• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Program ruralnog razvoja - 2014. do 2017.

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,874
Kolega Bobić koliko znaš ljudi koji su prošli sa poslovnim planom kojeg su sami pisali ,a koliko od onih koji su ga masno platili?
Ja ih igrom slučaja znam nekoliko koji su masno platili i neki su prošli dok neki nisu,a znam ih da nisu prošli oni koji su sami pisali...falilo bodova,dokumenata,nepotpunih stvari itd...


ps. kolega Bobić
Va*žno je napomenuti, u slučaju dobrovoljnog ulaska u sustav PDV-a, porezni obveznik obve*zuje se sljedećih pet kalendarskih godina na redovni postupak oporezivanja, bez obzira na vrijednost ostvarenog pro*meta (može biti i manji od 230.000 kuna) u narednim godinama.

https://burza.com.hr/portal/tko-je-obvezan-uci-u-sustav-pdv-a-u-2016-godini/10806

pss. neznam kome knjigovođa neće preporučiti ulazk u PDV dobrovoljno s obzirom da si planira trošak od 50k eura....

Osobno sam prošao neke stvari i nisam to pisao gledajući Jubito predavanja!!!

Pišem o cijeni koju češ platiti što se doprinosa i knjigovodstva tiče,a ne da je problem 5 godina obavljati djelatnost poljoprivrede ili zadržati u tvom slučaju atomizer jer ti i treba...
 

Plemeniti

Dobro znana faca
Tu od
16 Pro 2008
Poruka
1,728
Postovani kolega komer, postoji vrlo velika razlika u tome dali ti hoces ili ides u sustav pdv-a po sili zakona,,,
sa 50 tisuca eura prometa preko racuna sigurno ces po sili zakona uci u sustav pdv-a da ne govorim da ces ulaganjem tih novaca stvoriti (citaj akumulirati) određenu svotu predporeza pa jako dugo neces morati porez placati vec ces ga samo probijati,,,
da ne govorim da ces moci u toj godini daljnjim ulaganjem jos vise povecati tu istu akumulaciju,,,
na kraju poslovne godine lijepo iz toga izađes sa negativnim poslovanjem i drzavi das nesto ili nista poreza a iza sebe imas hrpu ulozenog kapitala,,,

tko te recimo sprecava da u toj godini svi tvoji kolege (koji nisu u sustavu) ne kupe umjetno gnojivo preko tvog racuna, ti im ga das 10% jeftinije nego li si ga kupio a jos uvijek ti ostaje 15% predporeza,,,:(emo):
i svima dobro osim drzavi,,,:s:
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,874
PDV nije tvoj,moj ili njegov,već od države!
Uglavnom,opisao sam svoj konkretan primjer,nemam računice za to..a ni zarade od ovoliko zemlje koju imam(a nije ni moja)...
Nije mi namjera nikoga špotati ili se pravit pametan,samo kažem kako stvari stoje...
Meni bi 50k eura super došlo ali s obzirom na stanje(malo zemlje,malo poticaja=malo zarade) svog OPG-a,nebi mogao podmirivati doprinose..
Svaka čast tko ima više hektara,mehanizacije i to im je vjetar u leđa,ali ajmo realno tko od 20 god starosti ima svojih10-20-30 ha zemlje...rijetko tko..svi preuzimaju OPG-ove od roditelja te tako ostvaruju bodove(ja nisam te sreće)...
Dobiti zemlju u zakup na 15 god sa upisom u zemljišne knjige je EUROJACKPOT kod mene,i tako...potpora za mlade poljoprivrednike...
Zapuštenih parcela milijun,nitko ih ne održava,a ili ih ne želi prodati ili traži za parcelu ko da je ispod zemlje zlato...
Opet velim,svaka čast onima koji uspiju povući lovu.
 

