• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kupnja Fendt-a 515

Dadarstef

Član
Tu od
6 Tra 2015
Poruka
35
Tocno to stari moj, neki dan sam o tome razmisljao al sad ga hebi, budale mislile popravit ce se jaoo 2500 eura, kad ono jos puta 3
 

nino6110

Aktivni član
Tu od
19 Srp 2014
Poruka
1,499
Morem si misliti kak ti po zivcima lupa,a i po novcaniku
Znam ja osobno kak je dok traktor ide 5puta na pol,tocnije 6. ;)
 

Kostas

Član
Tu od
5 Svi 2009
Poruka
33
Ovak decki, mislili smo 515 uzet reko isto je velik ko 512 samo jaci motor, ali nist od toga, jednostavno nema dobrog Fendta rabljenog i tocka, onaj koji ga ima taj ga ne prodaje dok god sve stima s njim,al da smo ga nasli kak spada, vec bi bio doma.A ujednk kak imamo 512 ( koji jos nije dosao s popravka) razmislili smo i vidli da ne treba nekaj tak veliko, reko budemo pogledali nes manje al da ima oko 120ks.
Na jednoj farmi je otac vidio da covjek ima Valtru i probao ju je i odusevio se, tako da izgleda idemo malo marku promijenit.
A uglavnom traktor nam hitno treba, kupili novu Amazone rotobranu KE3000 od 3 metra da stavimo na 512 ili 515, kad ono nis ni od jednog no drugog, i sada jadni 309 mora sve radit ali bas mu neide, a ne zelimo ga ubijat.

Uglavnom sto se Valtre tice, traktor nije velik, jak je i prakticki nov sa 1900rs , a cijena je 5 tisuca eura veca od cijene 515 u njemackoj i to jos stanja takvog da ce za 200 sati garant trebat remont, mjenjac trza za poludit, masan motor ma uzas, ili pak ima lijepo pofarbanih, a ostalo sve katastrofa.

Btw ceh popravka 512 se penje na 8000 eura skoro,vec polako sjede dobivamo


koj ti majstor radi? susjedu je iz fendta rekli za seriju 500 11000kn po poweru..
 

Dadarstef

Član
Tu od
6 Tra 2015
Poruka
35
Lik koji to slaze je iz Cirkvene, Stjepan se zove, sada prezime ne znam, moram oca pitat.
 

Dadarstef

Član
Tu od
6 Tra 2015
Poruka
35
Je stigla je, zaboravih ga uslikat
Evo ima jedna na polju u oranju heheh
6d039983930747603cb13dd6fa01c6e3.jpg


Sa 309 vozimo gnojnicu, a sogor sa svojim 310 fura tanjrace.
512 je gotov valjda iduci tjedan.

Uglavnom dojmovi.
Na traktor moramo uloziti jos 3500eura+ (34000 eura koje smo dali za nju) , jer je Valtra Forest Trac hebeni, uglavnom ima metalni 100 litara rezervar te ima sve zasticeno od ispod i dalje ima one cjevaste blatobrane ruzne.A dalje ima proklete sumske tvrde gume, ako kome trebaju nek mi se javi tu da obavimo neku zamjenu za normalne sa 6 platna, ove imaju 16 platna i tresu na cesti kad iza ima veliki teret, ako koga zanima nek se javi slobodno, zadnje su gume na 80% , a prednje su na 50 , a traktor ima org 2000 sati, lik je za vodoprivredu radio.
Uglavnom sve je naruceno blatobrani i vanjski EHR i kuka te šine po kojoj putuje jer je taj traktor imao serijski vitlo iza slozeno i sljedeci tjedan ce se to valjda montirat pa cu postat slike.

A sada dojmovi, traktor je nenormalno jak, ima snage u pm, vuce iz niskih okretaja nevjerovatno, a mjenjac je fakat prva liga, znaci nema niti najmanjeg trzaja.
U oranju 3 brazde vogel-noot vario na 16 cola, stavim u drugu brzinu, ja samo stisnem gas , a ovaj ga cepa od 1 do 3 da ni neznas, a on vec ide 10-12 na sat i jos popustam gas.
Jedino mi se cini da papa gorivo, oko 12-13 litara mi se krece potrosnja, ali zemlja je tvrda ili zagazena od siliranja ne znam ni sam, uzas zivi, ko mramor.

