• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

motori tomos

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,749
@bane1978 imaš "izmjenični napon i struju" dakle AC. Isto tako na staroga tipa špuli nema mjesta za toliko namotaja tak debele žice da bi imao 50 W. Nema veze, ti vjeruj u što ti paše.
Svjetlo ti bude uz istu žarulju puno bolje, ako odabereš bolju lampu sa blistavom parabolom, te kristalno čistim staklom.
Ili uzmi i ugradi špulu od 12 V.
 

bane1978

Iskusan lik
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
2,992
Nigdje nisam napisao da ne vjerujem nego mi je čudno,i nemam razloga ne vjerovati
Inače parabola je ko ogledalce perfektna,a staklo nije prozirno nego ono original sa prugicama
 

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,749
Onda, deni ispravnu žarulju, pali pilu i vozi se kak se šika počecima i sredini 20. stolječa. Nije ti to Suzuki, Kavasaki, makaki to je Tomosaki 😏
 

cvajko997

Iskusan lik
Tu od
29 Tra 2020
Poruka
726
Probaj nac negdje 12 volti 50W paljenje.magnet, stator i zavojnica za svjetla ti je dosta. Ostalo pase od 6V paljenja. Sto se tice jakosti magnetnog polja na bobini 6V, povecaj zracni raspor. Problem rijesen. To ti predlazem jer si rekao da ti se da zezat sa ledicama... 12V je puno bolje.
 

bane1978

Iskusan lik
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
2,992
Onda, deni ispravnu žarulju, pali pilu i vozi se kak se šika počecima i sredini 20. stolječa. Nije ti to Suzuki, Kavasaki, makaki to je Tomosaki 😏
Tako sam i mislio,ali ipak provjeravam,jer svi znaju sve
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,992
Negdje sam na netu našao podatak da bi trebalo biti 6v 50 w
Evo na strani 17
Piše 12v 50w ;)
A takvo je i bilo na četrnajstici. Neko ti je popalil to paljenje i ugradili slabije.
Hiti to u tri..... uz to se nebuš ogrijal nikad na sijalici i kupi 12v bilo kakvo, a ako hočeš da svijetli kak treba onda 80w namotaji na 12v i bude dan.
Postoji i ona kemija sa duplim namotajima ali to je tak.
Skupo je, ali vrijedi svake uložene kune.
 

bane1978

Iskusan lik
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
2,992
Ma nevjerujem da je netko to mijenjao
Tata je to kupio negdje 88 imao je 5 god,a prije ga je isto nešto malo vozio od 40 tak god ozbiljniji čovjek,ali ipak nikad se nezna
 
Posljednje uređivanje:

bane1978

Iskusan lik
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
2,992
Pa tu sam i vidio
Ono šta je kolega Matija prije pisao da je 6v 17 w,mi je malo čudno jer najmanja prednja žarulja je 15 w,ako još stavim dvije signalne u kilometražu od 1,5 w,stražnju poziciju 5 w,i još štop od najmanje 10w,nema šanse da to izdrži
 

Matija_E30

Iskusan lik
Premium
Tu od
13 Stu 2019
Poruka
2,936
Nekoji su znali imat pomoćni namotaj baš zbog tog štopa..
Al da i ja imam te probleme, na leru mi ne svijetli skoro ništa, pa je na tehničkom malo problem..
Kak veli @plus ak stisneš trubu, svetla se ugase 🤣🤣🤣
Ja imam isto u planu nekad preći na 12V/50w. Čeka u kutiji spremno, al nikak da ugradim kad ovo dela dobro
 

bane1978

Iskusan lik
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
2,992
Danas sam uzeo za remont vilice na 14m
Pa imam par pitanje,sa jedne strane je pukao feder kako ga izvaditi?
Koliko ulja ide u svaki"štap"?
Sa vanjske strane matice nema filca.a vidim po you tubu da ga stavljaju,da li ga je bolje staviti i sa čime ga zalijepiti?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,992
Spremni za vikend koji je pred njima, samo provjeriti gume, podmazati lanac i napumpati vilice
Nadam se da budu izdržali taj zrak
:ppozdrav:


 

Najnoviji postovi

Na vrh