• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Proxima plus 10541

B

branko

Guest
bajki kaže:
Kod nas svi hvale zetora, trajan, nekvari se, nema kapi ulja na njima.


dobri su oni stari, ali ovi nov bas i ne, ima ih jedno par u mom kraju i nitko se bas ne hvali s njima, svatko je imao bar jedan veci problem (getriba) ako ne i jos nesto drugo. a opet ako pogledas koliko traze za njih u oglasniku u svakom slucaju su precijenjeni.
 

pajdo

Član
Tu od
26 Srp 2007
Poruka
202
Ne mogu nikako reći da je Zetor generalno loš traktor, ali imam 6321,kupljen 99g., 4000h, i pun je nekih sitnih problema: Amortizeri na vratima izdrže jedva 1g, grijanje funkcionira loše, a hlađenje uopće nije ni radilo s time da sam već tri puta kupovao nove spremnike sustava za gijanje , koji se nalaze u kabini jer nakon nekog vremena, zbog lošeg materijela ,više ne brtvi i kroz otvore ventilacije mi curi u kabinu ko ludo!!!
Brtva na kardanu je puštala,hidraulika par puta otkazala poslušnost, pa ponovno prordila sama od sebe, ...
U biti ništa posebno i ništa što čovjek ne može sam riješiti ,ali iritira!
Jedini, za sada, ozbiljniji popravak je mijenjanje zupčanika 4te brzine, zbog čega je traktor strašno izgleda jer je bioa rastavljen na tri dijela!!

U KONAÄŒNICI: nikad više ZETOR!!
Neka se ne ljute oni koji zetore simpatiziraju no, na temelju vlastitog iskustva, ali i na osnovi viđenog u mom kraju( a u mom kruju zetori su zatupljeni sa 95%), Zetor jednostavno nije traktor koji može pod opterečenjem puno sati godišnje raditi, i tako puno godina!!
Ili jedno ili drugo!
Inače svake godine treba, u više navrata, posegnuti u džep i otkloniti nastale kvarove ! :cry:
 
B

bajki

Guest
branko kaže:
bajki kaže:
Kod nas svi hvale zetora, trajan, nekvari se, nema kapi ulja na njima.


dobri su oni stari, ali ovi nov bas i ne, ima ih jedno par u mom kraju i nitko se bas ne hvali s njima, svatko je imao bar jedan veci problem (getriba) ako ne i jos nesto drugo. a opet ako pogledas koliko traze za njih u oglasniku u svakom slucaju su precijenjeni.

Moguće, kod nas su isto stariji modeli, najnoviji je 6340.
 
M

marko_18

Guest
zetor nije pogodan za raditi, ali za babe k meši to je. Ima kabinu veliku,
onaj bogec 5245 jedva ide radi te kabine.
 
B

branko

Guest
evo ti gore potvrde jer je i pajdo imao problema s getribom. znam za jednog 7340 ili 41 nisam siguran uglavnom ovaj noviji model zaobljen , svako malo je bio rasturen dok nisu pronasli da se istrosila poluga mjenjaca (koja je i nova malo prekratka) pa je traktor svako malo ostao u nekoj brzini a nema ni 2000 rs. uglavnom izgleda da su koristili stocnu repu dok su izradjivali getribu.
 

pajdo

Član
Tu od
26 Srp 2007
Poruka
202
Å to se getribe tiče vele mi serviseri da su dobre one kod kojih je mjenjač u sredini, a ove novije linije, kakav je i moj, imaju mjenjač sa strane i getribe su ful nekvalitetno riješene!
Znam dost ljudi sa tim novijim serijama i svima je otišao neki vrag na getribi!
Za poludit!
Å to se motora i rada sa strojevima tiče: vuće roto drljaču 210cm do max 25cm ko od šale!
PLUG 2x12 - ni ne zna da ga vuče(30cm)
 

mario

Legenda
Tu od
28 Srp 2006
Poruka
3,041
Ja ne mogu vjerovat, pa moj Zetor je do sada sigurno natukao oko 6000 sati, mijenjali smo jedino lamelu, a što se tiče cilindara na vratima to ti je potrošna roba, grijanje i hlađenje je radilo prije super, sad više ne.
Za Zetora ne mogu nikako reći da je loš traktor, jednostavno sam se uvjerio na vlasitom Zetoru da je traktor super, snage ima dosta.
 
