• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kako naterati kokošku da kvoče

Lazar

Član
Tu od
24 Ožu 2016
Poruka
61
Da vas pitam nesto...Da li postoji mogucnost da pile ugine u jajetu a da nastavi da se razvija?
 

Lazar

Član
Tu od
24 Ožu 2016
Poruka
61
Danas je bio 17 dan.Do utorka bi trebalo.Uglavnom pocinju da se legu 20 dana.U jednom jajetu juce su popucali kapilari i sve je bilo krvavo u jajetu.Puno krvi,a pile je uginulo i izbacio sam ga.Sad sam lampirao i u svakom se pomera pile.Iz ta 13 jaja trebalo bi izaci svi pilici.Treba li ja nesto ova zadnja 3 dana da radim,tj. da okrecem jaja,da ih vlazim ili tako nesto?
 

zzzz

Član
Tu od
12 Sij 2016
Poruka
97
Ne treba nista da radis. Sada joj treba samo mir. Oni sada pocinju da piste i ne treba da je dizes da se ne uznemirava. Sutra ce verovatno da pocnu da kljucaju ljusku a mozda koje i izadje.
 

Lazar

Član
Tu od
24 Ožu 2016
Poruka
61
Kokoska me je iznervirala sto se je pokakila u gnezdo i umazala sva jaja. Sad se plasim da to smeta piletu. Tacno li je? Ne znam sta da radim sad.

Pa nije li rano za izleganje? Sutra je 19 dan.

Zaboravio sam da pitam. Ako je jaje puno i svo je crno unutra mora li da se to crno pomera unutra? Ima jedno da je puno a da se ne pomera.
 
Posljednje uređivanje:

Lazar

Član
Tu od
24 Ožu 2016
Poruka
61
Sada vec mogu da kazem da pilici pocinju da piste..Slucajno da nahranim koke nacuo sam nesto i kokosku kako kvoce. U jednom jajetu cuje se pile. U ostalima ne .
 

zzzz

Član
Tu od
12 Sij 2016
Poruka
97
Jaja mao prebrisi da ne budu jako umazana. Nemoj da je uznemiravas puno, zna ona sta radi amogu i neki da se ne cuju a da se izlegu i prvi.
 

Lazar

Član
Tu od
24 Ožu 2016
Poruka
61
Ljudi jedno jaje je nakljuckalo i samo skinulo ljusku. Nije li prerano?

To nije ono u kome cvijuce,vec drugo. Ovo uopste ne cvijuce.
 
Posljednje uređivanje:

zzzz

Član
Tu od
12 Sij 2016
Poruka
97
pusti je sada samo na miru, jer ako je podizes moze da nagazi nezgodno na neko jaje koje je nakljuvano ili na pile i da ga zgnjeci. Sutra ne verujem da ce ustajati jer cuje pilice, samo je jednom proveri kakvo je brojno stanje i izvadi ljuske i to je to. Prekosutra ih kada se izlegu i osuse svi prebacis u neki kavez ili gde vec planiras da ih drzis i najbolje stavi slame dole i tu neka budu neki dan a posle mozes i napolje da ih pustas. Samo strpljenje i srecno!
 

Lazar

Član
Tu od
24 Ožu 2016
Poruka
61
Sad sam proverio stanje! Ovo ce za nekih pola sata da se izlegne,a 4 su nakljukala.U 4/5 ostalih se cuje pile a u ova tri ne.
 

zzzz

Član
Tu od
12 Sij 2016
Poruka
97
Do jutra ce svi da se izlegnu, nema veze sto ne piste mozda samo kljuckaju. Samo budi strpljiv
 

Lazar

Član
Tu od
24 Ožu 2016
Poruka
61
Sad sam proverio stanje. 5 su se izlegli,u ostalima cvijucu pilici,ali nijednk nije nakljukalo.
 

Lazar

Član
Tu od
24 Ožu 2016
Poruka
61
Jos tri su nakljukala. U 7 jaja piste pilici. Jedno je uginulo i izbacio sam ga. Sad su tri nakljukala i ostalo je jos 4 jaja. Ovih pet su bas veseli.
 

Lazar

Član
Tu od
24 Ožu 2016
Poruka
61
Opet sam proverio. Jos dva su nakljukala. Mozda se nocas izlegu. Lampirao sam ova dva jaja sto su ostala. U oboje su zivi pilici. Trebali bi sutra da izadju i oni.
 

propuh

Član
Tu od
14 Stu 2013
Poruka
284
previše Lazare maltretiraš tu kvočku i imaš sreće što ti je uopče htjela sjedit nakon toliko maltretiranja pusti prirodu da riješi sama svoje
 

Lazar

Član
Tu od
24 Ožu 2016
Poruka
61
Evo slike....

mwfrwi.jpg
 

zzzz

Član
Tu od
12 Sij 2016
Poruka
97
Super su. Možeš da im napraviš neki "kavez" sa otvorenim dnom pa možeš da ih staviš napolje na travu da ih mačka ne bi odnela.
 

Najnoviji postovi

Na vrh