• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Landini

ROADRUNNER

Iskusan lik
Tu od
17 Stu 2013
Poruka
1,002
Mladenko, jesi li to kupio kod Podcetrtka kod onog tipa sto ima pola sela pokriveno s traktorima i uvozi iz Francuske?
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,741
Samo ako nije prednji most "ubil" utovarivačem.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
a ne ..moraš ga čuvati ...kad budeš prodavao kupac bude to sigurno gledao ..a do tada sve na ruke kao i do sada
 

mladenko

Iskusan lik
Tu od
27 Sij 2011
Poruka
1,266
Moj sogi je kupio vstroma 650 ko iz ducana, cuvan, mazen pazen. Stvarno je bike u top stanju. Prevozi se godisnje nekih 500 km i ja ga zajebavam da ga je kupio za regal...
Ovo sam uzeo da pati pod menom, ne ja pod njim....
Ovaj je za svagdje samo ne za regal...
A sto ima dobar mjenjac, bolje se salta od auta. Samo mi sad svi govore da su im getribe lose, pa reko nije torpedo ili imt... ili su ljudi samo jalni...pa nije sad to neki traktor wow da je marka ili kaj ja znam.

Koju opremu ima, bas me odusevio...
Jednostavan a sve pri ruci. Veliki anjslas da je to cudo. Prvi put vidim hidraulicni podizac poluge...
 

Prilozi

  • 20230903_100141.jpg
    20230903_100141.jpg
    51 KB · Pregleda: 49
  • 20230903_092733.jpg
    20230903_092733.jpg
    50.9 KB · Pregleda: 49
  • 20230903_091627.jpg
    20230903_091627.jpg
    23.3 KB · Pregleda: 49
Tu od
6 Tra 2017
Poruka
16,293
To je globus 70. Godina je negdje 98 negdje 99, ovisi koji papiri:).
Uvoz slo, troskovi su poprilični.
Prijevoz 280€
Homologacija je 66€
Tehnicka specifikacija je 38€
Registracija je 90€
Polica je 40€


Naletio sam na dobarog covjeka na tehnickom pa sam sa svime bio gotov za 2.5 sata
Pa nije to tak skupo za takvu strelu od traktora.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,741
A zakaj utovarivač ne deneš na Lamba? Ipak je on moćniji.

Ne vidi se na slici...jesu li prednje felge negdje švasane? Mislim na srca, oko šarafa?
 

mladenko

Iskusan lik
Tu od
27 Sij 2011
Poruka
1,266
Nisam primjetil, niti cak spucane ni varene... iskreno s unutarnje strane nisam ni gledao... bumo vidjeli, tovario sam zemlju i dobro se ponasa, samo prevelika kopra, samo trecine korpe moze dignuti a da mu ne dize zadnju kraj.
Ovaj mi more cistiti stalu, slazem s njim rolo bale u senik.. lambo je za to previsok.
 
  • Like
Reactions: ZJ

mladenko

Iskusan lik
Tu od
27 Sij 2011
Poruka
1,266
Ne bi, imam manju korpu samo moram prihvat zavariti. Ova vec ide na udaju. Veli mi ovaj covik da ju je cijelu napravio hardroxa. Bas je masivna i teska, kao da ju je za kombinirku radio...
 

mrga

Dobro znana faca
Tu od
8 Pro 2010
Poruka
1,755
Moj sogi je kupio vstroma 650 ko iz ducana, cuvan, mazen pazen. Stvarno je bike u top stanju. Prevozi se godisnje nekih 500 km i ja ga zajebavam da ga je kupio za regal...
Ovo sam uzeo da pati pod menom, ne ja pod njim....
Ovaj je za svagdje samo ne za regal...
A sto ima dobar mjenjac, bolje se salta od auta. Samo mi sad svi govore da su im getribe lose, pa reko nije torpedo ili imt... ili su ljudi samo jalni...pa nije sad to neki traktor wow da je marka ili kaj ja znam.

Koju opremu ima, bas me odusevio...
Jednostavan a sve pri ruci. Veliki anjslas da je to cudo. Prvi put vidim hidraulicni podizac poluge...
Mladenko, tamo gdje samo ja uzimao Powerfarma imaju i Globuse. To je čista glupost kaj su ti rekli za mjenjač. Ova firma ima 4 globusa i 8 powerfarma samo za transport, rade dan noć i na nijednom se nije getriba raspala, motori svi čitavi a sve preko 15 do 23 tisuće radnih sati. ako ne vjeruješ kad idem u inozemstvo ti poslikam.

Uglavnom ja sam dolje pal kad sam videl radne sate strojeva, od čega je Perkins napravljen, samo dragi bog zna :)

Ovo kaj ti je uvoz, ovi traktori ti nemaju ispod 15 000 radnih sati, vjeruj mi, pogotovo Francuska, Italija, Nizozemska itd.

JA sam uzel powerfarma sa 14500 sati, pali kad ključ vidi, jedina mana su mi sinkroni 3, 4 brzina jer se tu najviše vozil... šalta se isto kak auto... 2008. godina je, kupljen 2021. onda znaš da je bil stalno u pogonu.

Kod mene je bila prednost kad sam videl da je ovlašteni servis servisiral iz Landinija na svakom servisnom intervalu i svu povijest znam traktora iz knjige vozila. Kod njega je bila mijenjana bosch pumpa, nekaj je nutra okrenulo, naprijed na prednjem trapu neki lageri i zupčanici jer su mutani s prvom vučom vlekli po asfaltu, potrgali dva put kuku za vuču i rihtana je bila elektrika ventilatora koja opet ne radi (grije samo i prve dvije brzine ne rade)

Delal je praf u vuči, izmjenijvali se razni vozači ali rastepli ga nisu. ovaj tvoj je viječan ak ga je imal jen človek...
 

mladenko

Iskusan lik
Tu od
27 Sij 2011
Poruka
1,266
Ajd poslikaj mozda u toj firmi imaju klimu za globusa, pitaj ak imaju viska.... za rijesiti se..
 

mrga

Dobro znana faca
Tu od
8 Pro 2010
Poruka
1,755
Nema razdelavanja traktora na dijelove. Klimu imaju, svi su imali. Kaj ti se ne otvara prvo staklo na kip? Ja na powerfarmu ne trebam klimu uopće samo se prehladim. Jednostavno otvorim prvo i stražnje staklo i uz super zvuk motora (prede kao mačka :) delam
 

mladenko

Iskusan lik
Tu od
27 Sij 2011
Poruka
1,266
Vidis, nisam ni gledao... klima mi treba za starog, najvise imamo sijena, a onda su vrucine a on bas ne podnasa vrucine,ipak ima 70g, pa zato...
Budem vidio kaj se da napraviti, imam vremena do sljedece sezone
 

Najnoviji postovi

Na vrh