• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Koji je ovo motokultivator?

rkireta

Član
Tu od
12 Velj 2013
Poruka
35
Pozdrav, novi sam na forumu i odmah tema... :)

Tražim motokultivator po mogučnosti IMT 509 i dobio sam ovu ponudu ali nekako sam sumnjičav...
Dali itko zna koji je ovo motokultivator, kako se tu kači prikolica, koliko je pouzdan i nabava dijelova???


HVALA!!!







 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
da ti iskreno kazem takav imt 509 nisam nikad video cak sem rezervara nista nelici na imt. to je otprilike taj italijan rugerini kako ti i pise na tablici motora. ni menjac nije nalik. skoro sam video dva kultivatora od kojih je 509 nastao . skoro sve im je isto sem veceg motora koji je bio od 18 ks . ovde ni prikljuci najverovatnije neodovaraju od imt koliko vidim. kvalitetan je sigurno ali je pitanje za prikljucke. inace italija ima dosta fabrika tih malih motokultivatora i svi su dobrog kvaliteta. tu je neko stavio samo znak imt.pokusaj na internetu pronaci rugerini motokultivatore pa ces videti verovatno slike tog
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
ja nevidim nista bas slicno sa imt 509. cak ni prikljucak za prikolicu izlaz iz menjaca uopste nije isto. kvalitetan je sigurno ali pitanje prikljucaka i prenosa za prikolicu je malo za razmatranje a i delovi su tezi za nabaviti to je sigurno. ljudi svasta pokusavaju prodati pa nebiraju nacine.imas imt 509 slike na prikljucci za motokultivatore pa sam uporedi , motor menjac i ostalo
 

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,750
Meni se čini da je to 507, a nikako 509.....motor je ruggerini.....8ks....vele dobri motori, ali dijelovi papreni
 

sumadinac

Član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
815
To je imt 507 ili agria 2400 sa dizel ruggerini motorom(svi imt motokultivatori su radjeni po agrijinoj licenci:agria 600,4000,6000=imt506,agria2400=imt507,agria 1700=imt509).Pasuju svi prikljucci od imt 507,a ova freza je od malog labina.
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
i ja bi rekao po menjacu da je slican 507 ali nisam odavno video taj kultivator pa nemogu reci sa sigurnoscu.
 

sumadinac

Član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
815
To je sve fabricki imt i agria su ugradjivali take motore i taj motor je mnogo bolji nego onaj benzinac.Nije to los motokultivator,jedina mana mu je sto nema sihro menjac,pa je tesko uraditi kardansku prikolicu za njega,posto mora da se stavi jos jedan manjac na prikolicu.Koliko ja znam on ima 6 brzina(3napred i3rikverca).
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
To je sve fabricki imt i agria su ugradjivali take motore i taj motor je mnogo bolji nego onaj benzinac.Nije to los motokultivator,jedina mana mu je sto nema sihro menjac,pa je tesko uraditi kardansku prikolicu za njega,posto mora da se stavi jos jedan manjac na prikolicu.Koliko ja znam on ima 6 brzina(3napred i3rikverca).
kod nas je bio jedan benzinac 507 i to ko nov ali je prodat pre 10 god. tad sam ga video a sa dizelom nikad. znam da ubacuju sad ove kipor i balboni motore. a reci mi jesi video kad 509 sa italijanskim motorom od 18ks.nigde nisam video koji je tip motora ali pali se sa prednje strane na kurblu. pre dve godine ga umalo nekupih . bio neispravan motor i razmisljao da ga uzmem ali velika mu cena bila 700eur
 

sumadinac

Član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
815
kod nas je bio jedan benzinac 507 i to ko nov ali je prodat pre 10 god. tad sam ga video a sa dizelom nikad. znam da ubacuju sad ove kipor i balboni motore. a reci mi jesi video kad 509 sa italijanskim motorom od 18ks.nigde nisam video koji je tip motora ali pali se sa prednje strane na kurblu. pre dve godine ga umalo nekupih . bio neispravan motor i razmisljao da ga uzmem ali velika mu cena bila 700eur

Ako je ista maska ko na ovom,to ti je original svaba(agria 1700),a na zadnju seriju imt 509 su ugradjivali ovake motore,ali se pale na kanap ili alnaser i maska im je ko na obicnoj 509 i ovaj motor nema 18ks vec negde oko 10ks.
 
