• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Ostale prikolice

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,453
Vozio sam jednu godinama i nebi se vise nikad vratio na nju. Bez sumnje su cvrste ali sve ostalo je na strani traktorske.
Farmtech, fliegl, brantner i ostale slicne nema razloga da se smotaju, barem nisam vidio nikad ni jednu. Sivonja koju je savije savit ce i kamionsku.
 

jd4755

Dobro znana faca
Tu od
27 Lis 2007
Poruka
1,431
Navedene marke prikolica bome i masno koštaju,savijaju se kojekakve no name lijepo ofarbane i "povoljne".
 

AntonioJD

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2009
Poruka
3,335
A treba dati duplo od ove šta vrijedi moje. Sve neke bolje marke Farmtech, Pronar, Zaslaw, Metaltech.., su 120000 + pdv na gore, da ne spominjemo Wielton ili Brantner... Najgore mi je na mojoj to što se povišice ne skidaju baš bajno, pa mi ne služi nešto posebno osim za rinfuzu...
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,453
Ako tvoja vrijedi pola nove, jos dok ulozis u sređivanje eto te na 70% vrijednosti nove.
Da su nove preskupe jesu, zdk 1500 je sad skuplja 5000€ nego prije 4-5 godina.
 

AntonioJD

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2009
Poruka
3,335
Mislim da bi se odlučio za Zaslaw, ne znam jel je ima tko ovdje. Nekako mi se najviše sviđa za te cijene, inaće je meni Wielton vrh, ali je jednostavno preskupo. Brantner je u odnosu na prošlu godinu poskupio 5000 eura.
 

Nedjo

Novi član
Tu od
10 Tra 2022
Poruka
1
Pozdrav svima! Novi sam na forumu. Htio bih kupiti ovu novu tursku prikolicu (jednoosovinku) do 4 tone nosivosti. Zanima me kakva su iskustva sa tim prikolicama ili je se ipak bolje odlučiti za staru IMT ovu.
Hvala
 

AntonioJD

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2009
Poruka
3,335
Ekipa koji ste gledali nove prikolice. Savjet za zdk 1500s ili zdk 1800, koje su razlike osim veceg sanduka, prednosti i mane jedne ili druge? Jel 1500 ima lanac ili kako ? Hvala
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,169
Pronar? Zaslaw? Ja bi radije izabrao njih, iako nisam u detalje uspoređivao jedne i druge.. Kolega je kupio zaslaw 13.6 kubika, 10t jako je zadovoljan..
 

AntonioJD

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2009
Poruka
3,335
Zaslaw mi je top, brutalno poskupila, 14 tona, u par mjeseci otisla je 50000 kn gore. Wielton i Brantner još meni bolje ali isto skuplje, Metaltech i Metal Fach, Pronar isto super, ja bi se čak odlučio i za Hummel, no samo one dvije gore navedene dobivam odmah sa lagera i mislim da će to biti ZDK 1800.
 

TX75

Dobro znana faca
Tu od
5 Srp 2007
Poruka
1,276
AntonioJD taman za 64 😎
Gledam malo tegljace, za cijenu koju danas kosta nova traktorska prikolica nade se dobar tegljač 🙄
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,418
Dali se na ovome šarafu mogu štelati zračne kočnice? Koliko cilindar uopće treba imati hoda?
IMG_20220619_092419.jpg
 

Lee Champa

Iskusan lik
Tu od
9 Tra 2019
Poruka
8,961
To ti je jedno sranje!
Taj šeraf istovremeno podešava kočenje na oba kotača, a ne možeš podešavati kotač koji slabije koči, jedino polaganjem na ekscentar u kotaču koji slabije koči. To sam rastavio i na svaki kotač ću metnuti kočioni cilindar.
 

Damir 1982

Novi član
Tu od
9 Sij 2022
Poruka
28
Pozdrav,
U potrazi sam za nekom kamionskom prikolicom za prijevoz rolo bala i siguran sam da netko od vas zna nekog tko prodaje. Papiri nisu vazni. Hvala
 

martinv1

Iskusan lik
Tu od
23 Velj 2020
Poruka
1,535
Ekipa, pitanje.
Imam kamionsku prikolicu koju uredno registriram svake godine sa zračnim kočnicama i IMTom.
Kak mi JD nema zrak, u sezoni kočim njime i hidrauličnim kočnicama na prikolici.

E sad htio bi to malo si posložiti u slučaju da prodam IMTa da ne moram isključivo tražit sa zrakom (nemaju svi na oglasu zrak) ili ugrađivat zrak na JD (nakupi se prilična cifra).

Kakav bi bio proces atesta hidrauličnih kočnica na prikolicu?
 

terminator99

Aktivni član
Tu od
18 Ruj 2011
Poruka
279
mislim da nije bas tak jednostavno. sad sam kupovao novu prikolicu i isto imam problem da manji traktor ima zrak, a veci ima hidro.
kupio sam na kraju pronar za koju se može birati zrak ili hidro, nema obje mogučnosti.
farmtech ima mogucnost nadoplate za obje, ali se upisuje zrak u knjižicu, a hidro je za "osobne potrebe" :)
"nažalost" zivimo tu di jesmo pa ima registracija ograniziranih po selima, gdje nema valjaka nego se samo slika prikolica
 

martinv1

Iskusan lik
Tu od
23 Velj 2020
Poruka
1,535
Prikolica ide na valjke trenutno, evo danas je baš prošla tehnički, no ja bi to htio složiti za sebe i bilo bi složeno kako spada. Prema tome me ne brinu valjci, tu bi rezultat bio neupitno dobar, no volio bi da s uljem mogu proći tehnički ako prodam traktor sa zrakom. Zadnja opcija mi je posuđivati od nekog traktor za tehnički, moram pitati onda baš direktno u STP.

Još jedan razlog za to je taj da, čak i da ne prodam traktor sa zrakom, i dalje se zrak koristi godišnje jednom samo za tehnički a ostalo sve hidro kočim. Onda ona meni uredno prođe tehnički, a do idućeg ima prnjavih cijevi, ode ova gumica, ona, treća stvar zahrđa tako da mi nije baš idealno ovak.
 

Najnoviji postovi

Na vrh