• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Općenito

llmb0611

Iskusan lik
Tu od
11 Ožu 2013
Poruka
1,359
Ok tak sam i razmisljal da napravim. Svakak sam cistil sve ostalo, ali sad bum jos pogledal di su slucajno potjerale 2 mladice i to je to. I za reznik budem pogledal kaj mi pase..
 

llmb0611

Iskusan lik
Tu od
11 Ožu 2013
Poruka
1,359
ekipa cime tretirati filokseru? Pojavilo mi se po listovima. Hitno je. Jer se dosta siri
Osim neemazala. To sam jucer tretirao
 
Posljednje uređivanje:

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,886
Bože dragi de si to sad "spuknul". Ja sam te "brabonjke" ispod listova zadnji put vidio na samoniklim brajdama od pokojnog tasta.
Ja sam naše normalno špricao i to nisam imao.
Ovo o tome ima na Internetu :
Screenshot_20240520_193831_com.android.chrome.jpg
Screenshot_20240520_193811.jpg
 

llmb0611

Iskusan lik
Tu od
11 Ožu 2013
Poruka
1,359
Eto stvorile se...s obzirom na svakakve temp koje su bile, kod mene bio i mraz...biljka ocito oslabila i od nekud doslo i to. Nije samoniklo, mladi posadeni vinograd...
 

zoran89

Iskusan lik
Tu od
16 Lip 2015
Poruka
3,218
Mospilan ili Pirimor?

Prvi puta u životu vidim to 🤣


Ali ako kažu da se to rješava insekticidima koji djeluju na lisne uši. Ja bi išao mospilan pa za 7 dana Pirimor...

Ili još bolje

Mospilan + decis (rotor)

Pa za 10 dana

Pirimor + decis (rotor)


I okaniti se prihrane ove godine...
 

llmb0611

Iskusan lik
Tu od
11 Ožu 2013
Poruka
1,359
Budem probal nest...pise kao jedini registrirani preparat je neemazal...s tim jucer prskal...pa bum sad dalje videl...
 

llmb0611

Iskusan lik
Tu od
11 Ožu 2013
Poruka
1,359
Igrom slucaja danas saznao da mi je to na grozdovima u cvatu repicin sjajnik...nisam.nikad uzgajao repicu pa ga nisam nikad ni vidio. E sad pitanje cime ga tretirati? Znam da je problem na repici, da su zabranili razna sredstva...
očito ničime...čitam malo čime bi ga mogao tretirati ali preporučuje se da se ne dira...opet će mi biti grozdovi prorijeđeni... 🤬
 

zoran89

Iskusan lik
Tu od
16 Lip 2015
Poruka
3,218
Moja loza na brajdi izgleda ko da je bila u ratu. Prvo sam okrivio kolegu i njegova sredstva jer uzmem od njega kada ide prskati vinograd.

Ali onda sam vidio da je stanje sad još gore 🤣.

Rubovi listova se savijaju, fleke po listovima. Dijelovi grozdica posmeđe i opadaju.

Imam plemenjaču, botritis i grinju.. I možda još koješta 😅



Ova godina koja bi kao trebala biti dobra ispadne grozna...

Rano je krenula... Onda je udario mraz i hladnoća i na tako jadnu lozu se navuklo sve 😭😭😭
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,860
Nisi videl na TV-u?Da, na Krku, od Malinske na dalje.
 

zoran89

Iskusan lik
Tu od
16 Lip 2015
Poruka
3,218
E to imam. Ali nisam stigao već par dana vijesti čitati...

A kad čitam većinom samo proletim...

Od 11 mjeseca do kraja 3. Je moje vrijeme za vijesti čitati 😂
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,039
Najozbiljnije, obično ovako bude zimi a sad je bilo u krivo vrijeme, bilo je jedne godine i za berbu pa je grozde ostalo neobrano...iskreno ni ja nisam gledo na tv al po vijestima na netu je više jedno malecko polje pored krka nego naše di je kamo veća šteta.
 

zoran89

Iskusan lik
Tu od
16 Lip 2015
Poruka
3,218
Još 2 godine i završeno formiranje uzgojnog oblika 😅.

Bit će ipak nešto od te moje brajde.... Samo što mi se dosta boba osulo nakon cvatnje... Ali barem će biti krupnije ove što su ostale.
IMG_20240601_134311.jpg IMG_20240601_134301.jpg IMG_20240601_134244.jpg IMG_20240601_134255.jpg
 

Najnoviji postovi

Na vrh