• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Japanske prepelice

Sarajlija

Novi član
Tu od
13 Sij 2016
Poruka
2
Pa u principi nesto kontam mi u kuci pojedemo oko 60 jaja kokosijih koje kupujemo na pijaci kao domaca organska i stvarno su dobra ono bas zuta ukusna , koke hodaju po polju ne jedu koncentrat i sl..po 5 eura placamo 30 komada...pa nesto sto sam racunao kod nas je vreca koncentrata za preplice od 25kg od 7 do 9 evra kako gdje i zavisno koliko se kupi...tako da ono racunam da ne mogu biti na gubitku jer prvo dobicu zdrava jaja za nasu upotrebu i eliminascu tih 10 eura mjesecno za ta kokosija jaja sto placamo i za te pare vreca te hrane od 25kg..ta "salata" me ne kosta nista tako da hrana tih prepelica nije neki trosak cisto preusmjeravanja para sa kokosijih ka prepelicama...
Za pocetak juce sam nabavio mrezice i nesto lima i drveta sve ukupno za 5 eura , bice dovoljno da napravim 2 kaveza komotno...
Eto samo za pocetak nabavka tog malog jata, nasao sam lika na oglasima nudi mi 30 zenskih prepelica kaze nisu jos skroz pronjele , neke jesu neke nisu , kune mi se da su mlade stare do 2 mjeseca i nudi mi ih 3 evra po zenskom komadu a muske mi kao daje gratis..
Da li je to realna cjena?bojim se da mi ne uvali neke stare
Nekako sam optimistican da bi to moglo jer malo ljudi to proizvodi kod nas nekako svi pokusavaju kokoske obicne i naravno ponuda je ogromna tako da bez da proizvodis svoju hranu i da imas barem 5000 koka ne mozes uspjeti ...kod nas bar imamo taj Poljoprom gazda na svom imanju dobija hranu i ima 14500 koka nosilja + proizvodnja pileceg mesa+ proizvodnja novih koka i naravno kod njega je 30komada na veliko 3,5km i niko ne moze da zaradi pored nejga
 

DavorB

Član
Tu od
18 Ruj 2014
Poruka
64
Cijena je ok za prepelice, samo mi je čudno što još ne nesu pošto bi već nakon 40-50 dana trebale sve početi, barem su naše tak. Jedino ak ih slabije hrani pa se sporije razvijaju.
 

book79

Novi član
Tu od
8 Ožu 2016
Poruka
1
Pozdrav svima, čitao sam ponesto o prepelicama jer planiram osnovati manje jato za vlastite potrebe (a možda i po nesto za prodaju). Zanima me da li gajenje prepelica prouzrokuje neprijatan miris (npr kao tovni pilići). Moram da ih držim u prostoriji koja je relativno blizu ulaznih vrata u kuću, u kavezima kapaciteta 5×8 koka, znaci oko 45 koka.
 

robelar

Dobro znana faca
Tu od
11 Lis 2014
Poruka
1,918
Sve ovisi kako ćeš ih držati. Ako će izmet stajati na samom podu ili u tzv. tacnama po nekoliko dana , onda će ti dosta smrditi , pa i gore nego pilići. Ja sam to riješio tako da svaki dan ono što propadne kroz žicu na pod pospem piljevinom ili hoblovinjem . Također od kunića kad počistim bacim ispod prepelica. Mirisa nema skoro nikakvog . To sve jednom tjedno očistim do kraja i odvezem na gnoj.Mislim da bi bio dobar i pepel za to posipanje , ali nisam probao.
 

uzgojitelj

Član
Tu od
1 Ruj 2015
Poruka
195
Ima li ko za prodat japanske prepelice jednodnevne.

Poslano sa mog ONE TOUCH 4015X koristeći Tapatalk
 

propuh

Član
Tu od
14 Stu 2013
Poruka
284
uzgojitelj moje prije 2-3 dana pronijele izvaljao sam si 70 komada
i sad čim skupim količinu za inkubator idu na valjanje ako ti nije hitno bude kod mene ubrzo
 

robelar

Dobro znana faca
Tu od
11 Lis 2014
Poruka
1,918
Vidim da usljed ove afere sa salmonelom i uvoznim jajima iz ukrajine i poljske nema novih zainteresiranih za uzgoj. A ništa , onda jedite kupovno .
 

Manfred123

Član
Tu od
8 Kol 2015
Poruka
60
Pozdrav svima, možete li mi reći neke osnove držanja prepelica?Kao npr. Količina svjetlosti,hrana i omjer muških i ženskih...
 

robelar

Dobro znana faca
Tu od
11 Lis 2014
Poruka
1,918
Prepelice je dobro držati u kavezima pet ženki i jedan muški , a možeš ako se ne tuku imati i više jata zajedno s tim da imaš na pet, šest ženki jednog muškog. Samo oplođena jaja su ljekovita. Najbolje da sam napraviš gajbe malo veće od standarda tako da se mogu kretati i da nisu nabijene jedna na drugu . Nikako ih nemoj imati vani ili na propuhu. Hrana je najbolja za nesilice kupovna , a ak ti nisu bitna jaja stoposto svaki dan možeš razrjedit sa mljevenim žitom. Davaj im povremeno zelenja ali ne puno dok se ne naviknu. Nije problem ih držat jer sve skužiš tokom vremena. Dosta ti je žarulja od dvadeset pet W da vide jesti po noći , a zimi jača ako će ih ona grijat.
 

