• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Prikolice za Tomo Vinković

baustelac99

Aktivni član
Tu od
5 Sij 2009
Poruka
587
Da, ima malo veću nosivost što je dobra stvar jer više ni nema malih Tomića od 18ks, tako da svi mogu povući 2t (moj 826 službeno može povući 3,1t). Neznam kakva će biti cijena samo znam da će trebati dosta uložiti u marketing dok Primi i Hitneru marketing skoro ni netreba, jer kad kupuješ traktor onda se automatski kod istog prodavača informiraš i za priključke.
 

zbalija

Dobro znana faca
Tu od
21 Stu 2008
Poruka
2,290
baustelac99 kaže:
ps. gdje si slikao ovu zadnju prokolicu?

Neznam gdje je ta prikolica, slike mi je poslao belec0209
,od kud je on neznam, nije mogao staviti nikako slike na foru pa ih je meni poslao na PP sa još nekim odgovorima.
Još nekoliko slika te prikolice imate pod temom: mehanička radionica / bojanje prikolice.
Što se tiće margetinga naravno da treba nešto uložiti tu se slažem sa vama. Kako ste rekli tu Prima i Hittner ima prednost.
 

slafko

Član
Tu od
22 Kol 2008
Poruka
275
baustelac99 kaže:
Neznam kakva će biti cijena samo znam da će trebati dosta uložiti u marketing dok Primi i Hitneru marketing skoro ni netreba, jer kad kupuješ traktor onda se automatski kod istog prodavača informiraš i za priključke.

Baustelac je potpuno u pravu kaj se tiče Prime i Hittnera. Niti se ne namjeravam s njima natjecati, ali sigurno da nitko nije nedodirljiv. Barem u ovim vremenima koja dolaze. O tom proizvodu se tek razmišlja kao o potencijalnoj prilici i zato sam i htio ovdje čuti razna mišljenja. Doći će sajam i tamo će biti najbolje vidjeti reakcije. Cijena bi se trebala kretati između 17 i 18 tisuća kuna.

Meni su ipak važnije ove veće traktorske prikolice koje imaju daleko veću prolaznost. A ako se nešto može ušićariti na tim malim zašto ne...

Važno mi je da dobijem neke inpute pa da znam s kojim razmjerima ići u te male prikolice.
 
A

Arijan

Guest
Hej, slobodno se i ja javim ovdje? ;)

Istina, tržište je tržište, i svatko može naći posla i profita na njemu... Naša prikolica (1,5 t nosivosti) ima otprilike jednake dimenzije i karakteristike kao i Vaša zamisao, s tim što je vaša nešto dulja i veće (deklarirane) nosivosti.

Vidio sam da netko spominje Primine prikolice po cijeni od 23.000Kn... Naša prikolica (s trostranom kipom, hidrauličnim kočnicama, svjetlosnom signalizacijom, atestirana za promet) košta 15.700,00 + PDV, što iznosi 19.150,00Kn. A u slučaju da ste osim prikolice kupili i traktor ili nešto druge opreme, dogovori se i rabat, pa prikolicu dobijete za nešto preko 18 tisuća.

Mislim da odgovor na pitanje o isplativosti Vašeg projekta nije u potražnji (koja nije prevelika, ali postoji), već u postojećoj ponudi sličnih prikolica.

Inače, naše prikolice dobro prolaze na tržištu, kvalitetno su izrađene, a dio ih i izvozimo (Mađarska, ex-YU...) te sam dojma da kupci smatraju kako imaju odličan odnos cijene i kvalitete...

Evo dvije-tri fotografije "Hittner" prikolice:


Prikolica1.jpg


Prikolica2.jpg


Prikolica3.jpg
 

slafko

Član
Tu od
22 Kol 2008
Poruka
275
Naravno Arijane,

iskreno čekao sam neki odgovor koji bi spomenuo Hittnerove prikolice jer znam da je cijeli Hittnerov program jako kvalitetan.

Kod Vas je prednost što čovjek može dobiti kompletnu ponudu, i traktor i prikolicu. Mislim da je cijena prihvatljiva, a to ipak najbolje dokazuju kupci.

Koje su to gume, 600×16? Jel izlažete na ViroExpu? Volio bih doći kod Vas i malo popričati, možda nađemo prostora za međusobnu suradnju... :D
 
A

Arijan

Guest
Smiljan kaže:
Koja je dimenzija sanduka kod hittner prikolice?

