• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Mio standard 604-606 diesel

pupe0025

Novi član
Tu od
23 Kol 2016
Poruka
9
Pozdrav svima,
Novi sam ovdje, malo sam pregledavao forum, ima svega i svacega ali nigdje nisam naletio na motokultivatore mio standard 604 i 606 sa yanmarovim diesel motorom.
Opcenito na internetu nema puno podataka o tom motokultivatoru.
Ja posjedujem mio standard 604 - 4 konja. I imam problem pa se nadam da ce mi netko pomoc.
Naime, motor je gotov, vec je jednom bio spreman za prvu specijalu ali je tada busen cilindar i stavljena kosuljica. Ispostavilo se da je to velika pogreska jer je novi materijal mekan kao maslo i vec nakon manje od 100 sati motor n moze upalit jer nema kompresije.
Uglavnom, pokusavam doc do dijelova ili do cijelog motora, moze bit i ovaj jaci, 606, samo da ga osposobim.
Pa bi molio ako itko zna da se netko bavi sa diezel mio standardom d mi javi ili da mi date savjet kako sredit problem.
Pozdrav
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,736
Kupi novog kineskog dizela i ne zezaj se sa starim.
 

mrga

Dobro znana faca
Tu od
8 Pro 2010
Poruka
1,755
Koliko takvo zadovoljstvo s kineskim rješenjem košta?

I ja imam 604, a otac 620
 

pupe0025

Novi član
Tu od
23 Kol 2016
Poruka
9
Ne znam koliko je taj kinez doba u odnosu na yanmara? Proba bi sredit yanmara ako bude djelova. Kinez mi je zadnja opcija
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,736
Oko 3t kn. Jedino treba paziti da ima ravnu (1"), a ne konusnu osovinu.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,042
Kinez ima izvod s radilice, a Jami s bregaste, ako se ne varam. Moral bi pogledati na svojem Jamiju kojeg nikak da se primim jer veči brat samo ide i ide.
 

antondj

Dobro znana faca
Tu od
30 Kol 2015
Poruka
729
Posljednje uređivanje od moderatora:

pupe0025

Novi član
Tu od
23 Kol 2016
Poruka
9
Pozdrav svima. Zna li netko gdje mogu kupit tog kineza kojeg mogu ugradit umjesto yanmara? Da ima izlaz sa bregaste.
Zvao sam valjda 20 ljudi i nitko nema takav motor
 

pupe0025

Novi član
Tu od
23 Kol 2016
Poruka
9
Pa radilica se okrece u obrnutom smijeru od bregaste. Spojene si zupcanikom i osim sta se bregasta ima duplo manje okretaja ima i drugi smijer.vrtnje.
 

drazenhonda

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
2,720
Ne , na ovome što sam ja kupio lančani je prijenos u reduktoru. Bregasta i radilica jesu, zubčanici.
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,582
Znači motor Honda G200 na Hondi F600 ima prijenos radilica - bregasta (lancem), a to znači da se radilica i bregasta okreću u istom smijeru. Još napomena bregasta je ujedno i osovina (izlazna) za pogonsku remenicu.

Dok na motoru kod #dlesa je to malo drugačije, radilica - bregasta je zupčanik u kućištu motora. Dok je reduktor u zasebnom kućištu prenos lanac. Znači pogonska osovina je zasebna na dva ležaja u posebnom kućištu.:icon_confused:
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,736
Prepisano s agpowertools stranice:
"...Zamjenjuje većinu motora drugih proizvođača u svojoj kategoriji...Lančani ili zupčasti reduktor osigurava veliku izlaznu snagu..."
Očito ti motori imaju dva tipa reduktora, da se mogu dobiti lijevi (CCW) ili desni (CW) smjer vrtnje izlaznog vratila.

Kupiš onoga s lančanim reduktorom, jer mu se izlazno vratilo vrti u smjeru radilice (u lijevo, suprotno smjeru okretanja kazaljke na satu, CCW).
 

mark007

Član
Tu od
28 Pro 2017
Poruka
63
Pozdrav
Ja imam f606. Motor je zakon. Djelovi su jako skupi ali ih ima.
Ja kupujem u ovlastenom honda servisu. Djano trade u Splitu.
 

pupe0025

Novi član
Tu od
23 Kol 2016
Poruka
9
Ma sve ok, ali meni je motor pokvaren, dao sam ga tokaru da mi stavi novu kosuljicu, a on je izbusio u koso, motor je radio 4-5-6 sati i zaribao i iskrivila se klipnjaca. Tako da mi se ne isplati popravljat motor. Plan mi je ili kupit polovni motor ili novog kineza. Obavezno diesel.
 

Najnoviji postovi

Na vrh