Mudroser

Novi član
Tu od
18 Tra 2017
Poruka
23
Prepeličja jaja nisu ništa puno "ljekovitija" od kokošjih jaja niti od bilo koje druge zdrave hrane tipa svježeg domaćeg mlijeka, mesa, kupusa iz vrta itd.

Najobičniji marketinški trik ljudi koji žele zaraditi na tuđoj gluposti i nekorištenju logike pa tim istim glupim ljudima prodavaju jednu šestinu kokošjeg jaja za 1.5 kn. Najjača vam je fora da su jedino oplođena jaja "ljekovita", ajde mi probaj to logički objasniti molim te. Ne postoje nikakvi znanstveni dokazi niti studije o ljekovitosti prepeličjih jaja, moguće da koji element u njima ima 6% više vrijednosti usporedno sa kokošjim jajem ali puno daleko od argumenta da bi nešto bilo ljekovito.

Ako baš želiš držati prepelice za jaja kupovna smjesa za nesilice je sve što im treba, uz vodu naravno. 100% smjesa i možeš očekivati jaje po kljunu dnevno. Vole travu i sve zeleno, uglavnom sve isto kao i kokoši. Moraju biti zatvorene inače će ti odletjeti i nečeš ih više vidjeti. Zima im ne smeta i ne treba ih grijati nakon što dobiju perje, propuh naravno smeta njima kao i svima ostalima ako je hladno. Nesu već sa 6-7 tjedana ako su od prvog dana samo na smjesi za piliće. Kavez neka bude što niži jer kada se prepadnu katapultiraju se vertikalno u zrak i u najboljem slučaju raskrvare si glavu, lome i vratove vrlo lako. Uopće nisu svjesne da su izbacile jaje i treba jaja često kupiti inače budu sva posrana osim ako nemaš ekstra uvjete i mijenjaš stelju vrlo često.

Ako te još što zanima o njima samo pitaj, svakako preporučujem bilo koju perad sa većim jajem (šest prepeličjih je kao jedno kokošje jaje) osim ako ne želiš zarađivati na tuđim krivim uvjerenjima da su prepeličja jaja ljekovita u kojem slučaju očekuj kaznu u budućnosti od svemira tj. karme. :(happy):

Ja ih držim samo zato jer imaju lijepa i zanimljiva mala jaja.
 

propuh

Član
Tu od
14 Stu 2013
Poruka
284
Prepeličja jaja nisu ništa puno "ljekovitija" od kokošjih jaja niti od bilo koje druge zdrave hrane tipa svježeg domaćeg mlijeka, mesa, kupusa iz vrta itd.

Najobičniji marketinški trik ljudi koji žele zaraditi na tuđoj gluposti i nekorištenju logike pa tim istim glupim ljudima prodavaju jednu šestinu kokošjeg jaja za 1.5 kn. Najjača vam je fora da su jedino oplođena jaja "ljekovita", ajde mi probaj to logički objasniti molim te. Ne postoje nikakvi znanstveni dokazi niti studije o ljekovitosti prepeličjih jaja, moguće da koji element u njima ima 6% više vrijednosti usporedno sa kokošjim jajem ali puno daleko od argumenta da bi nešto bilo ljekovito.

Ako baš želiš držati prepelice za jaja kupovna smjesa za nesilice je sve što im treba, uz vodu naravno. 100% smjesa i možeš očekivati jaje po kljunu dnevno. Vole travu i sve zeleno, uglavnom sve isto kao i kokoši. Moraju biti zatvorene inače će ti odletjeti i nečeš ih više vidjeti. Zima im ne smeta i ne treba ih grijati nakon što dobiju perje, propuh naravno smeta njima kao i svima ostalima ako je hladno. Nesu već sa 6-7 tjedana ako su od prvog dana samo na smjesi za piliće. Kavez neka bude što niži jer kada se prepadnu katapultiraju se vertikalno u zrak i u najboljem slučaju raskrvare si glavu, lome i vratove vrlo lako. Uopće nisu svjesne da su izbacile jaje i treba jaja često kupiti inače budu sva posrana osim ako nemaš ekstra uvjete i mijenjaš stelju vrlo često.

Ako te još što zanima o njima samo pitaj, svakako preporučujem bilo koju perad sa većim jajem (šest prepeličjih je kao jedno kokošje jaje) osim ako ne želiš zarađivati na tuđim krivim uvjerenjima da su prepeličja jaja ljekovita u kojem slučaju očekuj kaznu u budućnosti od svemira tj. karme. :(happy):

Ja ih držim samo zato jer imaju lijepa i zanimljiva mala jaja.


KRIVO
Prepeličja jaja su zaista ljekovita što je i dokazano.
Priča da su samo oplođena jaja ljekovita ne drži nimalo vodu bez ljutnje Robelar.
A cijenu formira tržište nekad je 0.90lp nekad je 1.50kn ovisi.
 

propuh

Član
Tu od
14 Stu 2013
Poruka
284
Manfred svijetlo im je stalno potrebno kupi preko ebaya žarulje od 5w i sasvim je dovoljna
 

Najnoviji postovi

Na vrh