• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Poučne priče, aforizmi, poslovice, anegdote

NikolaT55

Iskusan lik
Tu od
17 Velj 2020
Poruka
1,902
Dok je neki siromah lutao ulicama, naiđe na čovjeka poznatog u gradu po svojoj pameti i mudrosti.

Siromah ga prepozna, zastade, i sav srdit, obrati se mudracu:
- Možeš li mi odgovoriti zašto sam ja toliko siromašan?

Mudrac je bez razmišljanja odgovorio:
- Pa zato što tijekom svog života nisi naučio darivati!

Siromah na to:
- Pa kako mogu dati nešto kada nemam ništa?

Mudrac:
- Svaki čovjek, pa tako i ti, ima nekoliko stvari za dati.

Prva stvar je tvoje lice, kojim uvijek možeš nekome podariti osmijeh;

Druga stvar su tvoja usta kojima uvijek možeš dati riječ mudrosti i utjehe drugima;

Treća stvar je srce, njega možeš otvoriti za druge;

Također imaš i oči, a njima možeš promatrati dobro;

Imaš i tijelo koje možeš upotrijebiti kako bi pomogao drugima…

Pa mudrac nastavi s osmjehom na licu….
- Pa ti, zapravo, uopće nisi siromašan. Kada je čovjekov duh siromašan onda možeš za sebe reći da si siromah.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,755
Slažem se samo s dijelom...onim iza dvotočke, uz dodatak Plenkovićeva.
I nadam se da DP bude korektiv te iste, jer drugačije ni nije moglo biti. Ako ne bude, onda nam zbilja nema spasa.
Naime, moglo je, ali onda bi moglo biti samo gorje...
 

Tommy

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2021
Poruka
3,534
Posebno ministar poljoprivrede/kineziolog iz Travnika. Diplomiral je sa 36 godina. Takvi likovi uvijek ulijevaju povjerenje… Blago nama…
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,755
Ministar sam je figura. Važnije je koliko ima volje nekaj napraviti i natjerati podređene da naprave posel kak treba.
 
Na vrh