• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IZVOZ GNOJA I GNOJOVKE

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,171
Sve je već izorano
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,171
Po ovom blatu bude to malo teže
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,171
Svakako je bolje zaorati. Možeš i po oranju, kod nas sa stajskim nikad nije bilo problema. Naravno neke normalne količine. Ionako se najbolji efekt stajskog gnoja vidi u drugoj godini tek..
 

bhorv

Dobro znana faca
Premium
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,655
Imam mogućnost nabavke konjskog gnoja s hipodroma.
Jel mogu ja to bacit u proljeće prije freze ili bolje da čeka na hrpi pa da se zaore na jesen?
Moje njive nisu nikad gnjojene i slušam priče kak je to prejako za proljeće i da će sve izgorit 🤷
Bez problema u proljeće ga razbacaj i isfrezaj..Jedino će biti malo štopanja sijačice,ako nije s diskovima.Tako radi kod mene jedan..i to čisti kokošji drek..bez slame ili piljevine.I nestavlja više niti gram umjetnog..za kukuruz..
 

ZGseljak

Iskusan lik
Tu od
21 Srp 2018
Poruka
2,680
Prijatelj vozi s hipodroma gnoj i u proljeće ga zatanjura, cca mjesec dana prije sjetve kuruze. Nikad problema.
Mada sam ja jedanput navozil konjski gnoj i kuruza mi ostala mala, al nakon ovog kaj vidim pri prijatelju sumnjam da je to bilo zbog gnoja.
Na tvojem mjestu bi ja ak niš drugo uzel gnoj i čuval ga do sljedeće jeseni ak ga ne bi rastepel na proljeće. Do gnoja doći, još ak je badava je lutrija postalo.
 

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,171
Probal budem jednu njivu pa budemo vidli rezultate, ostalo budem pustio na hrpi nek zori do jeseni
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Matija_E30

Iskusan lik
Premium
Tu od
13 Stu 2019
Poruka
2,958
Taman kabrio za ove lijepe dane
Taman htio napisat da mu sigurno nije ugodno vozit..
Ja na Case-u danas otvoril ventil za grijanje kabine. Ako budem išel kam da si vužgem grijanje 😀
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Najveći problem su koljena, ona najprije prozebu. Zmislim se dok sam bil mlad, imal malog Tomeka i trebal se po zimi otpeljati 6 km, da sam čak povremeno bežal pored njega držeći se za volan, samo da se ugrijem.
 

Najnoviji postovi

Na vrh