• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Pečenje rakije

sttipa

Iskusan lik
Tu od
6 Tra 2013
Poruka
2,209
Kruska tepka...VRH...👌👌
Ali prava sljiva je prava sljiva!!!🔝🔝🔝

Secer samo u sok od bazge (npr).😉

Rakija od grozdja savrsena podloga za likere nema svoj jaki miris a lako preuzme ono kaj zelis...
 

tomica83

Član
Tu od
10 Sij 2014
Poruka
42
U utorak smo ispekli rakiju. Po kazanu smo dodavali dvije kante od jupola vode pošto je kom bio pekmezast pa da ne zagori. Prvo smo pustili da curi dokle god ide pa na zadnjem kazanu sve to vratili nazad, pomiješali sa komom u omjeru 50:50 i prepekli. Dobilli smo 26 litara rakije i nešto patoka. Nisam neki rakijaš i nikada nisam probao rakiju od jabuka ali ispala je dobro, nije gorka niti kisela tako da smatram da sam uspio.

Zaboravih reći da smo je hvatali na 19 gradi...
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

karlom

Aktivni član
Tu od
8 Sij 2013
Poruka
323
Evo mog mini projekta. Sad kad je sa velikim kotlom završeno, igramo se sa mini kotlom.
 

Lee Champa

Iskusan lik
Tu od
9 Tra 2019
Poruka
8,966
Zapremina je oko 65 litara. Imam protustrujni izmjenjivač od sto litarskog kotla ili ću kemijati sa lamelnim izmjenjivačem ili ono što nađem na otpadu
 

Lee Champa

Iskusan lik
Tu od
9 Tra 2019
Poruka
8,966
U flašu od 2 l ubacim švedsku grenćicu ("čaj") nadopunim to i bučkam do mjesec dana.
A možeš/smiješ popiti oko žlicu dnevno. Tak da traje!
 
Tu od
6 Tra 2017
Poruka
16,293
Ja imam 60 litri rakije ak ko treba, 4leta je stara🙂
Od grožđa je sva.
Meni je nekak uvijek ostalo u siječnju da se rakija od šljiva dela.
 

Najnoviji postovi

Na vrh