• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Motokultivator Labin Progres servis i održavanje

vocarcg

Aktivni član
Tu od
3 Ožu 2015
Poruka
897
ne treba meni nego mi je jedan drug trazio treba mu za neki "projekat" koji pravi 😊
 

Samo

Novi član
Tu od
28 Ožu 2024
Poruka
4
Pozdrav svima :)
Ja isto imam labina 14 ks i nedavno sam mijenjao ulje u mjenjaču i diferencijalu kao i ostala ulja,trudim se držati uputa proizvođača pa da vam prenesm šta kažu

Ovaj gore čep od ulja za mjenjač sam odvrno prvo sa papagajkama(ključ preskače dok se ne popusti) pa onda sa ključem lagano odvrnuo(mislim ključ viljuškasti br. 13 a,ako se ne varam za broj)..naperavljen je od nekog vrlo mekog materijala i treba paziti da se šaraf ne izobliči kao gore na slici....inače u prospektu piše da su u mjenjač sipa hipenol 80-90 nisam našao taj ali sam našao hipenol 75W90 Valvolin za kojeg kaže prodavač da mu je najsličniji(skup je 70kn litar ali kontam neću ga ko zna kad opet mjenjat pa bolje staviti skuplje i kvalitetnije ulje...mnogi stavljaju hipenol 90 B koji je duplo jeftiniji ali....)...inače izmjena ulja u mjenjaču ,po prospektu proizvođača,ide prvo uza kojih 50-60 sati rada i to radi ev. nečistoća koje se mogu stvoriti dok se mehanizam ne uhoda a potom se mijenja svakih 1000 sati rada....staje 3l ulja...


-u mehanizam kardanske priklolice hipenol 90 B isto se mjenja kao i kod mjenjača prvi put za 50 r.satio a onda za 1000r.sati...

-preporučeno ulje u motor je 10-40 ,koje se mijenja godišnje(ja ću ga mijenjati svake dvije godine jer koristim motokultivatir malo do max 15 r.sati na godinu)..

-prilikom korištenja kardanske prikolice ZABRANJENO JE KORISTIT PROŠIRIVAČE što je logično jer onda se ne radi o dvije indentične osovine

-prilikom korištenja kardanske prikolice mjenjač treba OBAVEZNO biti u položaju SIN

eto tako kažu proizvođači...nadam se da nisam negdje pogriješio prilikom pisanja jer ne čitam nego pišem po sjećanju......
Pozdrav svima. Novi sam korisnik ovog foruma i daš sam kupio Goldoni 14 sa prikolicom. Pa me zanima ako stvarno nesmeš imat proširivače na kotaćima kad voziš pogonsku prikolicu? Gledao sam jedan video gdje čovek vozi sa prikolicom a napred ima proširivače..
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,553
Pa naravno da možeš voziti sa proširivanja kotača, motokultivator je tvoj a nije više od proizvođača ( ali naravno ako je plaćen u cijelosti). A druga je stvar kako se to manifestira na upravljivost i na same poluosovine prednjeg pogona?:(
 
  • Like
Reactions: ZJ

Samo

Novi član
Tu od
28 Ožu 2024
Poruka
4
Proširivanje kotača kad vozimo 4x4 sa prikolicom.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,553
A koja je poanta da voziš sa proširivačima u kombinaciji sa kardanskom?
 

Samo

Novi član
Tu od
28 Ožu 2024
Poruka
4
Da, zato. Živim u brdu i nije sve ravno.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,568
I kod mene je brdovito,zato volim da je širi i stabilniji
 

Samo

Novi član
Tu od
28 Ožu 2024
Poruka
4
I kod mene je brdovito,zato volim da je širi i stabilniji
Na frezi pušta semering ulje na jednoj strani. Jeli teško zamjenit semering? Probao bi sam to napravit..
 

