• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kukuruz 2024

Steff

Aktivni član
Tu od
23 Pro 2010
Poruka
487
Gdje kupujete sjeme kad je razlika 30-50% ?
Slažem se, bez kvalitetne zemlje i bez pravilnog rasporeda oborina nema ni nekog ozbiljnijeg roda. Ali da sjeme i sam hibrid nema nikakvu ulogu u prinosu, to se bome ne slažem...
 

luka

Aktivni član
Tu od
3 Velj 2014
Poruka
168
Najvecu ulogu ima klijavost sjemena, primjer cisti prosle godine imao posijan pioneer 0023 i 15 posto zrna nije ni niklo, dok kod npr. 0164 i 9911 niklo svako zrno
sva sreca da ga vise nema.u prodaji, dorada je bila iz srbije, a sjeme je jednostavno istrulilo u zemlji
 

Jourek

Aktivni član
Tu od
20 Lis 2014
Poruka
168
Privukla me akcija BCa na dodatne vreće kukuruza, 1 na 10 kupljenih. Kolika je šansa da te dodatne koje oni šalju budu smeće ili otpad?
 

Prilozi

  • Screenshot_2024-01-24-21-50-42-760_org.mozilla.firefox.jpg
    Screenshot_2024-01-24-21-50-42-760_org.mozilla.firefox.jpg
    32 KB · Pregleda: 58

Steff

Aktivni član
Tu od
23 Pro 2010
Poruka
487
Neće biti smeće. Kad sam sijao malo više 572, dok su davali isto tako na 10 jednu, bilo je uredno sjeme. Ista stvar je i sa KWS-om, i oni daju na 10 jednu, samo su im vreće od ove godine po 50 000 zrna. Dekalb daje količinski popust itd... Uglavnom skoro svaka sjemenska kuća daje nešto da privuće kupce ...
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,154
Ako nebu kiše ni jedan nebu rasel, a ako pak bude, svaki bude dobar.
Ja imam neke pijeske i tu bude išel P 9911, kao i na druge bolje zemlje.
 

Marko1986

Dobro znana faca
Tu od
12 Ožu 2009
Poruka
788
Ja sam prosle godine na pijesku imao na 2 000 hvati ( cca 0.7ha)oko 6 tona zrna, Pioneer 9241. Parcela je na specificna i na trake popreko parcele je sami pijesak, pa malo bolja zemlja, pa opet pijesak. Inace prosla godina nije mjerodavna jer je bilo kise u izobilju. Inace nije na toj parceli kukuruz bio sigurno zadnjih 5 godina upravo od straha od suse na pijesku
 

Dunba

Član
Tu od
15 Lis 2022
Poruka
99
Ako nebu kiše ni jedan nebu rasel, a ako pak bude, svaki bude dobar.
Ja imam neke pijeske i tu bude išel P 9911, kao i na druge bolje zemlje.
To kužim, ali opet ima hibrida koji vole više takve lakše pjeskovite zemlje.
 

Steff

Aktivni član
Tu od
23 Pro 2010
Poruka
487
Ako nebu kiše ni jedan nebu rasel, a ako pak bude, svaki bude dobar.
Ja imam neke pijeske i tu bude išel P 9911, kao i na druge bolje zemlje.
Ak je tak, zakaj je onda meni prošle godine jedino Pio podbacil, a kiše bilo ?
I opet velim, ne samo meni, nego dosta nas u našem kraju nije zadovoljno sa pio?

Koji hibrid od kwsa, pioneera i dekalba preporučujete za sijanje na pjeskovitijem tlu?
Za takve stvari Vam je najbolje nazvati stručnog savjetnika od svake sjemenske kuće, koji je za vaš teren, i tad budete dobili najkvaliteniji odgovor...
 

Tommy

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2021
Poruka
3,529
Evo vam cijene dkc-a pa usporedite sa slovenskim (vpc i mpc!)… Skroz je logično da Slovenija kao “veliko” tržište u odnosu na Hr ima niže cijene.

