• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Oranje, oranje, oranje...4

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,694
U ovom slučaju sam dozirao ručno.
Posudio rasipač i nisu ga vratili a vremenski mi je trebalo puno manje da to odradim nego da idem po njega.
 

bane1978

Iskusan lik
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
3,003
Uspio danas prije kiše odradit komad od cca 4000m2. Bacili 50 kg urea i zaorali svu ovu travurinu kolko se dalo. Zemlja je suha i tvrda i nikad teže nisam orao plus kamenje koje je na dobrom djelu parcele tako da ni nema neke dubine, na nekim mjestima ni 15 cm.
Da li je moguće zaorati takvu travu sa dvobrazdnim posavcem 12 coli sa deflektorima bez predplužnjaka?
 

llmb0611

Iskusan lik
Tu od
11 Ožu 2013
Poruka
1,248
Je voda stajala tu (ovo na drugoj slici)? Ja.sam imal slicno pred nekih 2 tjedna. Ostalo mi pol rali i mislil bum brzo gotov, kad ono 3 spora i baca plug van. Moral polugu do kraja skratit kaj se spica htela zapicit unutra. Vise od 2h se zahebaval...isto su isle takve grude gore.

Kak ti je s temperaturom u toj kombinaciji? Ja orem s 1x16 i ako ga previse rasirim i pustim na 25-30cm temp ide prek 90°C. Onda moram najcesce dubinu smanjit al stalno orem na rubu one zelene oznake.
 
Posljednje uređivanje:

bane1978

Iskusan lik
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
3,003
Neznam o kojem se traktoru radi, ali na mojem zetoru nikad ne ide dalje od početka zelenog, to što ne vidiš ništa sa prednje strane, ne znači da je on čist, zaštiti si alternator sa najlonom, uzmi gumu sa vodom i pod velikim pritiskom isperi hladnjak sa obje strane, iznenadit ćeš se šta će sve izaći, pusti da se malo namoči
Ako si dovoljno spretan, možeš i za visokotlačnim na vodu, ali za posljedice ne odgovaramo, ide dosta lijepo i sa graddskim vodovodom
 

lijeskakc

Iskusan lik
Tu od
12 Stu 2019
Poruka
3,106
Kompresor ti je još bolji od ispiranja. Kad primjetim da mi fergić malo podigne temperaturu odmah znam da treba hladnjak ispuhati ili oprati i dalje je sve ok. Uglavnom mi je temperatura na početku zelenog polja i skoro nikada ne pređe preko toga bez obzira kakve poslove radil. Prekontroliraj i remen da li je dosta napet, ali ne previše.
 

llmb0611

Iskusan lik
Tu od
11 Ožu 2013
Poruka
1,248
Remen mi je bil popustil i dotegel sam.ga. isel sam kontrolirat kiler od.naprijed ali mi se cinil cisti..budem ga spuhal s kompresorom pa bum videl kaj bude islo van..🍻
 

bane1978

Iskusan lik
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
3,003
Možeš o tako, ali je bolja voda, jer zna biti sasušene zemlje i drugih nečistoća koje voda prvo rastvori pa ispere, ali možeš kombinirati, prvo voda, pa zrak
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,009
Uz one sam koji su za pranje sa vodom baš zbog toga jer ona otopi zakorelu masnoču dok zrak ne.

Moj savjel je obavezno skinuti hladnjak sa traktora, po potrebi i difuzor, pa onda minivaš i opleti sa jedne i druge strane.I naravno iznutra.
Nakon dva takva okretanja pošpricam još dva puta sa dimerom i dobro isperem.
Ako mi je hladnjak na oko umoran onda oprezno, izdaleka. Ako nije onda ne mislim puno, mlaz u lepezu i peri..... dogodi se poneki put da sam ga svejedno zbušil, ali da je valjal to se nebi dogodilo.
Ako je negde malo kisal, a kamenac zapunil bolje da sam ga ja dokrajčil nego da me zajebe negde kad ne treba.

Ovo je bilo završno ispiranje.

 

Najnoviji postovi

Na vrh