Da se jos nadovezem, Reverzer je vrh, znaci ljepse mi radi nego na Fendtu, nevjerovatno.
A mjesta u kabini ima ko u prici, na nogama se lijepo prosetam oko sica,nista ne smeta.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

MF 698 t

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2012
Poruka
1,649
Ja sam ih se dosta vani nagledao,nađe se dobar traktor,jel je i meni želja kupiti si jednog dana takvog fendta 515 ili možda bude para za 716,a do tada renolčeka budem ganjao.
 

noviuposlu

Član
Tu od
7 Tra 2011
Poruka
759
cao,

daj mi kaži kad si išao gledati te traktore u njemačku i austriju jesi ih prije našao na nekom oglasu pa išao ili tako išao po imanjima i pitao dali ko prodaje traktor? te koliko te izađe za ga dovest doma i registrirat?
 

massey595

Član
Tu od
28 Stu 2012
Poruka
822
zavisi otkud ga voziš,najbolje ti je nać nekog prijevoznika,koji ima povratnu turu za hr.to ispadne najjeftinije,a mislim da su davanja na traktor oko 100 eura
 

noviuposlu

Član
Tu od
7 Tra 2011
Poruka
759
zavisi otkud ga voziš,najbolje ti je nać nekog prijevoznika,koji ima povratnu turu za hr.to ispadne najjeftinije,a mislim da su davanja na traktor oko 100 eura

sam se bavim prijevozom, makar nebi ga ja moga svojim dofurat ali iman puno poznanika u tom poslu tako da nisam mislio na to, nego da to sve bude po zakonu, da on tada glasi na HR, jer više se nemože ni reći uvest kad smo u istom košu pa to me zanima koliko para treba za to, za sve potrebno u vezi toga a za dovest lako...

sada bi i ja nešto uzeo polako ako nešto ne krene naopako, povećala se površina i došlo mi se čini neisplativo da više plaćam usluge
 

MF 698 t

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2012
Poruka
1,649
Nađem na oglasu za Njemačku i Austriju govorim,odeš,vidiš i kupiš,a prijevoz,to staviš na timokom da imaš turu odakle i kuda i tako najjeftinije košta.Timokom ima dosta prijevoznika,tako da to nije problem,a u Italiju idem na slijepo,odem i uvijek nešto nađem što me zanima,a sa francuskom još nisam radio,bio sam puno puta tamo dok sam vozio kamion,ali kupio nisam ništa.
 

noviuposlu

Član
Tu od
7 Tra 2011
Poruka
759
A di nađeš, posebno za austriju jer recimo sjeverna njemačka mi je predaleko ipak, di je najbolje gledati za traktore po austriji, ma za prijevoz je najlakše (meni), nađem nešto po tim tractorpool i to ali mi se čini da bi trebalo biti više toga samo treba znati naći, neki drugi oglasnik il nesto
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Dadarstef

Član
Tu od
6 Tra 2015
Poruka
35
Pitaj Danijela Vrbića, ima groo oglasa na njuskalu iz njemacke, nazovi ga i dogovori se s njim, samo ak kupis preko njega, obavezno si sam dofuraj traktor jer ga neces imat 3 mjeseca.

Evo dok se ceka 512 koji jooooos nije popravljen, bacili smo gume sa 308 na 309 i 309 na 308 i bacili se u sjetvu.
c386f77c2a9f99a216710045b427d954.jpg

5cb4851f407c2d77f6079030ea57727d.jpg

Na 308 to sada viri van blatobrana al to je manje bitno :D

Evo jedna slika iz Valtre, dijelovi se montiraju iduci tjedan vjerojatno pa cu ga onda poslikati jer je ovako sumski zbilja rugoba :D

c146f5d36371d606b35c8338f91c3e9a.jpg


Btw potrosnja na rotiranju 3 metra siroke Amazone brane trosi 8.6 al je tu bilo i oranja prije tog, ovo je prosjek
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Darko danas se dobro prašilo za tobom,i videl sam da si se par puta vračal urikverc sa rotobranom,kaj je jako grudljava ova naša prekrasna ilovača?:wink:
 

Dadarstef

Član
Tu od
6 Tra 2015
Poruka
35
Nije Darko, Danijel je mladi brat :D
Ma uzas, ja i buraz smo na sijacici,a otac na rotobranama.
Zemlja je ko mramor, ne znam jel ima losije zemlje za obradjivati od ove nase.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Trebal si iči odma drugi dan iza kiše i bila bi druga priča!:wink:
Jedan dan zakasniši imaš grude ko kamen...
 

Dadarstef

Član
Tu od
6 Tra 2015
Poruka
35
Daj čim prije još slika od valtre :)
Ma prvom prilikom cim nam stave zadnje blatobrane bacam slike na forum :D
Btw napravili 80 sati, traktor nema mane, motor kapi ulja nije potrosio( budimo realni ak novi trosi ulja nakon 2080 sati onda nek u tvornici podrapaju diplomu).
Sve u svemu zadovoljni smo traktorom, samo nas gume zafrkavaju, tresu u voznji kad je iza nesto tesko prikopcano i kad se ide 30-40 na sat, jednostavno sumske gume nisu za to.
Evo slika pa ljudi ako treba nekome nek se javi na 0993063233 dogovorit cemo se za cijenu, mi bi odma uzeli nove sa 6pt .
Znaci ova guma i kad ima 0.5 bara isto izgleda i kad ima 2.5 bara, uzasno je tvrda, 14platna ima.
 

Najnoviji postovi

Na vrh