Posljednje uređivanje:

sumadinac

Član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
815
kod nas je bio jedan benzinac 507 i to ko nov ali je prodat pre 10 god. tad sam ga video a sa dizelom nikad. znam da ubacuju sad ove kipor i balboni motore. a reci mi jesi video kad 509 sa italijanskim motorom od 18ks.nigde nisam video koji je tip motora ali pali se sa prednje strane na kurblu. pre dve godine ga umalo nekupih . bio neispravan motor i razmisljao da ga uzmem ali velika mu cena bila 700eur

Vecina agria1700 su benzinci sa oko 8ks(ima ih nekoliko u temi agria na 4 strani)
,ali ima i dve serije dizela,koji se pale na kurblu:stariji model sa hats motorima

Uploaded with ImageShack.us i noviji(najverovatnije si taj gledo)sa italijanskim motorom. http://www.youtube.com/watch?v=YXiWWfZIu7Y Inace kod nas ih malo ima,a u nemackoj ih ima dosta,a tamo je benzinac oko200e,a dizel oko400e.

Uploaded with ImageShack.us
 
Posljednje uređivanje:

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
nesto mi vise lici na hats motor da je to bilo. vlasnik mi rece da je italijan ali po auspuhu i filteru i haubi bih rekao da je taj. inace je bas staro izgledala
 

mikser

Član
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
322
to je 507 imt samo su ugrađivani ital. motori.
:(y):lepo spakovan i natovaren ovaj sa prikolicom.
 

rkireta

Član
Tu od
12 Velj 2013
Poruka
35
Našao sam jedan koji mi se čini OK...

Goldoni 8,5 diesel = 6500,00kn





sad... koliko su ti MTK dobri? Koji priključci pašu? Mene konkretno zanima strižna kosa...
 
Posljednje uređivanje:

sumadinac

Član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
815
Našao sam jedan koji mi se čini OK...

Goldoni 8,5 diesel = 6500,00kn





sad... koliko su ti MTK dobri? Koji priključci pašu? Mene konkretno zanima strižna kosa...

Nije to los motokultivator,po njegovoj licenci je radjen mali labin tako da svi prikljucci pasu od malog labina.
 
Posljednje uređivanje:

rkireta

Član
Tu od
12 Velj 2013
Poruka
35
Dobio sam privatnu poruku:
što se raspituješ ima cijelu ručno napravljenu haubu, zatim vidi se da su mu nosači mjenjača vareni, vidi se da nisu original, isto kao i poklopac freze, ima neke ručne prerade. Goldoni je inače zelene boje, ovaj je ofarban u srebrno crvenu.

Molim i ostale za mišljenje...
 

sumadinac

Član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
815
Dobio sam privatnu poruku:
što se raspituješ ima cijelu ručno napravljenu haubu, zatim vidi se da su mu nosači mjenjača vareni, vidi se da nisu original, isto kao i poklopac freze, ima neke ručne prerade. Goldoni je inače zelene boje, ovaj je ofarban u srebrno crvenu.

Molim i ostale za mišljenje...

Meni se cine ove rucke sumljivo_One su original goldoni,ali kacenje na menjac mi je sumljivo.Takodje kacenje tockova mi je sumljivo jer bi trebalo da ima jedna cev,po kojoj se tockovi pomeraju i tako se sire i suzavaju tockovi.A hauba i boja netreba da predstavlja nista cudno,jer je haubu mozda slomio ili izgubio pa napravio ovu(meni je ova lepsa od original),a svaki covek ima razlicit ukus za boju.
 

putnicara

Član
Tu od
27 Velj 2013
Poruka
291
Pozdrav, novi sam na forumu i odmah tema... :)

Tražim motokultivator po mogučnosti IMT 509 i dobio sam ovu ponudu ali nekako sam sumnjičav...
Dali itko zna koji je ovo motokultivator, kako se tu kači prikolica, koliko je pouzdan i nabava dijelova???


HVALA!!!








kačenje je tamo mislim na ručkama ona cijev
 

sumadinac

Član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
815
Jeste,kacenje je ta cev.Ta cev se okrece u krug za 180stepeni,to zbog prikolice da bi mogla da skrece,a plug i ostali prikljucci se kace isto tu,ali ima jos i ona cev sa rupama(ko kod imt509)za odredjivanje ugla.
 
Na vrh