• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Mio 300

  • Temu pokrenuo vbr666
  • Datum prvog posta

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,797
Da @Lee Champa, limovi oblikuju remen i ne dopuštaju mu da kod otpuštanja natezača/zatezača remena dolazi do naslanjanja, na stjenke pogonske remenice. Dolazimo napokon do zdrave logike i poznavanja najbitnijeg, na kojem to principu radi.
Eto sada svi znamo tu činjenicu, time čak više nisu bitni milimetri za štelanje, nego postizanje funkcije. Imam motor kakav imam, zašarafim ga na postolje, nađem približno dobar remen i podesim da funkcionira, bez znanja o milimetrima odstojanja. Ja tako s tim živim.
PS
Mala digresija, nije svaki remen - remen. Ovdje je posebniji, jer ga zatezač gnjavi / lomi s vanjske strane. Itd.
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,584
Mala ispravka, nisu to famozni limići nego "graničnici" i isto tako to nije limeni kavez. A isto tako graničnici NE dolaze na pozicije (kako je prikazano) na slici?☕
Ovo mi samo treća kava, poslije koje počinjem kužiti stvari.
 

Lee Champa

Iskusan lik
Tu od
9 Tra 2019
Poruka
8,963
Mala ispravka, nisu to famozni limići nego "graničnici" i isto tako to nije limeni kavez. A isto tako graničnici NE dolaze na pozicije (kako je prikazano) na slici?☕
Ovo mi samo treća kava, poslije koje počinjem kužiti stvari.
Prikazan je princip, vidiš da nema napinjača!!

..........
PS
Mala digresija, nije svaki remen - remen. Ovdje je posebniji, jer ga zatezač gnjavi / lomi s vanjske strane. Itd.
Možda nekome odgovara da špana remen sa pomakom motora!?
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,584
Nije to nikakav princip (u ovom slučaju) i remenice nisu istog promjera. :cool:
 

jocc

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2015
Poruka
2,348
Probao ubaciti danas improvizaciju s kutnicima i izgleda da odrađuje posao, s 13 remenom je super a 17 mi je malo predug , dok to ne riješim dobar bude i 13 remen. Za vikend složim novu pločicu da usput povežem motor s getribom i valjda će vrijeme dopustiti probu u zemlji. Danas sam gledao stari motor i stvarno imaju smisla ti limovi za blokadu. Hvala svima na pomoći. :ppozdrav:
 

Prilozi

  • IMG_20230330_195052.jpg
    IMG_20230330_195052.jpg
    52.8 KB · Pregleda: 16

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,584
Odgovaram na upit za diskove @Matija_E30 .
Ovo su originalni diskovi fi diska je 270 mm, osovina je ovdje šesterokutna cijev dužine 110 mm, ovakvu nećeš naći , a i bolje je da je ne nađeš jer još i boja pa zaruzini i ne moreš je izvaditi. To napraviš od okrugle cijevi ili punog fi od 24 - 25 mm.
IMG_20230702_125002[1].jpg

Rotoator je fi 320 mm, tako da ovi diskovi od fi 270 mm su čak i malo prevelikog fi.
Ove sam radio i oni su fi 250 mm , tako da i ako ih radiš onda bi mogli i poslužiti da su min 230 mm - 250 mm.
IMG_20230702_125027[1].jpg
Dobar položaj kotačica , bolji je malo veći kotač.
 
Posljednje uređivanje:

Lee Champa

Iskusan lik
Tu od
9 Tra 2019
Poruka
8,963
Slične diskove se može kupiti, ali su skupi (Trgo agencija, Jakopic, Se-kra)
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,042
Kaj se pomočnog kotača tiče njega sam riješil na okretanje, malog je promjera ali posluži svrsi na težem stroju nego kaj je 300.
Takav sam imal...

 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Bitno da je tanjur..nađi od tanjurača ako imaš prilike.
Imaš 10 mjeseci za potragu
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,042
Sad gledam slike, ipak sam ja koristil šesterokutnu cijev koju sam naravno doma sam odkoval.
Najvjerojatnije sam na onu drugu manju stavil fi komad, ne pamtim. Kad je to bilo....



A koje debljine su tanjuri? 4-5mm?
Sad sam izmjeril, 3 mm i siguran sam da sam hardox ili mangan koristil.
Nisu se povinuli nimalo, a vjerujem da su lakši nego kad bi bili 5mm

Našel sam sliku koliko su savinuti.

 

Najnoviji postovi

Na vrh