1beec521-5984-4cfd-895a-026c681ac0f8.jpeg 264ae2ab-aea2-466c-9d24-1cb7a9e3e9b5.jpeg
Evo i vpc cjenik.
IMG_3774.png
 
Posljednje uređivanje:

Hju64

Aktivni član
Tu od
13 Svi 2020
Poruka
130
Čudi me kaj nitko me spominje RWA, a mi ćemo evo raditi već 3. sezonu s njim i prezadovoljni smo...Beremo u klipu pa vam nemrem reći sad tonažu, ali za primjer SIP eko 35 je pobrao 5 kibli na 4000 kvadrata, ali kod nas nisu neka plodna tla. FAO 460
Šogi koji gnoji sa stajnjakom redovito i radi sve na vrijeme ima još bolje prinose. A s vlagom da se bere u zrnu nikakvih problema.
 

Hass

Aktivni član
Tu od
1 Srp 2019
Poruka
609
Ja isto imam RWA već petu godinu za redom sad sam uzeo Inclusiv, Gloriett i novi Orinoco
 

#Pajdaš

Novi član
Tu od
7 Sij 2023
Poruka
18
Čudi me kaj nitko me spominje RWA, a mi ćemo evo raditi već 3. sezonu s njim i prezadovoljni smo...Beremo u klipu pa vam nemrem reći sad tonažu, ali za primjer SIP eko 35 je pobrao 5 kibli na 4000 kvadrata, ali kod nas nisu neka plodna tla. FAO 460
Šogi koji gnoji sa stajnjakom redovito i radi sve na vrijeme ima još bolje prinose. A s vlagom da se bere u zrnu nikakvih problema.
također prezadovoljni, Gloriett i 31.415 odlični i u suši!
još uz to Kashmir i Pajdaš standardno dobri. Jedino Pajdaš prošle godine najlošiji po prinosu, iako mi je najbolje podnio oluju što se tiče polijeganja...a DKC mi je jako pao u očima, ove godine na prezentaciji hibrida, jedan od gostiju je postavio pitanje gdje su rezultati pokusa iz susjednog sela od njegovog kolege, prodajni savjetnik je na to odgovorio da nisu stavljali te pokuse, i uzimali u obzir pošto godina nije relevantna zbog oluje, tj nisu ni došli kad je bila žetva i trebalo se vagati..
A vidim po katalogu i da je BC i Syngenta isto izgleda odlučili 'ignorirati' ta pokusna polja gdje je oluja napravila katastrofu...
 

markach

Iskusan lik
Premium
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
1,884
E pa normalno je da ne ulaze oštećeni usjev u "pokusno vaganje".

Dkc 5092, izgleda ove godine ništa od tog hibrida.
 

Marko1986

Dobro znana faca
Tu od
12 Ožu 2009
Poruka
788
Ina tome mozda i 10 gofina da sam sijao rwa brixxo. Bio je odlican. Nikad manju stabljiku kod kukuruza nisam vidio(max 190 cm), a klip normalan i prinos solidan. Vlaga poprilicno niska. Sljedece godine ga vise nije bilo u proizvodnji tako da nisam nista vise od njih sijao.
 

llmb0611

Iskusan lik
Tu od
11 Ožu 2013
Poruka
1,285
Ja sam za zrno imal Gloriet i zadovoljan sam.bil...tak da je ok rwa...12,5t/ha vlaga 19%
 

Brad1

Iskusan lik
Tu od
24 Lip 2019
Poruka
636
Jel ima tko iskustva s osječkim hibridima?
Pričao s jednim čovjekom imao pokus P,kws i osk na istoj parceli. Kaže svi su bili podjednaki u par stotina kila.
 

Marko1986

Dobro znana faca
Tu od
12 Ožu 2009
Poruka
788
Osjecki su skroz ok. Tomasov je vrlo dobar hibrid, ali mu se ni jedan kombajn ne raduje. Vrlo cvrstu i visoku stabiljku ima. Jedino racunaj da ne mogu spustiti vlagu kao pioneer.
A po meni prosla godina nije bas mjerodavna, bilo je kise u izobilju i tko je god poveo brigu i malo imao je pristojan rod.
 

Najnoviji postovi

Na vrh