• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Isplata poticaja

nino19

Član
Tu od
4 Stu 2023
Poruka
36
Što onda radiš na forumu kojemu je tema ISPLATA POTICAJA?? Tu smo svi koji to čekamo. A tvoje subjektivno mišljenje apsolutno nikoga ovdje ne zanima, za to bolje nađi drugi forum.
 

atomizer2

Član
Tu od
1 Svi 2011
Poruka
45
Sramota ste svi vi koji samo cekate jebene poticaje. Tko temelji poslovanje opg na temelju poticaja, tog opg i ne treba i ne doprinosi nicemu. Samo uzima u udio u poticaju, onima koji bi se sirili,povecali proizvodnji.
Od 2007 sam u sustavu poticaja, inikad nisam pitao koliko bu cega doslo i kad bude doslo.
Ajd ne budalesaj. Legitimno je pravo pitati i imati pravo na poticaj dokle god je u funkciji.
 

Sremac1

Aktivni član
Tu od
13 Stu 2017
Poruka
293
Sa današnjim danom ti sjelo?
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

mladenko

Iskusan lik
Tu od
27 Sij 2011
Poruka
1,267
Ajd ne budalesaj. Legitimno je pravo pitati i imati pravo na poticaj dokle god je u funkciji.
Biti ce kada ce biti, a ovdje se dobiva poticaj i pljulje po tome... sami sebi pljuljete u usta. Poticaji su samo da se omogucava socijala u poljoprivredi. Pogledajte kako imaju slovenci i austrijanci. Po proizvodnji, a ne da se potice macer poljoprivreda. Svake godine sve vise i vise pad svinja,krava itd. I kaj se potice? Ak ti fali 3do5k €, to se lako nadje. Nabolje ta tema pod lock.
@nino19 ti si novi clan i ovdje si samo da pitas gdje je poticaj. Sta si dosao ovdje, odi si tam na kamenje
 

mladenko

Iskusan lik
Tu od
27 Sij 2011
Poruka
1,267
Pa reci isto i poduzetnicima koji uzimaju poticaje i razne privilegije, reci isto i državi koja živi od EU fondova...
ponekad bolje šutiti nego gluposti pričati
View attachment 72615
Poticu proizvodnju, energetiku, skole vrtice, aglomeracije- kak ti smeta boljitak i razvitak u RH, pogledaj peljeski most, most drava, zeljeznice, rafale, kaj ti mislis, da li ti pričaš glupost?
A pogledaj si pad proizvodnje u poljopripredi zadnjih 10 godina. Samo se dobro potice malcer poljoprivreda.
 

mladenko

Iskusan lik
Tu od
27 Sij 2011
Poruka
1,267
Kolega mladenko je stranački vojnik, to je malo drugačiji um...
Po cem si ti to zakljucio, jesi pregledao moje postove u zadnjih dvije godine? Da bi takve foskule pisao?
A opet, nemre to napisati onaj ko nema takvih iskustva u tim vodama...
 

mladenko

Iskusan lik
Tu od
27 Sij 2011
Poruka
1,267
ma uzas sta rade od seljaka.. trebamo se svi sloziti i izaci na ceste i sve traziti da isplate il nema povlacenja sa cesta pa bi sve dali
Bolje se primi odrzive poljoprivrede i radi i zaradi a poticaji kada dodju dodju. I kaj bus na cesi, samo budes onemogucio covjeka da ide na posao, djecu u skole i vrtice, zbogirati ces transport, svi drugi na gubitku radi tebe i tvojih poticaja.

Zasto ne bi organizrao blokade kad se uvoze slepri hrane iz drugi zemalja kao npr.:


Tu je kljuc problema a ne na cestu dok se vrsi prekomjerni uvoz....
 

damirko

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2016
Poruka
1,426
Pa ne trebam dalje čitati od ovog što si već napisao. Ti si moguće jedan od onih jalnih kojima smeta što vam sirotinja ne želi prepisati i zadnji hektar zemlje što imaju. Vas nekolicina koji ste se nekad i nekako dobro potkožili, sad bi svu zemlju preuzeli i tek onda haračili sa cijenama i glumili monopoliste. Ne daj bože da se više iko ikad usudi započet nešto u poljoprivredi, da vam ne za smeta u velikim naumima
 

Travica

Aktivni član
Tu od
26 Tra 2023
Poruka
228
Mladenko brate nabrijan si ajme,,,ajd ako saznaš kad je ostatak Gpp javi pusti sad Austrijance,Slovence itd....p.s ljudi pitaju kad će kad će jel tako im je obećano a ovi iz Apprrr-a kasne i to dobro al očito ti to nes da shvatiš!!!!!!
 

mladenko

Iskusan lik
Tu od
27 Sij 2011
Poruka
1,267
Totalno si u zabludi zato i jesi najaktivniji u ovoj temi.
Niti imam puno zemlje niti kupujem...hektare.

