglavnom bude zabavno, ili u blato se istresu drva ili u trnje
 

lijeskakc

Iskusan lik
Tu od
12 Stu 2019
Poruka
3,159
Bilo bi dobro da se drva povežu sa gurtnama. Ako se one dobro stegnu manji je rizik da u takvoj situaciji drva skliznu sa čeze.
 

domo1984

Dobro znana faca
Tu od
22 Srp 2014
Poruka
550
Ako nisu vezana gurtnom onda većinom ode gornji red ili dva ostalo ostane,zato bolje ne vezati prije tvrde ceste
 

Ghost

Iskusan lik
Tu od
10 Ruj 2021
Poruka
1,612
Ja vezem obavezno, ali lagana voznja kroz sumu, ako ulazim u vagase gdje se ceza trea skliznuti bocno u 1.sporoj i na kocnici da klizne polako. Ako ide preko panja kad silazi dolje isto lagano na kocnicama drzati. Sve ostalo je rizik, ako je ne povezano ode tu i pol tereta dolje a druga polovica se razjebe pa svejedno zreba ponovno slagati, ako je vezano izvrne se cila ceza na bok...
 

Ghost

Iskusan lik
Tu od
10 Ruj 2021
Poruka
1,612
Vjetar je nakršio toga da ja mislim da moja ekipa i ja nećemo ni ove godine završiti, a samo privatno radimo, u državnoj šumi nismo bili od tog dana kad je bila oluja. Nije bilo ništa iskoristivo, to je, kako se kod nas naziva, hrast livadnjak, nije rastao u vidinu kao u šumi već se širio na sve strane pa je pun ogranaka i kvrga. Moglo ga se iskoristiti za izradu nekih stolova ili slično ali da ga netko hoće za sebe uzeti, inače švercera trupcima sada cvjeta biznis, za ovaj trupac bi ponudili možda 50-60 eura po kubiku pa nitko ne želi takvu robu prodati. Po meni šteta ga je u ogrijev spaliti ali tako je kako je.
 

4340

Dobro znana faca
Tu od
2 Ožu 2018
Poruka
379
Plaćaju ga skoro ko drva ,mada ne kužim da baš ne vrijedi više. Sad imaju bolje robe pa onda lako biraju.
 

Ghost

Iskusan lik
Tu od
10 Ruj 2021
Poruka
1,612
Stvar je u tome da najviše robe otkupljuju nakupci, robe ima kvalitetnije a ljudi su u neku ruku u problemu jar ako im ostane, s vremenom trune onda će ga radije dat za 150-200 eura nego po 50 eura u ogrijev. Sa druge strane, ja osobno da imam bolje mogućnosti i/ili više vremena ja bih radije uzimao takve kvrgave, oštećene...već furnir. Za epoxy river table su upravo takvi komadi dušu dali.
 

lijeskakc

Iskusan lik
Tu od
12 Stu 2019
Poruka
3,159
Nastavak radova na izvlačenju vrhovine topola. Bude jedno 60- 70 metara kada sve izvučem, ako ne i više. Sad još nije zazelenilo pa moram to iskoristiti da mi opet drač sve ne obraste. Kičma pati pa sam si napravil i cepin-pomoćnika koji mi olakšava da se ne moram toliko saginjati. Još nisam ništa potrgal pa mi je i sa te strane lakše. Sjetil sam se kolege Zorana kojemu sam udjelio savjet glede zaštitnih hlača, a i moje uredno stoje u ormaru na sigurnome. Kćer mi je kupila i zaštitnu kacigu sa antifonima. I nju čuvam u kutiji, a oči pune piljevine. Staroga konja nemreš mijenjati i to je to. :ppozdrav:
 

Prilozi

  • vrhovina 1 22.3.jpg
    vrhovina 1 22.3.jpg
    108.4 KB · Pregleda: 63
  • vrhovina 2 22,3.jpg
    vrhovina 2 22,3.jpg
    92.2 KB · Pregleda: 64
  • vrhpvona 3 22,3.jpg
    vrhpvona 3 22,3.jpg
    84.5 KB · Pregleda: 63
Na vrh