• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Lubenica - šta sa ovim uraditi?

Sanel Pandžić

Novi član
Tu od
2 Srp 2023
Poruka
2
Pozdrav, mlad sam i inace zelja mi je da sam nesto posadim ili nesto slicno paa sam evo odlucio na lubenice i dinje. Uopste puno nisam posio, jer ovo mi je drugi put daa sijem, a prosle godine jer nisam imao znanja uopste mnoge su istruhle :D :D
Tako da ove godine nadam se da radim pravilno. Naime, na lubenicama i dinjama ima nesto tanko sto raste, i to ako ne bi osjekao to bi se sve u travu zapetljalo i zapetljalo bi se za dinje i lubenice. To u mom kraju ljudi nazivaju "brkovima", vjerujem da postoji pravilan naziv. Pa me zanima kako uopste ovo sjeci, i da li sve ove "brkove" treba osjec ili samo neke treba osjec posto ako bi ostavio par, i to bi se zapetljalo. I nakon ovog sjecenja "brkova" koliko vremena treba proci pa da opet pocnem da sijecem, naravno mislim na to jel opet trebam cekat da malo vise naraste pa da osijecem ili mogu slobodno cim vidim da to raste da osijecem? I jos jedno a to je kako ovo uopste da sijecem? Jel dol skroz od pocetka ili malo iznad koji centimetar da osijecem? Izvinjavam se na ovolikim pitanjima ali niko nema bas u mojoj blizini da to radi da pitam , a ne znam ni da li bi ko pomogao i da ima haha :)

Na slici sam stavio krug da znate na sta tacno mislim tj. oznacio sam.


356582704_292267716526113_4219989745851560453_n.jpg

356189564_953439135761214_5859754846319973501_n.jpg
 

Dillinger

Aktivni član
Tu od
4 Lis 2015
Poruka
433
Kako ti nitko nije odgovorio a ja pojma nemam o lubenicama vjerujem da mislis na vitice/vriježe i moj savjet je da ne uklanjas to jer vise lošeg nego dobrog možes donjeti uklanjanjem istog.Ekipa je vjerovatno na godisnjem 😂 pa nemaju vremena.
Ajmo mladom pocetniku sa pravilnim odgovorima pomoć.
 

Sanel Pandžić

Novi član
Tu od
2 Srp 2023
Poruka
2
Zapravo istrazio sam i to se zove svrtak haha. Jedna mi je osoba upravo danas objasnjavalla neke stvari o tome al nisam najbolje shvatio. Paa eto i ovdje da vidim :) Uglavnom, dobio sam odgovor da ne smijem uklanjat te svrtke sa prve tri loze, ali ima jos loza sto ne smijem, a ostalo slobodno mogu. A za dinje sam dobio odgovor da ne moram uklanjat.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Najnoviji postovi

Na vrh