• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Pečenje rakije

V

Vjerni983

Guest
Dečki rakija je prva liga!!! Čak je i količina odlična! Sad bude :drinkers: :drinkers: :drinkers:
 

pele

Član
Tu od
23 Kol 2010
Poruka
793
AAAAAAA onda se zna treba da probamo naš recept, jesmo li uspjeli,,,, ha ha ha sam da nebu :rolleyess: :rolleyess: a poslije :blackeye
 
B

BAGERISTA

Guest
To je ljepo čut,,,da si zadovoljan,,,čim je gazda zadovoljan mogu biti i ostali slobodno,samo pazi da ne pretijeraš u kušanju,.,.....:rolleyess::rolleyess::lol::lol::lol:
 

dotty

Član
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
96
Jučer bilo na dnevniku: od 1.1.10 treba prijaviti najkasnije 30dana od pećenja-količinu i platiti dađbinu 53kn/l državi

I ja pećem rakiju ,od ove godine razmislit ću?
Molim vas- komentirajte-što ćemo ikako ćemo?

Bokić!

Nije "dađbina" od 53kn/l već poseban porez na alkohol koji iznosi 53kn/l 100% alkohola, a to znaći ako napraviš rakiju u kojoj ima 50% alkohola onda plaćaš 25,5 kn po litri proizvedene, a ako napraviš rakiju u kojoj ima 30% aklohola onda plaćaš 15,9 kn/l. Živjeli! :partyman:
 
Posljednje uređivanje:

Smiljan

Aktivni član
Tu od
5 Ruj 2007
Poruka
1,840
Novopeceni rakijas ;)

Samo da se pohvalim :) prvi put u zivotu sam samostalno pekao rakiju od sljiva :) tri kotla, trideset litara ličke rakije :) Jel' treba naglasavati da je vrhunska? :))))
 

pele

Član
Tu od
23 Kol 2010
Poruka
793
Samo da se pohvalim :) prvi put u zivotu sam samostalno pekao rakiju od sljiva :) tri kotla, trideset litara ličke rakije :) Jel' treba naglasavati da je vrhunska? :))))

Svaka čast samostalno, a vrhunska,,,,, e treba je probat :drinkers:
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,605
Samo da se pohvalim :) prvi put u zivotu sam samostalno pekao rakiju od sljiva :) tri kotla, trideset litara ličke rakije :) Jel' treba naglasavati da je vrhunska? :))))

e,to treba sastavit žiri koji će ju ocjeniti,testirati.....:partyman:
 
B

BAGERISTA

Guest
e,to treba sastavit žiri koji će ju ocjeniti,testirati.....:partyman:

Evo žiri če doč......:rolfer::rolfer:,triba to ocijenit....:drinkers::drinkers:i na kraju,,,,:partyman::partyman:to znači da je dobra..................
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
– Proizvodnjom rakije može da se bavi svako ko to želi, zna i ima opremu. Ako neko hoće da je proizvodi za sopstvenu upotrebu, niko ga u tome ne sprečava. Ali ko god bi da je prodaje, prolazi kontrole. Po novom zakonu rakiju i druga alkoholna pića može da proizvodi samo onaj ko je upisan u Registar privrednih subjekata i Registar proizvođača rakije i drugih alkoholnih pića – objasnila je tada Svetlana Nol, načelnica Odeljenja poljoprivredne inspekcije za alkohol, alkoholna i bezalkoholna pića Generalnog inspektorata Ministarstva poljoprivrede.

---------------------------------------------------------------------------

Šta je rakija

Iz Zakona o rakiji: rakija je alkoholno piće proizvedeno destilacijom fermentisanog kljuka, matičnog soka, komine ili pikea voća, grožđa, jestivih šumskih plodova i drugih sirovina poljoprivrednog porekla sa minimalnim sadržajem etanola 15 odsto i sa sačuvanim specifičnim senzornim osobinama koje potiču od sirovine od koje je proizvedena.

--------------------------------------------------------------------------

Rakije kod kojih je, prema rezultatima kontrole koje su sproveli NOPS i Generalni inspektorat Ministarstva poljoprivrede, utvrđeno da etanol nije od voća:

