• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kosilica honda gcv 160 problem paljenja

Zoltan1313

Novi član
Tu od
9 Svi 2020
Poruka
26
Postovane kolege potrebna mi je pomoc.kosilica hladna upali i radi besprijekorno.nakon minute ako ju ugasim vise ju je nemoguce upaliti dok se ne ohladi cca 30min.cekanja.ociscen karburator,novu bobinu kupio i zamijenio,novi automatski cok zamijenjen,svjecica stvarno vise nemam ideja i novaca.molim savjet ako netko zna razlog desavanja.hvala svima
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Motor radi na zrak ,benzin i iskru..jednog od toga nema .a možda jednostavno trba poštelati ventile.
 

Zoltan1313

Novi član
Tu od
9 Svi 2020
Poruka
26
Kolega sve ok razumijem princip rada motora ali ponavljam da hladna upali i moze sprasiti rezervar goriva savrseno radi.medutim ako ju ugasim i zelim ponovo upaliti nema teorije dok se skroz ne ohladi
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
pa ..možda dobiva previše goriva , probaj bez filtra .

na spomen ventila nisi reagirao?
 

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,799
Postovane kolege potrebna mi je pomoc.kosilica hladna upali i radi besprijekorno.nakon minute ako ju ugasim vise ju je nemoguce upaliti dok se ne ohladi cca 30min.cekanja.ociscen karburator,novu bobinu kupio i zamijenio,novi automatski cok zamijenjen,svjecica stvarno vise nemam ideja i novaca.molim savjet ako netko zna razlog desavanja.hvala svima
Poznati su mi donekle ti Honda motori. Imam več i derem drugi po redu 135 cc, iza pokojnog tasta je šogorici ostala kosilica s motorom Honda 190 cc. Nikada mi se nije desilo da ne bi ti motori palili od prve. Imao sam motor rastavljen na proste faktore, imao sam i da mi je puknuo ventil (zna za to @Lee Champa nudio mi je zamjenski 🙃), ali dok je na hrpi on meni uvijek pali od prve.

Svojevremeno sam, prije više godina (15.6.2018.) kupio kosilicu s Honda motorom 160 cc i vratio ju u dučan nakon prve košnje. Dobio sam sav novac natrag. Nisam ju vratio radi teškog paljenja, nego lošeg pogona kotača.

Da se vratim tvojem pitanju, pitao te forumaš @vlč.puknuti za ventile i nisi dao nikakav odgovor.
Nepoznato je koliko je star taj motor, u kakvom je stanju.
Svi ti dijelovi koje si naveo da si mijenjao, na Hondi ne crkavaju.

Mojem nećaku Honda 190 cc motor neće upaliti, a onda ga ja kresnem od prve, jer on prije toga okrene kosilicu na bok, usere s uljem sve, razhebe sve opruge gasa, pobrka brtve / dihtunge fergazera, sve čačka a nema pojma o ničemu. I onda dojde šogorica - daj složi mi ti to znaš... Složim ja i oni tako kose več tamo od 2008., još uvijek ona dura.
 

Zoltan1313

Novi član
Tu od
9 Svi 2020
Poruka
26
Kosilica stara 5 g.do sada palila na prvu i bio prezadovoljan.ponavljam kosilica upali radi besprijekorno ali ju nesmijem ugasiti.nakon sto ju ugasim vise ne pali.svjecica crna suha
 

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,799
Sviječica ne smije biti crna, to je suviše bogata smjesa goriva, radi ti pod čokom non stop.

 

drazenhonda

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
2,720
Možda joj iz nekog razloga sada treba čok i kad je topla (vruča). Probaj joj nekako ručno uključiti čok dok je topla , pa onda probaj paliti.
 

Zoltan1313

Novi član
Tu od
9 Svi 2020
Poruka
26
Gledajuci kroz kutiju filtera zraka vidi se karb.i leptir.pod cokom je otvoren ili zatvoren leptir?
 

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,799
Gledajuci kroz kutiju filtera zraka vidi se karb.i leptir.pod cokom je otvoren ili zatvoren leptir?
Ako je čok aktivan onda je leptir čoka zatvorio usisni otvor, ako je čok isključen leptir stoji na nož.

Kakav je umetak filtera za zrak?
 

Zoltan1313

Novi član
Tu od
9 Svi 2020
Poruka
26
Zatvoren.
Vidjecu sutra a vama hvala na pomoci cujemo se

Ako je čok aktivan onda je leptir čoka zatvorio usisni otvor, ako je čok isključen leptir stoji na nož.

Kakav je umetak filtera za zrak?
Iskreno njega nisam mijenjao i to sam mislio oa sam probao i bez filtera.isto sve
 

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,799
Što je bio "prvi kvar" kad si počeo mijenjati sve te spomenute dijelove?
 

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,799
Što je prvo prčkano na originalnom motoru, nako što jednom nije htio od prve kresnuti? Moramo se vratiti u duboku prošlost, radi pokušaja defektaže.
 

Zoltan1313

Novi član
Tu od
9 Svi 2020
Poruka
26
Što je prvo prčkano na originalnom motoru, nako što jednom nije htio od prve kresnuti? Moramo se vratiti u duboku prošlost, radi pokušaja defektaže.
Krenuo sa ciscenjem karburatora.kako nisam rijesio nista zamijenjen automatski cok.mali termostat jel.opet isto.isurfam na guglu da je 100posto bobina.i to zamijenem.simptomi isti

Krenuo sa ciscenjem karburatora.kako nisam rijesio nista zamijenjen automatski cok.mali termostat jel.opet isto.isurfam na guglu da je 100posto bobina.i to zamijenem.simptomi isti
I nova svjecica stavljena
 

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,799
Da li ti istinski znaš princip rada tog kaburatora i što si čistio, kako s komprimiranim zrakom ili nekakvom iglom??? Da li znaš točno podesiti opruge gasa, poluge karburatora i sve to na projektirano stanje ili si se samo zaletio bez predznanja, grlom u jagode? Pišeš guglao si i našao da je kriv termo element čoka itd... Postajem jako sumnjičav u to kako je to doista izgledalo. Jako rado bi ti odmah dao savjet, ali ovo je na ovaj način gotovo pa nemoguća misija.
Još nisi dao odgovor da li si kontrolirao zazor ventila, ako jesi koliki je?
 

Zoltan1313

Novi član
Tu od
9 Svi 2020
Poruka
26
Nisam kontrolirao ventile.opruge gasa nisam nista dirao sve vraceno kako je bilo

Nisam kontrolirao ventile.opruge gasa nisam nista dirao sve vraceno kako je bilo
I ne razumijem zastio prckati po ventilima ako kosilica radi
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Najnoviji postovi

Na vrh