Unutarnje mjere su:

visina - 241 cm
širina - 142 cm
visina - 40 cm
 

Smiljan

Aktivni član
Tu od
5 Ruj 2007
Poruka
1,840
Arijan kaže:
Smiljan kaže:
Koja je dimenzija sanduka kod hittner prikolice?

Unutarnje mjere su:

visina - 241 cm
širina - 142 cm
visina - 40 cm

Vjerojatno
duzina - 241 cm
širina - 142 cm
visina - 40 cm

:)
 

zbalija

Dobro znana faca
Tu od
21 Stu 2008
Poruka
2,290
Arijanu slobodno se i ti javiš ovdje, kao isvi ostali forumaši.
Dali je moguće nadoplatiti za rifuzno otvaranje stranica?

Dali možda i proizvodite prikolice od 2,5t koje su nekad bile u ponudi Tomo Vinkovića?

Pozdrav zbalija!
 

zbalija

Dobro znana faca
Tu od
21 Stu 2008
Poruka
2,290
Bobo kaže:
zbalija4 kaže:
Andrija slobodno se i ti javiš ovdje...

Pozdrav zbalija!


ARIJAN ;) ;)

Ispričavam se Arijanu, kako sam se žurio krivo sam napisal, no sad sam to ispravio!
Još jednom sve isprike!
 
A

Arijan

Guest
Hej, bez tolikog ispričavanja, nema problema...

Da odgovorim na barem jedno pitanje odmah, "Hittner" ne proizvodi prikolice od 2,5 tona. Razlog za to je vjerojatno želja da većinu asortimana kojeg nudimo - nudimo uz naše male poljoprivredne traktore i uz planiranu namjenu. Tako da nam je 1,5 tona odlgovarajuća prikolica.
 
G

GROF

Guest
zbalija kaže:
Ovako va izgleda prikolice za Tomo Vinkovića:, slika sa neta:

Neispravan link obrisan!
Neispravan link je obrisan!

Nadam se da će nešto pomoći, to na slici je Srpske proizvodnje,a ima još Hittnerovih i naravno Priminih!


...POŠTOVANJE PRIKOLIČARI!

zbalija!., prijatelju!!! ova crvena prikolica na slikic sa borom u pozadini poslikana., to je prikolica, slavna prikolica bivše slavne tvornice; "tomo vinković" iz bjelovara, poslikana ispred same tvornice. ova prikolica je jedna od srednje proizvodnje, /...nosivosti; 1 tone, 1,5 tone i pol, 2,5 dvi i pol tone/., bilo je nekoliko vrsta proizvodnog programa iste tvornice.,a ova na slikici je crvene boje i nosivosti; 1,5t.
...po njoj deladu istu - identičnu i sada u tvornici prima., sličnu dela hittner, sličnu dela i agt iz slo., nekada su sličnu delali i u srbiji, i u bosni., najbolja je do sada bila iz tvornice "tomo vinković"., ista takova se dela preko 30 godin., istina i bog!., ima nedostataka..., lako su rešiva, ali., uvik taj ali...

...u primi košta., istina i bog!., oko; =23.000,00 kn.-., ali kako pišem., uvik taj ali., more se kupit za puno, puno manje novčića...

...firma iz zagreba; MESSIS prikolicu tih gabarita uvozi i prodaje isto oko; =23 - =25.000,00 kn.-., tako da...

...a ča se tiče HITTNEROVE prikolice., ma lipa je., ali treba dosta još podelat na njoj!..., arijane - legijo!., čujemo se - vidimo se!!!...

...pozdrav forumašu; slafko!
...podržavam., svakako podržavam proizvodnju i prodaju neke treće prikolice gori navedeni gabarita i cijene., uvik kažem, pišem, mislim, delam,... da svaki proizvod ima svog kupca., a po noj staroj ličkoj izjavi!; ...skuplju stvar, dobru stvar,... uvik je lako prodat!!! ...mrcedusi., mrcedusi,... /kako se kaže kodmene u liki!/., ma uvik su se dobro prodavali... /...jedan stari narod je rekal!., nis bogat da kupujem jeftine stvari.../., zdrava konkurencija!., ma zdrava konkurencija je uvik dobro došla za sve!!!., samo treba igrat - delat na duglje staze!...

