• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Izgnojavanje u štali

Z

zetor,torpedo,imt

Guest
Helena kaže:
MF3095 kaže:
Helena imaš ljepe krave,koliko dobijaš mljeka po kravi??
Jako je teško ovdje se baviti stočarstvom ali jako se trudimo i već dvije godine imamo 5500 litara po kravi.Kad kažem da je teško mislim na našu klimu nalazimo se na 750 m nadmorske visine gdje je jak sjeverni vjetar mi ga zovemo bura.A mislim da ste čuli i za Livanjsko polje koje je najveće kraško polje u Evropi.Većina zemlje je u polju a ono je pod vodom sve dopolovine 5 mj to vam govori kad možemo poći obrađivati zemlju.Pa tako sav prinos nam je manji skoro za 40% Evo tako ti izgleda naše polje.

Neispravan link obrisan!
draga helena dat cu ti ja jedan savjet,ja sam inace iz like i nalazim se na 800 m n.v. .ja sam se bavio proizvodnjom mljeka al neide ti to u planinskim krajevima.jednostavno pređes na sustav krava- tele sa stalskim uzgojem.a sto se tice prostirke za krave,ako su krave 6mj. na ispaši najbolje ti je koristiti piljevinu,ja radim vec dosta dugo tako i nemam problema.
 
H

Helena

Guest
Ma donekle smo se specijalizirali za proizvodnju mljeka a i puno smo krenuli ulagati u hranu i opremu tako da se sad teško prebaciti na neki drugi način proizvodnje, iako je i kod nas stanje u mljekarstvu katastrofalno ,mljekara smanjuje otkupnu cijenu ,uvodi naplatu za odvoz ,od države imamo samo poticaj po proizvedenoj litri ,tako da bi najjednostavnije bilo sve to skupa presjeći i prestati . A ovo za piljevinu ,koristili smo jedno vrijeme piljevinu dok se nije raspala i pilana koja je bila relativno blizu , :?
 
I

ivica

Guest
Marko355 kaže:
[youtube:1kun7kew]Ds5azjwCklU[/youtube:1kun7kew]
inace ovo je moj skreper ,branko ga stavio na youtube
 

tine

Dobro znana faca
Premium
Tu od
10 Pro 2006
Poruka
857
Helena kaže:
uvodi naplatu za odvoz

Ako vam nije daleko, možda bi kod kupnje novog laktofriza (ako budete rasli) razmislili o kupnji prevoznog, pa im sami vozite na rampu?
 
H

Helena

Guest
tine kaže:
Helena kaže:
uvodi naplatu za odvoz

Ako vam nije daleko, možda bi kod kupnje novog laktofriza (ako budete rasli) razmislili o kupnji prevoznog, pa im sami vozite na rampu?
U svakom slučaju dobar prijedlog ,mljekara je udaljena 10 km ,prosječna proizvodnja nam je 200L e sad treba isklalkulirati sa kojom količinom se to isplati. :scratch
 

spensi

Član
Tu od
5 Ožu 2009
Poruka
128
Nije pogodno za ovu temu, ali posto vidim da se prica o laktofrizu i mljeku, postavljam jedno pitanje ili mozemo otvorit novu temu.
Postoji li kod nas i dali je itko uveo automatsku distribuciju mljeka?
 

Najnoviji postovi

Na vrh