samko

Dobro znana faca
Tu od
19 Tra 2012
Poruka
1,413
Zašto govorite da se poslovni plan masno plaća? Kod mene u županiji je praktički džabe i svi s kojim sam pričao ili ne traže ništa za male projekte ili za mlade traže nagradu po odobrenim sredstvima. Ako je to loše onda ne znam.
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,874
Kod nas u županiji su radili 100 projekata besplatno..ostalo su naplaćivali od 10-15 tisuca kn s tim ako prođeš onda im još 1-2% vrijednosti investicije platiš..tako je bilo za prošli natječaj..
Nitko od ovih koji su prošli ništa ne pišu..Da li se sad što promijenilo neznam.
Volio bih da se prodiskutira o tome jer nebi bilo čudno da se izvlači lova od ljudi samo tako...
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,547
meni se neopisivo podigla kvaliteta života od kad ne upisujem poticaje i ne tražim niš badave...em mirno spavam, em rogljama tjeram sve napasnike koji bi teli neš kontrolirat kod mene, em nikome nisam niš dužan nit mi treba kredit da bi nešto kupil...stisneš, odradiš i svojim spolovilom udaraš po ogradi...
možda jednom i vi dođete do tog nivoa...:(happy):
 

samko

Dobro znana faca
Tu od
19 Tra 2012
Poruka
1,413
To je super, samo treba što kažeš doći do toga nivoa, pogotovo mladim koji nemaju praktički ništa.

komer- pa ima i drugih ljudi koji znaju raditi, znam da se kod mene ne traži ništa avansa nego samo nagrada po prolazu koja se financira iz projekta tipa 2000€
 

daevu

Član
Tu od
29 Sij 2012
Poruka
491
tako je samko samo 2000 europljana za projekat

nije li to ipak malo previše, ali na stranu to

do 80500 kn plaćamo samo 500-ak kn mirovinsko i zdravstveno
a sa ulaskom u PDV milom ili silom, isto je , plaćamo oko 2000kn davanja + knjige znači negdje oko 2500kn
2500*12mjeseci = 30000kn godišnje * 5 godina = 150000kn, što znači da to i nije baš tako super kako se čini, jer u mjeri za mlade dobijemo oko 350000kn nepovratno , od kojih pola vratimo kroz 5 god
daleko od tog da to nije dobro, ali vi morate godišnje zaraditi za 30000kn davanja
što je ako se neko bavi ratarstvom oko 10ak ili više ha godišnje samo za davanja
 

daevu

Član
Tu od
29 Sij 2012
Poruka
491
A di su tu ostali troškovi goriva i maziva ili ne daj bože kvarova
Mislim da je to ipak jedan dobro začarani krug

P.S.

Sretan Božić svima koji slave
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,874
Sretan Božić

Evo vidim još netko razmišlja slično kao i ja.
Tu može profitirati mladi poljoprivrednik tko preuzme dobro uhodani OPG od roditelja,dede,babe...
Meni mladom i malom je to nedostižno jer od zemlje koju obrađujem nemogu zaraditi za troškove a još bi trebao i dati otkaz u firmi(iako bih volio da moja obitelj može normalno živjeti od poljoprivrede) mislim da su s time pretjerali.
Zanima me samo kakvi su uvjeti u drugim zemljama za te fondove,al s druge strane njihova poljoprivredna politika je nekoliko klasa iznad naše..
 

Plemeniti

Dobro znana faca
Tu od
16 Pro 2008
Poruka
1,728
Nije mi jasno zasto se stalno isticu neke stvari koje uopce nisu nuzne,,,
prva od njih je cijena projektne dokumentacije, poslovni plan,
pa zar Vi neznate staviti na papir to sto hocete i to sa cime raspolazete nego za to to morate dati 2000 eura?
ono ne kuzim il se pravite blesavi ili,,,,,

druga teza je 5 godina po ulasku u sustav pdv-a, zasto 5 godina, zasto dobrovoljno?
gospodo 350 tisuca kn je lijepa svota za jedan novi pocetak,,,
 

nino6110

Aktivni član
Tu od
19 Srp 2014
Poruka
1,499
To se za 6.3 ne isplati po meni, susjedi su si sami pisali uz pomoć savjetodavne i nisu prošli, nije poslovni plan štimal nkj, a izgubili su vrijeme bezveze, i koliko je tu skakanja bilo i sve, bolje je bilo platiti konzultanta 500 kn, i poslije ako prođeš jos 1000e nagrade.

A netko tko naslijedi dobro uhodan opg, opet nemože na tu mjeru jer bude imal preveliku ekonomsku veličinu.