P

paor

Guest
moj zetor ima 8000+ rs, svi kvarovi dosad su koštali recimo 2000kn,

radi grijanje, sve kočnice, sva svjetla, prve zadnje gume, ulja ne troši, hidraulika nedirana

sat mi je stao ove godine, cilindre na vratima više ne mijenjam, u desnom prednjem kotaču 4 puta mijenjao ležaje (lijevi nikad), promjenio sva crijeva za gorivo (sipano sve i svašta), dvaput godišnje pomiješa brzine (to riješavam za 1 -5 min), oslabio oko 25%, ali ga još ne mislim dirati

dao bog da mogu kupiti još jedan takav manji novi (3320)

prijatelj ima 4340, drži 25 krava i ima samo njega, radi dan noć, sat mu je stao i ja mislim da ima preko 10000 bez većeg kvara
 

pajdo

Član
Tu od
26 Srp 2007
Poruka
202
Nije to ništa novo-nisu svi ljudi dobri pa je previše za očekivati i da budu svi traktori!
Veliku ulogu igra i faktor sreće- možda od tisuću traktora samo na jednom getriba ne valja i baš ti naletiš na toga !!
Al nema sad potrebe generalizirati!
Osobno mislim da je najveći problem kod mojeg što puno sati godišnje napravi na mjestu-pokrečući pumu za navodnjavanje!
 
B

Bobo

Guest
Jedan ovdje je imao zetora 121KS (Ne znam koja je oznaka) i radio mu je sve i svasta. vukao 3x16" i po kisi i po suhom, sjetvospremac kad zakaci za njega, nitko ne moze proci kraj njega. tajuracu nikada niej dizao iz zemlje 36 diskova. Sve je bilo super dok nije nabavio prednji utovarivac za njega i kad je poceo praviti garazu za strojeve. Natjera ga u vir u rijeku i vadi pijesak, a voda preko haube, toliko da mu vodna pumpa stane... To je s njim zadnje radio i poslije toga ga je morao prodati. To ga je ubilo...

Inace jako dobar traktor i ako je on s njim radio sve i svasta vjerujem da je zetor jako dobar traktor...
 

vedrankc

Aktivni član
Tu od
10 Kol 2007
Poruka
1,195
Prije 15 godina imao sam Zetor 6211 novi, svaki tjedan smo mu prali hladnjak, al on se grije i grije!!!
Ako si ga malo stisnuo uz brijeg zakuha. Onda smo mu poskidali limariju kad smo orali, ali isto grije se!
 

mario

Legenda
Tu od
28 Srp 2006
Poruka
3,041
Da se grije , to mi kod mojeg nije poznato, neznam kad sam zadnji put očistio hladnjak. :oops: :oops:

U brijeg ide bez problema unatoč svojoj težini od skoro 4 tone (sa utovarivačem) i samo 63 ks.
 

vedrankc

Aktivni član
Tu od
10 Kol 2007
Poruka
1,195
Kod nas svi imaju problema s pregrijavanjem (riječ je o Zetorima između 1980. i 1995.g). To zbog pregustog hladnjaka! Noviji Zetori (4320) imaju rjeđi pa zrak može bolje strujati.
 
Z

zetor 6340

Guest
ljubitelji zetora mogu vam samo reci da ga ne hvalite previse.ako zelite traktor koji ce raditi teske poslove poput oranja tanjuranja rotodrljanja i dr. zaboravite na to onda radije uzmite imt-a sigurno ce vise napraviti od zetora.
 

bogec

Aktivni član
Tu od
16 Stu 2007
Poruka
2,282
ja imam zekana 4320 i obarđujem 25 ha zemlje i to intenzivne poljoprivrede to znači 2 kulture godišnje , praktički sve po dva puta ko da iamam 50 ha i jako je dobar, ore sa dvobraznim 14 cola fužinar batuje plugovima , tanjurače 24 nazubljena diska , a 6 tona vlažnog kukuruza samelje sa sipovim silomlinom i ciklonom za 40 minuta i tako 4 prikolice dnevno ni da trepne a potrosi za to cca 25 litara goriva, jak je na kardanu!inače imt 577 i 560 za isti radni učinak mljevenja traktori su zaklani i ne mogu ko zekan, zetor je 96. godište
 
Č

Čugi

Guest
zetor 6340 kaže:
ljubitelji zetora mogu vam samo reci da ga ne hvalite previse.ako zelite traktor koji ce raditi teske poslove poput oranja tanjuranja rotodrljanja i dr. zaboravite na to onda radije uzmite imt-a sigurno ce vise napraviti od zetora.

Dobre šale nikad dosta! :lol:
 
J

jozha

Guest
zator...pravi ljepotan od traktora....da mi je to imati na svom imanju
 

kloki

Član
Tu od
10 Tra 2008
Poruka
140
iako nikad nisam imao takav traktor vreme je pokazalo kod nas u vojvodini a i u srbiji da je starog zeku napravila neka nadljudska sila on jednostavno ide i ide i ide POSTOVANJE
 

Najnoviji postovi

Na vrh