• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Obična "domaća" selska kokoš

ivanhecimovic

Aktivni član
Tu od
11 Ruj 2014
Poruka
688
Evo otvaram temu posvecenu ovim kokama koje se drze po vecini domacinstava kod nas posto su izdrzljive i kvocaju cesto pa su prakticne
Posto su one u biti krizanci krizancevih krizanaca nema nekog standarda pa ih ima i carapastih i futastih i golovratastih i krupnih ih sitnijih i s jacom nesivostu ili pak debljih
Ja imam 22 koke trenutno i od toga je 90% domace i koja grahorasta i dvije brame i 23 domaca pileta stara mjesec i pol(ne pitajte zast imam tak kasno pilice) i ak ovo moje cudo tehnike bu valjalo probat cu slikat
E da napominjem da se ne mjesa s hrvaticom i zivicarkom ili nekom drigom posto su one ciste pasmine i imaju standard i sve
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

robelar

Dobro znana faca
Tu od
11 Lis 2014
Poruka
1,918
Re: Obicna "Domaca" selska kokos

Puno mi se ljudi žali da im domaće kokoši slabo nesu. Susjed ima četrdeset komada a ne nađe ni deset jaja. I oni kod kojih si mogao kupiti koje nazovi domaće jaje vele da nemaju ni za sebe. To je puno muzike a malo para.
 

ivanhecimovic

Aktivni član
Tu od
11 Ruj 2014
Poruka
688
Moje sad po 5 jaja dnevno a znale su i po 10 kad je bilo ljepse vrijeme
Nama dovoljno za svoje potrebe a i mama proda susjedi kad ima viska
 

robelar

Dobro znana faca
Tu od
11 Lis 2014
Poruka
1,918
Možeš li reći kakva su to jaja. Meni jedna žena hoće prodavati is jednog sela domaća jaja i donesla mi je izgledom i oblikom ista jaja kao da ih kupim u trgovačkom centru. Nikakve razlike nije bilo ni u okusu od ovih sa farme. Ona tvrdi da su domaća od domaćih kokoša a sva su ista i oblikom i veličinom i izgledom a i okusom od onih kupovnih sa farme jedino nemaju žig i koštaju kunu i pol. Tak i na drugome mjestu isto tako. Ako drugima ne nesu kak da njima nesu i imaju kolko trebaš? Zar te domaće kokoši ne nose izgledom svaka drukčije jaje i pono ukusnija odnosno žućeg žutanjka'? Mislim da su to ili jaja sa neke farme bez žiga ili su to obične nesilice puštene po vani ali na smjesi za nešenje. I onda vele da su to domaće kokoši i domaća jaja. Onda bolje kupim u konzumu po kunu i dvadeset ona bijela iz moldavije na akciji pa sam makar siguran da nemaju salmonelu i da su sa farme.
 

ivanhecimovic

Aktivni član
Tu od
11 Ruj 2014
Poruka
688
Pa moje vecinom nesu bjela krem nezzz kak objasnit,ima jedna dve koje nesu zelena i mozd koja smeđa al nisam siguran,al zato sam siguran da svako jaje ima zuti zumanjak dok ovo kupovno ima crveni
 

ivanhecimovic

Aktivni član
Tu od
11 Ruj 2014
Poruka
688
Jesu jesu prave domace
Sliko bi i ja svoje al ness zeza komp pa dok ja to prebacim s moba na komp pa jos i skuzim kak tu stavit potrajaloooooo bi duuuugoo duuugoo
 

vostro91

Član
Tu od
9 Ožu 2017
Poruka
37
Zna li netko o čemu najviše ovisi osim starosti nošnja jaja? I čime se može regulirat postotak nošnje
 

robelar

Dobro znana faca
Tu od
11 Lis 2014
Poruka
1,918
Nešenje ovisi o ishrani odnosno načinu držanja i o rasi kokoši.
 

ivanhecimovic

Aktivni član
Tu od
11 Ruj 2014
Poruka
688
Najiskrenije stvarno ne znam tu ima mladih starih (zive dok ne krepanu ne koljemo stare koke )nisu ni sve u srodstvu tak da je tesko nac neki prosjek
Al evo sad kak je toplo po 10-ak jaja nekad i vise od njih 20-ak mi smo zadovoljni i prodajemo jaja imamo i previše za svoje potrebe
 

ivanhecimovic

Aktivni član
Tu od
11 Ruj 2014
Poruka
688
Te dvije su cistokrvne brame,a ona crna lici građom pa im je vjerojatno kcer
Prije par godina dobio sam na poklon par brama i pijevac uginuo iz cistog mira
I onda sam dobio još jedan par od istog covjeka i pijevac opet uginuo znaci zajedno sve kokosi bile i ni kokama obicnima ni bramama kokama nista nista samo pijevcima
 

robelar

Dobro znana faca
Tu od
11 Lis 2014
Poruka
1,918
Brame ne spadaju u ovu tvoju nazovi rasu -domaca selska kokos. Zato sam i mnogo ranije jednom napisao da ako imas mjesance neke plemenite rase pustene oko kuce ne znaci da su to domace kokosi . Za brame treba imati posebne uvjete , od zatvorene suhe voljere , preko suhog poda sa hoblovinjem , posebnih gnjezda i mjesta za spavanje i svakako ishrane. Ako hodaju po rosnom namoci im se perje na nogama isto kao i kokinkinama i onda se razboljevaju.
 

ivanhecimovic

Aktivni član
Tu od
11 Ruj 2014
Poruka
688
Pa one ne spadaju al ostale jesu ti krizanci krizanaca koje nazivamo domacima ,ja znam da "domaca" nije pasmina kao Hrvatica npr zato i je domaca i u naslovu teme pod navodnicima al mi te krizance nazivamo domacima tak je vjerojatno i kod vas
A evo za brame prvi put čujem , vjerujem vam sve al ti ljudi su ih drzali po dvorištu zajedno s obicinim domacim i rekli su da ne zahtjevaju nikakve posebne uvjete i mislim da ih još uvijek imaju ali nisam siguran 100%
A i ove kokice su vec starije i isto im nista nije nikakvih problema s njima nije bilo samo
s muskima
 

Najnoviji postovi

Na vrh