Mora na 4.1 ici, i tu konzultant uzme više novaca, i još postotak

A ne može za 6.3 tražiti 2000e da mu se plati plus postotak, mislim može ali onda mu kažeš doviđenja i odeš drugom, ima ih hvala Bogu.

Isto tak isplata kod 6.3 mjere ide kroz tri godine, i od tih novaca se smiju plaćati i davanja ako ti usfali. Ali opet treba imati i nešto svojih novaca kad se ide u to, tj.hoću reći da već moraš imati neki posao pokrenut kad ideš u to, treba imati ekonomsku veličinu vecu od 8000e
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,022
Sad možda zvuči bezveze kaj nisu prošli,a da jesu bilo bi: Super čestitam,kaj nisam išao i ja..

Tko ima volje samo napriijed u takvim projektima,moze se tu nekaj izgubit kao i u svakom poslu,ali dobit more bit veča..
Ako ne igraš,nemaš se ni čemu nadat..
 

nino6110

Aktivni član
Tu od
19 Srp 2014
Poruka
1,499
Ali ja mislim da je bezveze to kaj sad za tih 1000 e moraju opet cekati sljedeci natjecaj, tj.ponovnu odluku kad je natjecaj sad u tijeku.
Sad taj projekt stoji a mogao je krenuti, ali dobro nema veze, opet se isplati jos malo pricekati kad su sredstva bespovratna
To je meni bezveze, a ne eu fondovi i prijava na njih.
 

AntonioJD

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2009
Poruka
3,335
Samo je žalosno ako je to namijenjeno nama zašto možemo nabrojiti na prste ove koji prolaze.
Ako imanje ko moje a takvih je veći dio u hrvatskoj i ne moze proci gdje je sve sredjeno od papira, legalizacije, strojeva, skole itd. I ne prolazi. Pa ko je tu lud. To je kao da stavis kukuruz kokosama i staklo preko njega pa nek kljucaju...
 

daevu

Član
Tu od
29 Sij 2012
Poruka
491
Ponavljam da to nije loša mjera, i sam se prijavljujem za istu 6.1, ali želim reći da treba sve trezveno razmisliti, a ne ići grlom u jagode, pa za par godina ostati dužan državi za davanja, jer te novce dobiješ samo jednom, ostalo moraš sam zaraditi
Ovako
radi se o tome što neki mali opg koji se bavi ratarstvom, recimo oko 20ak ha, godišnje ima manji prihod od 80500kn, i ne mora biti prijavljen u poreznu
čim prekoračite taj iznos ide i prijava u poreznu , i naravno veća davanja za mirovinsko , mislim da je oko 1200kn/mj
kupićete bolji traktor ili bolji nekakv stroj, ali stari problem ostaje, zarada postaje manja za iznos davanja

po meni su to samo kozmetička sredstva, ne nekakv pokušaj riješavanja problema u poljoprivredi

tako da ispadne bolje samo naraniti svinje i ništa ne dirati
 

Tomislav

Član
Tu od
9 Sij 2007
Poruka
610
To se za 6.3 ne isplati po meni, susjedi su si sami pisali uz pomoć savjetodavne i nisu prošli, nije poslovni plan štimal nkj, a izgubili su vrijeme bezveze, i koliko je tu skakanja bilo i sve, bolje je bilo platiti konzultanta 500 kn, i poslije ako prođeš jos 1000e nagrade.

A netko tko naslijedi dobro uhodan opg, opet nemože na tu mjeru jer bude imal preveliku ekonomsku veličinu.

Mora na 4.1 ici, i tu konzultant uzme više novaca, i još postotak

A ne može za 6.3 tražiti 2000e da mu se plati plus postotak, mislim može ali onda mu kažeš doviđenja i odeš drugom, ima ih hvala Bogu.

Isto tak isplata kod 6.3 mjere ide kroz tri godine, i od tih novaca se smiju plaćati i davanja ako ti usfali. Ali opet treba imati i nešto svojih novaca kad se ide u to, tj.hoću reći da već moraš imati neki posao pokrenut kad ideš u to, treba imati ekonomsku veličinu vecu od 8000e
Koliko sam informiran za mjeru 6.3 ekonomska veličina ne smije prelaziti 7999 eura.
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh