• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

LIMB

S

slo-limb

Guest
ni velika pa ne mala potrošnje, nekje v sredini
rezervni deli pa niso skupi
 

cabage

Aktivni član
Tu od
1 Ožu 2008
Poruka
2,463
Ne zelim ispasti glup, ali koliko se sjecam pred pola godine sam ogledao jedan limb oko 80 ks. Ako mi je dobro ostalo u sjecanju, za hidrauliku ima samo jedan, po meni dosta jadan cilindar, u usporedbi s dva topa na mom MF 85 ks. Mozda to u novije vrijeme tako rade, stvarno ne znam, moj je star 18 god.
 
S

slo-limb

Guest
ne znam i ja ali ovaj cilindar na limbu bi naj pomagal dvigniti oko 500 kg. mi z cilindrom nimamo težav, pa še prav pomagajo
 

kikic MF

Aktivni član
Tu od
6 Srp 2008
Poruka
1,302
vidim da tema več o tom traktoru postoji.
cijena im je malo škakljiva strana ali mene zanima takav traktor.
čujem svi grdite hidrauliku. pa zar je tak slaba da nemože diči 1100kg? bez ičeg????.
traktor izgleda lijepo malo i praktično i po svemu nebi smio biti loš traktor. al vidim da neki pričaju da je slabija strana hidraulik. pa me zanima dali se to da kako složiti ili je to tvornička mana tim traktorima
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,860
Kikić, taj traktor ima Carraro getribu i prednji most, Perkins motor. Kabina je Poljska, suradnja s Farmtracom (u osnovi isti traktor kao i Limb, samo s drugačijim uređenjem kabine i haube.
Hidraulika je MITA OLEODINAMICA, ista kakva je i na Carraro traktorima. Dakle, nemože biti loša.
Vjerojatno taj koji se žali ima problema s tim primjerkom, ali to nije pravilo. Inače, hidraulika na Carraru ima podiznu moć od 2400kg na krajevima poluga (dakle, na kuglama) i nema vanjske pomoćne cilindre.
Dakle, ja tu ne vidim problem.
 

vimi

Aktivni član
Tu od
9 Stu 2008
Poruka
532
davno sam bio čitao da se limb počeo proizvoditi u bivšoj tvornici Torpedo , neznam dali sam u pravu ali mislim da je o tome bilo govora
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,860
vimi kaže:
davno sam bio čitao da se limb počeo proizvoditi u bivšoj tvornici Torpedo , neznam dali sam u pravu ali mislim da je o tome bilo govora
Da, tamo su napravljeni prototipovi, sa Torpedovim mjenjačem i prednjim pogonom. To je bilo kao neko zajedničko ulaganje.
Kasnije je firma Limb odustala od toga (a čuj, Torpedove nekretnine u Rijeci su puno vrijedile i zato ga je netko uništil), te traktore sastavlja od već spomenutih komponenti u Ptuju. Dakle, Limb je u konačnici slovenski proizvod.
 

vimi

Aktivni član
Tu od
9 Stu 2008
Poruka
532
pa mislim da nema države ko naše za nešto uništiti
naši političari koriste kriva gesla pravo bi bilo : NAMA SE NIŠTA NEISPLATI; AJMO SVE PRODAT I UVOZIT
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,860
zbalija kaže:
http://images.google.hr/imgres?imgurl=http://www.rijeka.hr/fgs.axd%3Fid%3D7080%26sp%3D150x113&imgrefurl=http://www.rijeka.hr/Default.aspx%3Fart%3D1023%26sec%3D364&usg=__V2lc4ph3Twj_agA7BWldSjRDFac=&h=113&w=150&sz=6&hl=hr&start=8&sig2=2iAfJvD_aCa6RGCWiGrQgg&um=1&tbnid=yEp-NqmZnqeAQM:&tbnh=72&tbnw=96&prev=/images%3Fq%3Dlimb%2Btraktori%26hl%3Dhr%26sa%3DN%26um%3D1&ei=rvxeS4n6DpuV_QaW0aS-DA
Da, pogledaj datum: 2003 godina.
 

zbalija

Dobro znana faca
Tu od
21 Stu 2008
Poruka
2,293
ZJ kaže:
Da, pogledaj datum: 2003 godina.

Nisam uopće gledel na datum :oops:
same sam na gogle napisal Limb i to sam prekopiral ovde....
 

dino

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2009
Poruka
1,500
Ja sam sad na viroexpu vidio lux 85 i mogu Vam reč da me se dobrano dojmio,i po dizajnu a i po cijeni od 26 000€ bez PDV.
Mislim da je lux bolji izbor nego europard ili sonalika...
:D
 

kikic MF

Aktivni član
Tu od
6 Srp 2008
Poruka
1,302
slažem se dino s tobom. bolji bi trebao biti od sonalike i kineza u svakom slučaju. ja bi traktor puno koristio s hidraulikom i utovarivačem pa bi i trebal imat jak hidraulik za to.
zj kaže da ima carrarov hidtraulik i mnječa i prednji most te perkins motor. to kad usporediš bi trebalo biti zadovoljavajuče odnosno jako dobro.
traktor mi na oko ispočetka odma vukao na carrara. sad se samo informiram al mi se čini kratak prikladan a 80 ks. kineza neču niti geldat dok me mali mf serije 36xx bi došao dosta više. sdf također. pa se samo informiram.
da li bi pogriješio s kupnjom tog traktora na kraju ili možda nebi ipak :?: :scratch
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,860
dino kaže:
Ja sam sad na viroexpu vidio lux 85 i mogu Vam reč da me se dobrano dojmio,i po dizajnu a i po cijeni od 26 000€ bez PDV.
Mislim da je lux bolji izbor nego europard ili sonalika...
:D
Nemoj opće reći takvu stvar.
LIMB je EUROPSKI traktor, s mjenjačem 24+24 brzine. Perkins je engleski, a ne kineski, getriba i prednji most je Carraro original.
To ti nema niti jedan kinez niti, a pogotovo ne Sonalika.
 

Najnoviji postovi

Na vrh