• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kubota

TT15

Član
Tu od
9 Svi 2015
Poruka
32
Nisam nigdje našao temu o Kubota traktorima pa otvaram novu.

Nova serija, moram priznat da mi se jako sviđa :icon_surprised:

[YT]https://www.youtube.com/watch?v=T_G4SqBpe4E[/YT]
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
Ima tema o Kubotama već...
I meni se sviđa,i to jako! :)
 

adonis basser

Aktivni član
Tu od
26 Velj 2013
Poruka
1,224
Meni se sviđa ovaj od 135 KS, zanimljive motore imaju, 4 cilindra i 6.1 lit motor.
Nisam primjetil da netko još koristi takve vrste motora.
 

bhorv

Dobro znana faca
Premium
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,655
Cijena..prava sitnica od 94 000 do 146 000 eura
 

ivan08

Novi član
Tu od
8 Tra 2018
Poruka
2
Pozdrav forumaši.

Ima netko Kubotu 5111? Planiram kupiti a nitko oko mene nema iskuatva a tim traktorima.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Nije kubuta ništa u kaj nebi poštovani forumaš lisnik umočio prste ..mjenjača , motora itd.

aali ako si revidirani šizofremičar koji želi svoj traktor na servis tamo gdje je velikii naziv kubuta na stupu od dvajst metri a skliski mramor izpred prijamnog šaltera onda pročačkaj servisnu podršku , to ti je jedina šansa za miran san .
 

<zetor>

Aktivni član
Tu od
25 Lis 2012
Poruka
523
Nedaleko od mene se nalazi farma Agro-banovina, imaju 3 Kubote , dvije od po 95 konja i jednu od 75 na njima su tvornički prednji utovarivači . Znam da ova jedna od 95 konja ima 7000 sati bez kvarova motora, mjenjaca ili prednke vuce (bilo je par sitnica ) sve je donekle u redu jedino sto vidi brdo prije traktoriste (iako ima 350kg tegova). Koriste ih za lakse poslove kpsnja, sjetva,omotač...
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,740
Kad već spominješ forume, uglavnom je kritika na prednju osovinu, koja je preslaba i kvarljiva radi Z pogona (izvor: AU i NZ).

Kubota je kosilica i uvijek bude to ostala (kompakt, a ne "fullframe" traktor).
 

zjockoo

Dobro znana faca
Tu od
15 Ožu 2007
Poruka
1,421
Pricao sam s mehanicarom rekao je da ima puno mazalica na prednoj osovini i ako se redovito održava nema problema. Prednji pogon je kao kod rusa s dva kutna zupcanika. S tim su dobili veci kut skretanja. Na svim videima na netu imaju utege...mozda bi trebali biti serijski teži
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
Mala težina mu je plus po meni, u kombinaciji s dobrim anšlagom, idealno za površinske radove, a za oranje ili podrivanje lako se nabaci utega, mogu se gume napuniti i slično...
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,740
Mala težina znači tanki odljevci i slabi zupčanici. Imam dva takva, pa se nebi ni s jednim usudil ono kaj ljudi delaju sa Zetorima od 50-tak ks.
Optereti ga, pa se bude pretrgel. Veliki anšlag je upotrebiv samo bez prednjeg pogona (jedino je davno Landini imal tzv. Fast run, ali i to više ne vidim u ponudi).

Nemreš od kosilice napraviti traktor. Kubota može snagu predati jedino na kardanu.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
A sad bi opet trebala krenuti ozbiljna radprava..ali s obzirom da si ti uvjek u pravu jesnostavno mi se neda
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,740
Pa počni s ozbiljnom raspravom. Nebum se miješal.
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
ZJ,
ako fast run znači da se na zavoju prvi kotači brže vrte, onda to ima Kubota. Valjda se dobro sjećam da sam to pročital u nekoj brošuri od Kubote. To bi mu trebalo pomoći da prvi kotači na vrijeme "pobjegnu" i vučeju u zavoju.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,740
Imaju li to svi njihovi modeli ili samo mali?
 

zjockoo

Dobro znana faca
Tu od
15 Ožu 2007
Poruka
1,421
ZJ, slažem se da manja težina znači manje materijala...al ipak mislim da su oni to jako dobro testirali...a nisu ni materijali što su nekad bili. Puna je Amerika Kubote...po forumima bih zaključio da su se pokazali dobri...eh sad...neznam trebalo bi probati
 

Najnoviji postovi

Na vrh