Uzimam u najam samo od onih koji su spremni potpisati ugovor.
Krenuo sam sa 16 god sa 542 od dede i 1 rali njive.
Jbg se ostalo se desilo dok sam radio zemlju, a nisam pitao kad ce sjesti poticaj, i nisam pricao po birtijama ka su vas zajebali na poticajima.
I jos bitno niti na jedne izbore nisam izaso....
 

nino19

Član
Tu od
4 Stu 2023
Poruka
36
Biti ce kada ce biti, a ovdje se dobiva poticaj i pljulje po tome... sami sebi pljuljete u usta. Poticaji su samo da se omogucava socijala u poljoprivredi. Pogledajte kako imaju slovenci i austrijanci. Po proizvodnji, a ne da se potice macer poljoprivreda. Svake godine sve vise i vise pad svinja,krava itd. I kaj se potice? Ak ti fali 3do5k €, to se lako nadje. Nabolje ta tema pod lock.
@nino19 ti si novi clan i ovdje si samo da pitas gdje je poticaj. Sta si dosao ovdje, odi si tam na kamenje
Pa tako je, tu sam samo da pitam za poticaj, tome i služi ova tema a ne filozofima poput tebe. Što uostalom ti radiš ovdje?? Pa ako ćeš biti tako ljubazan, javi ako imaš provjerene informacije kad će kapnuti kakva dobra lovica. 🤣🤣
 

mladenko

Iskusan lik
Tu od
27 Sij 2011
Poruka
1,267
Mladenko brate nabrijan si ajme,,,ajd ako saznaš kad je ostatak Gpp javi pusti sad Austrijance,Slovence itd....p.s ljudi pitaju kad će kad će jel tako im je obećano a ovi iz Apprrr-a kasne i to dobro al očito ti to nes da shvatiš!!!!!!
To je problem, obecanje ludo radovanje, pred izbore.
Pa valjda ste toliko let natukli da pred izbori moze sve...
Jbg sad imam malo vremena pa trkeljam po forumu, mozda se netko trgne, pa se ugleda na slo AT itd.. mozda bude i u konačnici i meni bolje
 

mladenko

Iskusan lik
Tu od
27 Sij 2011
Poruka
1,267
Pa tako je, tu sam samo da pitam za poticaj, tome i služi ova tema a ne filozofima poput tebe. Što uostalom ti radiš ovdje?? Pa ako ćeš biti tako ljubazan, javi ako imaš provjerene informacije kad će kapnuti kakva dobra lovica. 🤣🤣
Ak npr. proizvodis zito, i ako prodas u dobro vrijeme, veca ti bude zarada od tih poticaja. Tu ce ti kapati lova, cudno da ti to jos nisi naucio.
Ili umjesto zita posije kamilicu.

Ili umjesto da daje mlijeko u dukat ili kuda vec, pocni raditi sireve i sl..i eto lovice, nije do krova ali da se lijepo zivjeti....
Od malcer poljoprivrede nista.
 

hajduk

Dobro znana faca
Tu od
19 Velj 2018
Poruka
515
Mladenki, u pravu si jedino što se tiče poticaja po proizvodnji. Činjenica je da nam Briselu dodjeljuje pare koje se krivi koriste i dobivaju ih krivi ljudi. Ne možeš se praviti glup i ne viditi da agencija radi sranja Kako je tolušić odmah dobija pare. Nama kažu bit će isplata do 15.4, a još nema ništa. Ispadosmo budaletina zbog ugljena koji ne rade svoj posao
 

Travica

Aktivni član
Tu od
26 Tra 2023
Poruka
228
Rekao sam ja vama kao i kolega neki dan "Stranka,,,Stranka" a vi plus ja ajmo ovdje plakat pa kad se u saboru poljoprivrednik bori za svoje onda je to to al bez ičeg drugog do tada svađa svađa i svađa
 

nino19

Član
Tu od
4 Stu 2023
Poruka
36
Ak npr. proizvodis zito, i ako prodas u dobro vrijeme, veca ti bude zarada od tih poticaja. Tu ce ti kapati lova, cudno da ti to jos nisi naucio.
Ili umjesto zita posije kamilicu.

Ili umjesto da daje mlijeko u dukat ili kuda vec, pocni raditi sireve i sl..i eto lovice, nije do krova ali da se lijepo zivjeti....
Od malcer poljoprivrede nista.
Vidim da imaš viška vremena, ja nemam, odoh u štalu, a ti nastavi piskarati svoje gluposti.
 

mmpoljo

Član
Tu od
5 Velj 2023
Poruka
70

Objašnjenje potpore dohotku

Povezivanje potpore s poštovanjem pravila​

EU povezuje većinu potpore dohotku za poljoprivrednike s dvama glavnim kriterijima:
  • s obrađenim hektarima, a ne s proizvedenim količinama. Da bi povećali profit, poljoprivrednici moraju odgovoriti na zahtjeve tržišta. Razdvajanjem (nepovezivanjem) plaćanja i proizvedene količine sprječava se prekomjerna proizvodnja
  • s brigom o okolišu, zdravlju bilja te zdravlju i dobrobiti životinja, čime se doprinosi održivoj poljoprivredi.
    -----

Ciljevi potpore dohotku za poljoprivrednike​

Europska unija poljoprivrednicima daje potporu dohotku ili „izravna plaćanja” kao
  • mjeru zaštite i za povećanje profitabilnosti poljoprivrede
  • jamstvo sigurne opskrbe Europe hranom
  • pomoć u proizvodnji sigurne, zdrave i jeftine hrane
  • nagradu poljoprivrednicima za isporuku javnih dobara koja obično nisu plaćena na tržištima, kao što je briga o selu i okolišu.
Poljoprivrednici općenito primaju potporu dohotku na temelju veličine poljoprivrednoga gospodarstva u hektarima.
 
Na vrh