Dongfeng

Dobro znana faca
Tu od
9 Tra 2013
Poruka
1,377
Citam sad za prosirivace, pa vi ljudi jos malo ima da pocnete govoriti da mtk uprtimo na ledja i nosimo jer mu smeta da ide po cesti. Sta mu smetaju prosirivaci. Evo kod mene je mtk od 96. godine i od prvog dana nosi prosirivace i nikad nikakvih problema. Sada na ovim novim prave takve felge da jednostavno moras imati prosirivace jer je doslovce bez prosirivaca mtk sa prikolicom skoro pa neupotrebljiv. Jednostavno nestabilan.
 

tomislav2002

Novi član
Tu od
6 Tra 2024
Poruka
1
Pozdrav, ako neko moze da mi kaze kako da vratim viljusku menjaca u zareze, otvorio sam imam slike, ali ne znam kako da uglavim, samo je ispalo iz lezista iz cista mira. Treba mi hitnoo.. 26563B8E-4297-40C2-A72B-0DD0A6EBA834.jpeg ABC7B22F-725D-494D-9DF6-2C20D59EC4BE.jpeg
 

laik

Član
Tu od
27 Pro 2011
Poruka
371
Pozdrav svima. Novi sam korisnik ovog foruma i daš sam kupio Goldoni 14 sa prikolicom. Pa me zanima ako stvarno nesmeš imat proširivače na kotaćima kad voziš pogonsku prikolicu? Gledao sam jedan video gdje čovek vozi sa prikolicom a napred ima proširivače..
U upustvima piše da se Labin Progres 14 konja ne smije voziti sa kardanskom prikolicom i sa proširivačima na kotačima motokultivatora. Ne znam kako drugi, vidio sam da većina ipak vozi i sa proširivačima i da to u biti i ne šteti previše ali ja ne vozim tako nego skidam proširivače kad priključujem kardansku prikolicu. Ipak mislim da bolje znaju inžinjeri koji su konstruirali motokultivator. Također ako nije kardanska prikolica nego obična -uvučna milslim da se slobodno tad mogu koristiti proširivači .
 

Patrik Franić

Novi član
Tu od
22 Srp 2023
Poruka
14
Ljudi, uskoro planiram jedan izlet u trst i dobro bi mi došla vaša pomoć. Imam labina 14 ks i treba mi alnaser, znate li mjesta u trstu gdje bi se to moglo naći. Motor je acme, imaju li svoju trgovinu u trstu ili možda i goldoni ima nešto svoje
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,553
Npr. Terpin u Trstu je zatvoren već oho ho vrimena, najmanje 6- 7 let.:D
Za motor Lombardini bi se eventualno našlo a za Acme ne bi znao . Ima u mjoj okolici par komada sa elektro startom ali su oba sa Lombardini motorima.:giggle::coffee:

Forši je Terpin čera odpra?:hahah: Ku kega intereša, jutre gren u Trst pa moren pasat vidit.
 
Posljednje uređivanje:

draza

Aktivni član
Tu od
23 Stu 2013
Poruka
320
U upustvima piše da se Labin Progres 14 konja ne smije voziti sa kardanskom prikolicom i sa proširivačima na kotačima motokultivatora. Ne znam kako drugi, vidio sam da većina ipak vozi i sa proširivačima i da to u biti i ne šteti previše ali ja ne vozim tako nego skidam proširivače kad priključujem kardansku prikolicu. Ipak mislim da bolje znaju inžinjeri koji su konstruirali motokultivator. Također ako nije kardanska prikolica nego obična -uvučna milslim da se slobodno tad mogu koristiti proširivači .
Zadnjih 40 godina sam uvek vozio sa kardanskom prikolicom (praznom ili punom oko 1 tone) i sa proširivačima na točkovima i dosad nisam imao problem. Znatno sigurnije je upravljati sa proširivačima radi stabilnosti i smanjene mogućnosti prevrtanja mašine na neravnim seljačkim blatnjavim putevima i na asfaltiranim krivinama. Zadnjih godina UVEK koristim sa utezima na prednjim točkovima radi boljeg prijanjanja i bolje vuče. Zar treba svaki put da skidam proširivače radi priključenja na kardansku prikolicu ne pada mi ni na kraj pameti jer zahteva mnogo vremena i fizičkog rada a da ne pričam i sa mukom za skidanje točkova zbog nedostatka odgovarajuće dizalice za tu mašinu.
 
Posljednje uređivanje:

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,553
Onda bi mogao napraviti jedan posjet, usput kupiš kaffe i isto tako popiješ dobro kaffe koje je najbolje na piaca (zaboravio naziv) , uglavnom kod Primo Rovis ili preko puta kaffe bar Stock. Ma da piaca Goldoni. :rolleyes: I kupiš rifle Levis, Carera ili neke druge marke, naravno ako bi se to moglo naći?:cautious:
 

Najnoviji postovi

Na vrh