• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

MIO Honda F600/620

drazenhonda

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
2,720
Da, ako imaš i malu uzbrdicu onda željezni sa tegovima na točkovima i prednji teg obavezno.
 

zh1

Novi član
Tu od
17 Ruj 2021
Poruka
12
Ima li netko shemu /presjek ručki i nosača ručki za f620 ili zna riješiti problem? Iz nekog razloga ne mogu zarotirati ručke da ih nakon košnje vratim za 180° ,imaju svega 1-2 cm hoda .Vijak se normalno skine i čitav je.Je li ima neki feder ili štift? Prije nego krenem pajserom popravljati ??
 

drazenhonda

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
2,720
Jutros sam raspoložen:)
 

Prilozi

  • IMG_20230813_083901.jpg
    IMG_20230813_083901.jpg
    22.4 KB · Pregleda: 19
  • IMG_20230813_084003.jpg
    IMG_20230813_084003.jpg
    57.4 KB · Pregleda: 19

zh1

Novi član
Tu od
17 Ruj 2021
Poruka
12
Fala za brzu pomoć,no kod mene je malo drukčiji sistem.Nema ovih nazubljenja koja određuju/fiksiraju položaj nego je kuglica koja je zacvikala i feder te klin sa navojem .Riješeno bez pajsera.
 

antondj

Dobro znana faca
Tu od
30 Kol 2015
Poruka
729
Kupio sam semeringe za osovine. Imali kakav savjet prije nego sto ih stavim? Mozda neke metalne platne da stite od tra 20230813_150154.jpg
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,582
Eeee, kad bi se našlo ovakve kpl vodene brtve za seriju 6xx. Samo sam jednom naletio na njih ali na seriji 4xx. Sastoji se od dva osnovna segmenta, na samu osovinu dolazi prsten i to gumirani (koji nasijeda) na osovinu i ondna na taj prsten dolazi semering . Odlično rješenje , zašto? Zato jer se sama rotacija osovine odvija sa prstenom . Prednost tog je to da osovina (u cijelosti) gumiranog prstena ostane sačuvana (bez poroznosti i ruzine).

Ali pošto se tu radi os F600 kod kojih nije takav pakung, nego je dupla vodena brtva. Tako da skoru u pravilu osovina strada do unutarnjih usana brtve. Trava i prašina se zavuče skroz da tih unutarnjih usana i osovina zaruzini. E sad ako se ide u zamjenu kpl vodene ,pitanje je da li će usne doći na zdravi dio osovine, ako ne dođe onda neće ni brtviti.
Najlakše je sa vanjske strane isčupati stare vodene i nabiti nove, sve zavisi u kakvom je stanju osovina?

Zaštita od trave i prvljaštine se nalazi u zaštitnom limu, ustvari nalazila se je? :devilish: :coffee:
 

drazenhonda

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
2,720
Kupio sam semeringe za osovine. Imali kakav savjet prije nego sto ih stavim? Mozda neke metalne platne da stite od tra View attachment 63610
Prošlo je več pet dana .
Da, nije to loša ideja sa metalnim platnama. Kad bi se platne navarilo sa vanjske strane zaštitnog lima ali da budu na knap na osovinama, onda nebi mogla zemlja i trava da ulaze unutra.....
 

marin09

Novi član
Tu od
21 Kol 2023
Poruka
1
Pozdrav,
Da li može pomoć vezano za kopačicu G42.
Gdje se mogu(i da li se mogu) nabaviti dijelovi, npr. brtve, dijelovi karburatora i sl.
Ostala mi je ta kopačica/motokultivator od djeda i rado bi je uredio da radi ispravno
Hvala
 

drelkovic

Novi član
Tu od
18 Ožu 2019
Poruka
7
Pozdrav ekipi. Da li netko može poslati mjere za ralo za Hondu 620? Imam pločevina pa bi ralo sam izradio
 

Najnoviji postovi

Na vrh