• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Krmno bilje i travnjaštvo

  • Temu pokrenuo matija
  • Datum prvog posta

Luka93

Član
Tu od
14 Lip 2020
Poruka
70
Valja li ovo, ima li iko iskustva?
 

llmb0611

Iskusan lik
Tu od
11 Ožu 2013
Poruka
1,365
Ovisi za sto mislis koristiti..al djeluje dobra mjesavina...nema taljanskog ljulja koji je jago agresivan i gusi ostalo biljke...ima dosta raznovrsnih biljaka...
 

llmb0611

Iskusan lik
Tu od
11 Ožu 2013
Poruka
1,365
vrijeme je užas...pada kiša ko luda...i najava je cijeli drugi tjedan tak...trava mi je već sad stara...za 2 tjedna bude užas...mislim da to nebude imalo smisla kosit...ako zmalčiram to bude velika masa...bude mogla trava poslije toga rasti? da bar otavu pokosim jer imam još sijena od prošle godine pa mi nije za silu?
 

ZGseljak

Iskusan lik
Tu od
21 Srp 2018
Poruka
2,693
Meni isto prošlo kroz glavu kaj bi malčiral prvi otkos, al sljedećei tjedan je najava suhog kod nas....oa bumo vidli kaj bu s toga
 

llmb0611

Iskusan lik
Tu od
11 Ožu 2013
Poruka
1,365
kod mene je već stara trava...viša od haube na 539...sad još dns bilo nevrijeme, vjerojatno bude ju i poleglo...mislim da bude to jako loše sijeno...tvrdo, više za konje a ne za kravu...

svejedno ako malčiram, moram pokupiti dolje i spaliti jer bude to previše mase i bojim se da bude gnjilo od ispod kad krene otava...
 

Marko1986

Dobro znana faca
Tu od
12 Ožu 2009
Poruka
807
Ja bih na tvojem mjestu ipak to pokosil i spremil jer kakva je godina, sijena nije nista spremljeno pa bi se mozda to moglo i prodati. Ionak budes izgubil i vrijeme i naftu na malciranje i skupljanje onda radje pokosi.
 

llmb0611

Iskusan lik
Tu od
11 Ožu 2013
Poruka
1,365
Tak sam mislil i prosle godine. Pospremil okrugle sijeno i kockaste otavu. Ziva dusa nije pitala. Na kraju sam 14 okruglih vec razmotal po vrtu kroz zimu. Jos mi je vise od pola sjenika puno. S obzirom kako je velika trava bit ce jako puno sijena.
 

llmb0611

Iskusan lik
Tu od
11 Ožu 2013
Poruka
1,365
ja buše već par godina planiram proširit. za sad imam samo jednu. dok je bilo sjemena buše sve sam imao muške, nikako da se dogodi ženka da si ostavim. sad već 5 godina nema sjemena a ovi ne žele uzeti sjeme da ima za nas male kojima se ne isplati držati bika.
sijena sam u pravilu imao dovoljno za sebe, nešto malo viška i to sam uvijek dao prijatelju koji treba više toga pa mu znalo falit pred ljeto. prošle godine je baš bilo puno. napravio 35 okruglih bala i 200 kockastih. meni je samo tih 200 kockastih dovoljno. stavio na oglas, nešto sitno prodao, ali za okrugle nitko ne pita.
 

Najnoviji postovi

Na vrh