SRETNO!., čitamo se...
 

zbalija

Dobro znana faca
Tu od
21 Stu 2008
Poruka
2,290
GROF kaže:
...POŠTOVANJE PRIKOLIČARI!

zbalija!., prijatelju!!! ova crvena prikolica na slikic sa borom u pozadini poslikana., to je prikolica, slavna prikolica bivše slavne tvornice; "tomo vinković" iz bjelovara, poslikana ispred same tvornice. ova prikolica je jedna od srednje proizvodnje, /...nosivosti; 1 tone, 1,5 tone i pol, 2,5 dvi i pol tone/., bilo je nekoliko vrsta proizvodnog programa iste tvornice.,a ova na slikici je crvene boje i nosivosti; 1,5t.

SRETNO!., čitamo se...

Poštovanje GROF-e ja znam da si ti legenda što se tiče poznavanja proizvodnog programa
slavnog "Tomo Vinkovića"!

Ja sam napisao da je prikolica Srpske proizvodnje jer je tako pisalo na stranici,
a ova slika je možda samo stavljena figurativno.
Ili možda oni čak prikolice izvoze iz Hrvatske te u Srbiji samo stavljaju svoje oznake,
nikad se ne zna.

Inače to sam pronašaoovdje , doduše jesam se namučio da sam ponovno pronašao link,
ali nema veze.

A sad kad i ja malo bolje gledam slike na stranici sve mi se vrti ona druga solucija,
dakle prije bi bilo da oni tu prikolicu izvoze iz Bjelovara i stavljaju svoje oznake,
nego da ju sami proizvode (previše sliči na originalnu).
 

swizach

Iskusan lik
Tu od
12 Srp 2007
Poruka
1,593
vec neko vrjeme si gledam i trazim prikolicu za svog AC,,,gledo sam hitnerovu i priminu,,,mislim daj eprimina bila oko 22000kn u gudovcu 1.5T,,a naso sam i ZACCARIA nosivosti 2T za 24000kn,,naravno sve je sa pdv-om,,,
jel zna tko sta o tim talijanskim prikolicama??kvaliteta itd,,nekako mi se primina prikolica cinila puno jaca,,,ali daje makar 2.5t nosivosti,,,

slafko koliku nosivost imaju one tvoje??i jel imaju hidrauličke kočnice,ako bi bila oko 17000kn,,,prvog kupca imas,,, :D
 

slafko

Član
Tu od
22 Kol 2008
Poruka
275
swizach kaže:
slafko koliku nosivost imaju one tvoje??i jel imaju hidrauličke kočnice,ako bi bila oko 17000kn,,,prvog kupca imas,,, :D

Swizach, mogu ti ponuditi dvije prikolice u tom rangu:

2 tone, trostrani kiper, hidraulične kočnice, visina stranice 40 cm, rinfuzno otvaranje - 15.000 + PDV.
2,5 tone, trostrani kiper, hidraulične kočnice, visina stranice 40 cm, rinfuzno otvaranje - 15.600 + PDV.

Za sve ostale detalje možeš se javiti i na PP.
 

ddalibor

Član
Tu od
21 Lip 2009
Poruka
189
slafko kaže:
swizach kaže:
slafko koliku nosivost imaju one tvoje??i jel imaju hidrauličke kočnice,ako bi bila oko 17000kn,,,prvog kupca imas,,, :D

Swizach, mogu ti ponuditi dvije prikolice u tom rangu:

2 tone, trostrani kiper, hidraulične kočnice, visina stranice 40 cm, rinfuzno otvaranje - 15.000 + PDV.
2,5 tone, trostrani kiper, hidraulične kočnice, visina stranice 40 cm, rinfuzno otvaranje - 15.600 + PDV.

Za sve ostale detalje možeš se javiti i na PP.


cijena je više nego pristupačna....ja bi odmah prodao tominu, koristim ju na IMT 539, problem je što ima uske gume i manji međuosovinski razmak, tata ju je skoro već nekoliko puta prekrenuo u šumi :( :(
sad sam okrenu kotače prema van, pa ću vidjeti kako će se ponašati..
 

Najnoviji postovi

Na vrh