Rakija od voća šljiva, 0,7 l, EKOFARM, Ušće

Rakija od voća dren, 0,5 l, EKOFARM, Ušće

Rakija od voća šljiva, 0,5 l, NAVIP, Beograd

Rakija od voća loza, 1 l, NAVIP, Beograd

Rakija od voća šljiva, 1 l, VELIKA DRENOVA, Subotica

Rakija od voća loza, 1 l, VELIKA DRENOVA, Subotica

Rakija od voća kajsija, 0,7 l, DOO RAIČEVIĆ Strojinci, Brus

Rakija od voća kruška, 0,7 l, DOO RAIČEVIĆ Strojinci, Brus

Rakija od voća šljiva, 1 l, DOO RAIČEVIĆ Strojinci, Brus

Rakija od voća loza, 1 l, DOO RAIČEVIĆ Strojinci, Brus

Rakija od voća kajsija, 0,7 l, VINO ŽUPA, Aleksandrovac

Rakija od voća šljiva, 1 l, VINO ŽUPA, Aleksandrovac

Rakija od voća kruška, 0,7 l, SIMEKSGRUPA, Subotica

Rakija od voća loza, 1 l, SIMEKSGRUPA, Subotica

Rakija od voća šljiva, 1 l, SIMEKSGRUPA, Subotica

Rakija od voća šljiva, 1 l, RUBIN, Kruševac

Rakija od voća šljiva, 1 l, REAL STAMNICA, Petrovac na Mlavi

Rakija od voća šljiva, 1 l, PROKUPAC, Beograd

Rakija od voća kajsija, 0,7 l, TAKOVO, Gornji Milanovac

Rakija od voća loza, 0,7 l, VINARIJA ČOKA, Čoka


Majstori od zanata, je bi im oduzeo doživotnu dozvolu za proizvodnju bil okakve hrane...
http://www.politika.rs/rubrike/potrosac/Sljiva-od-kukuruza-dunja-od-melase.lt.html
 

ilegalac

Član
Tu od
19 Velj 2010
Poruka
909
ma jeheš rakiju, ajmo mi prijeći na viski, kukuruza će uvjek biti, a ne samo ujesen
ili na sake , ima u trgovini riže

neznam zašto , ali imam osječaj otkad je ove naše RH da sam ja kriminalac
te domovinski rat je kriminalan
te rad na crno je kriminalan
te presretači na svakom ćošku hvataju mene kriminalca
te varamo državu na poticajima , pa nas prate satelitima kao kriminalce
te pečemo rakiju, a prohibicija je, i ganjaju nas kao kriminalce
te nesmiješ svinjče odvest na vašar, jer si kriminalac ako nemaš hrpu nepotrebni papira

čovječe pa još malo pa ćemo za sex sa vlastitom ženom trebati odobrenje nadležnih institucija, i to ako smo u PDV i ako je žena ucrtana u ARKOD
da nepređemo na tuđu:supz:

sve radim kako se radilo zadnjih 30tak godina , ali sad se osjećam kao kriminalac

moj stari kaže da se ničeg nije morao bojati u onoj državi, ako nije govorio protiv nje
ja šutim, protiv nikog ne govorim, a opet me neki strah
 
Posljednje uređivanje:
B

BAGERISTA

Guest

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,799
Ljudi, ovu ludost treba zaustaviti. Ako je ovo Europa, nek bude onima koji joj se vesele i nek se tam j..u, jer nama takva netreba.
Ne pijem, nemam rakije, ali ovo je zadiranje u privatni život pojedinca i to netreba tolerirati. Treba pokrenti neke korake, jer svi smo naj... .
Nema rakije, nema sira i vrhnja na placu, sutra nebu smjelo biti kolinja, dokle???
Priča o slobodi i demokraciji? Puno je toga više bilo prije dvadestak godina.
Dobro reče DRMR, onaj tko radi stalno se treba nekoga bojati, a lopovi su ugledni i sjede u saboru. Kam ovaj svijet ide?
 
Posljednje uređivanje:

branko64

Član
Tu od
2 Sij 2010
Poruka
209
Ljudi demokracija je bila nekad danas je samo za nekoga.Danas nas dijele na one koji bi samo gospodarili,a jedni bi morali samo raditi i da ništa ne bi smijeli znati i k tome šutjeti. Svi znamo da ovaj svijet ide u propast .Ja mislim da je ovo sve izvan bilo čije kontrole.Poštovanje i pozdrav svima.
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,914
danas samljeo 600 kg jabuka, planiram da pecem rakiju, nemam nekog iskustva, sta i kako dalje.
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
danas samljeo 600 kg jabuka, planiram da pecem rakiju, nemam nekog iskustva, sta i kako dalje.

Nitko ti ništa ne govori,a je ti nisam neki stručnjak za rakiju,ali nešto se malo sjećam da su moji gdje sam bila snahu radili rakiju od šljiva.To bi ko ti,malo narezali,čini mi se da su dodali šećera(nisam sigurna,ali mislim da jesu),promješali,i poklopcem dobro zatvorili bačvu.I onda je tako stajalo jedno tri tjedna.Ne znam jesu li povremeno promješali.I onda smo to vozili u selo jednom čovjeku na destiliranje.To je bilo to,ali valjda ćeš pronači neke pametnije i pouzdanije informacije od članova foruma koji su se trenutno ulijenili pa ne odgovaraju.
 

Najnoviji postovi

Na vrh