• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kompresori

Mićko123

Član
Tu od
25 Tra 2021
Poruka
91
Pozz
Kupio sam onaj kompresor o kome sam govorio, uz njega je došlo ulje. Mislio sam uzeti kvalitetnije, u uputstvu piše 15w40, da li je to Kompresol ili neka druga vrsta ulja ?
 

cvajko997

Iskusan lik
Tu od
29 Tra 2020
Poruka
728
Imam nepovratni ventil za zrak. Nemam shemu. Na njemu nemam strelice, ako netko zna orjentaciju kak bih ga spojio... Probao sam ovako puhat, vjerojatno ne mogu stlacit oprugu. Rekao bih da je ulaz sa druge strane ovog vijka, 3. slika, a unutra je opruga koja sa svojom stranom upire u vijak na 2. slici. Makar, bez sheme to necu raskapat.
 

Prilozi

  • 20240105_194959.jpg
    20240105_194959.jpg
    22.8 KB · Pregleda: 26
  • 20240105_195004.jpg
    20240105_195004.jpg
    22.6 KB · Pregleda: 26
  • 20240105_195012.jpg
    20240105_195012.jpg
    25.3 KB · Pregleda: 26

ZKL

Član
Tu od
17 Ožu 2022
Poruka
78
Pozdrav svima,imam jedno pitanje u svezi kompresora.Radi se o tome da bih želio kupiti kompresor za hobi tj.za ispuhati neke stvari,napumpati gume i možda nešto pofarbati.Čuo sam da je bolje kupiti uljni kompresor jer dulje traje(nebi bilo loše da ima remeski prijenos).Ne znam da li se sa njim može farbati i kako velika litraža treba biti za takve poslove.Malo gledam po webu od Pevexa i Bauhausa pa ni sam nisam siguran kaj bi bilo dobro jer se ne kužim u te stvari stoga vas molim za savjet.Postavit ću par linkova pa slobodno prokomentirajte svaki savjet ili kritika su dobrodošli.
 

ZKL

Član
Tu od
17 Ožu 2022
Poruka
78
Ovo si kupi, za po doma odličan. Čak i za pofarbati.

Hvala na preporuki Muha,:ppozdrav: vidim da ovaj kaj ste mi preporučili ima veću snagu usisa neg ovi veći.To bi trebal biti "obični"kompresor jel tak ni uljni? Sviđa mi se kaj imaju garanciju 5 let ovi u Pevexu imaju do 2 godine.
Nisam ljubitelj 2u1!
Vi više volite da ima remenski prijenos? ;)
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,048
Za ispuhavanje i farbanje nema potrebe kupovati crijevo večeg protoka.
Ako imaš potrebu za nekim alatima na zrak onda da, samo kaj ti je onda ovo kaj sam predložil slab kompresor. Radi on i na veči protok samo treba čekati da ga nafila pa kompresor dugo radi, a to je za te male smrt.
 

ZKL

Član
Tu od
17 Ožu 2022
Poruka
78
Trebam za ovak ispuhat nekaj i možda malo ofarbat nekaj tipa vrata od ograde kakav priključak za traktor itd... nisam imal u planu uzimat pištolj za odvrtanje šarafa ili tak nekaj bar za sad.Hvala na preporuci ;)
 

ZKL

Član
Tu od
17 Ožu 2022
Poruka
78
Zaboravil sam pitati dali je bolje kod kupovine kompresora bolje uzeti pojedinačno priključke(mislim na priključke za pumpanje guma,ispuhivanje,šprica za farbu) ili kupiti sve u setu odnsno dal to u setu kaj valja ili je šrot?
 

Matija_E30

Iskusan lik
Premium
Tu od
13 Stu 2019
Poruka
2,961
To u setu ti je većinom šrot.. Možda ovo za pumpanje guma ak prođe, al i tu se prvo onaj gore nastavak strga..
Najbolje ti je kupit pojedinačno. Isto kak i spiralno crijevo. Ovo ti se bude pretrgavalo i ak ga jednom do kraja razvučeš već se neće vratit do kraja
 
  • Like
Reactions: ZKL

VikendSeljacina

Aktivni član
Tu od
4 Ruj 2010
Poruka
220
ZKL
Kupi si jeftino u Pevcu ili sl. komplet "šrota" /priključaka.
Za to kaj tebi treba biti će odlični.
Imam takav komplet iz Pevca već godinama i sve funkcionira.
Na skupi i jaki kompresor isto nemoj bacati novce.
"Boj ne bije svijetlo oružje, već boj bije srce u junaka".
 
  • Like
Reactions: ZKL

ZKL

Član
Tu od
17 Ožu 2022
Poruka
78
Hvala na odgovoru dečki.Ma to sam pital jer me zanimalo za špricu kaj dojde u paketu pa kad bi si htel nekaj pofarbati da mi ne pljuva boju.(morete preporučit koju marku da gledam ako se odlučim da uzmem nekaj bolje).
 

Najnoviji postovi

Na vrh