• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Ltz t-40

matozdenci

Dobro znana faca
Tu od
28 Kol 2014
Poruka
1,820
Evo danas konačno sam zamenio zvono na svom stroju evo par slikica
Obrati pažnju na nosače motora koji se vežu na šasiju,oni su jako bitni,ako nisu dobro podešeni,zvono lako pukne ponovo,
 

matozdenci

Dobro znana faca
Tu od
28 Kol 2014
Poruka
1,820
😁😁😁,Pa gdje si do sad, čovjek bi mjesec dana čekao dok se ti javiš.morat ćemo nešto popit u to ime neku vodku da budemo u stilu😁😁
Ma može,nisam baš nešto aktivan na forumu u zadnje vrijeme,al ok,budem vas popratio malo

Imao sam nedavno zanimljiv "kvar"na jednom rusu,počeo terat ulje na auspuh,onako i dimi kad se ugrije,a reko ništa idemo skinuti granu ispuha pa ćemo vidjet,kad ja skino granu,kanali suhi ko barut nema trunke masnog,drž nedaj,drž nedaj,kad ja zavirih u auspuh a neka životinja unjela komad slanine,one kože u auspuh,a gromati šta sve neću doživit🙃🙃🙃
 

manc

Član
Tu od
24 Svi 2015
Poruka
162
Ma može,nisam baš nešto aktivan na forumu u zadnje vrijeme,al ok,budem vas popratio malo
Ajde ajde,trebaju nam majstori koji znaju ruseve u dušu, poput tebe i savorisa.ja nemam više t 40 ali sam svašta radio na njemu pa volim podjelit iskustvo.👍👍

Imao sam nedavno zanimljiv "kvar"na jednom rusu,počeo terat ulje na auspuh,onako i dimi kad se ugrije,a reko ništa idemo skinuti granu ispuha pa ćemo vidjet,kad ja skino granu,kanali suhi ko barut nema trunke masnog,drž nedaj,drž nedaj,kad ja zavirih u auspuh a neka životinja unjela komad slanine,one kože u auspuh,a gromati šta sve neću doživit🙃🙃🙃
Zvuči kao dobar vic😂😂😂,sve je moguće u današnje vrijeme.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,075
Ajde ajde,trebaju nam majstori koji znaju ruseve u dušu, poput tebe i savorisa.ja nemam više t 40 ali sam svašta radio na njemu pa volim podjelit iskustvo.👍👍
Ja sam već dobar dio skromnog znanja i zaboravio od kada već nisam pipnuo T40 . :hahah:
 

manc

Član
Tu od
24 Svi 2015
Poruka
162
I ja isto ali proradi s vremenom komodorac u glavi,neke važnije stvari se ne zaboravljaju samo tako.😎😎.ee kočnice neću zaboraviti dok sam živ,4 puta sam ga rasturao u godinu dana 😂😂
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Zinzo

Novi član
Tu od
31 Pro 2017
Poruka
16
Ljepi pozdrav kolege po rusu imam problem kupio sam prije par dana ltz 60 sa dosta nedostataka traktor je radio u šumi pa znamo kakva je šuma uz sve nedače ima i slomljeno zvono pa me zanima dali se može zamjenit sa t 40 jel bi možda pasalo nažalost gde sam god pital za orginal nema
Hvala na pomoči
OVAJ NEMA PAPIRE I DOSTA JEFTINO BI IŠAO, PROBAJ.
 

branko70

Novi član
Tu od
24 Tra 2020
Poruka
1
poštovani ima li ko da može postaviti crteže sklopova traktora t40 dv.nekada je to bilo na forumu ali ne mogu da pronađem nikako unapred hvala
 

ivot

Novi član
Tu od
19 Ožu 2023
Poruka
3
Dobar dan društvo. Novi sam na forumu i imam problem s t40. Zna li tko zašto gorivo curi na vijak iza (onaj koji se nalazi između pumpe i cilindra što ima sigurnosnu maticu). Probao sam staviti brtcu i jace stegnuti vijak ali ne pomaze. Brtva se potrosi i opet isto. Kada je traktor vecinom u leru bude malo curenja ali u oranju zna dosta izbaciti. 20220710_082047.jpg
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,075
Tu idu bakarne podloške , zagrij ih na vatri i naglo ohladi da odmeknu.
 

ivot

Novi član
Tu od
19 Ožu 2023
Poruka
3
Dali smijem jako pritegnuti vijak, ima li unutra nesto sto mogu ostetit.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,075
A jbemu miša meni se čini da su mekše nakon naglog hlađenja , tako su me i stariji meštri učili. Mada , nisam hemičar ni tehnolog.
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,547
nema ti to više veze savo, one su mekane i bez grijanja (pod uslovom da kupiš novu, a ne 839 puta recikliraš staru... 🤭)
 

Lee Champa

Iskusan lik
Tu od
9 Tra 2019
Poruka
8,961
Ajmo opet! 😛
Bakar kad se zagrije omekša zbog miješanja položaja svojih atoma.
Vremenom se oni ponovo "postroje" i bakar postane tvrd.
To nema veze sa naglim hlađenjem!
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Znači da bakrene brtve "otvrdnu" ako dugo stoje u vrečici i čekaju ugradnju?
Nisam primjetio.
 

Najnoviji postovi

Na vrh