• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Inkubatori

josip77

Iskusan lik
Tu od
4 Stu 2022
Poruka
305
16884777576756423392486452723182.jpg 16884777959806894730182677662492.jpg

Lampu sam dobio,prati jaja s vodom i s čim?Dezinfekciju ću sa alkoholom medicinskim odraditi.....
thx
 

josip77

Iskusan lik
Tu od
4 Stu 2022
Poruka
305
Napokon nešto,puca ljuska na jajetu,šta mi je raditi,čekati da se potpuno oslobodi,koliko ga ostaviti u inkubatoru nakon oslobađanja?Prvi obrok,čime ga hraniti,šta je bitno?Hvala....
 

senpai

Aktivni član
Tu od
23 Lip 2020
Poruka
806
koji je dan? šta imaš u inkobatoru(kokoši,pure..)? kolika je temperatura ,vlaga?
ništa ne dirati sada. cca 3 dana pilići mogu izdržati u inkobatoru bez hrane i vode. ja svaki dan jednom na brzinu otvorim inkubator i poberem samo suhe piliće. stavljam i u kutiju sa žaruljom. u kutiji mora biti toplo.
ako ti se pilići u kutiji svi stiskaju skupa onda im je zima. ako su raštrkani onda im je dobro. u poljoapotetki kupiš starter za piliće. pitaj u apoteki i objasni kakva je situacija oni budu znali.
 

Amdejac

Novi član
Tu od
22 Lis 2023
Poruka
3
Pozdrav.
Novi sam na forumu čitao sam ovu temu.
Napravio sam inkubator od stiropora dim. cca 60x60 cm. Grijač je grafitni u foliji ispod jaja 50x50 cm pd 60 wata, s boka 120 mm ventilator, automatika za 63 jaja od kineza.
Temperatura je ujednačena u cijelom inkubatoru.
E sad imam dilemu, problem.
Temperaturu u sredini jajeta narihtana na 38 i tako je u cijelom inkubatoru. Ali sam metnuo čašicu sa 60 grama vode, veličina jajeta i temperatura vode je 32 stupnja.
Da li temperatura u jajetu mora biti 38 ili sa vanjske strane u razini jaja.
 

Amdejac

Novi član
Tu od
22 Lis 2023
Poruka
3
Za 9 dana ćemo vidjeti da li će biti išta ili ništa.
Stavio sam 28 kokošjih jaja. Lampirao i imam 6 neoplođenih u ostalima nešto ima i miče se.
 

Luka93

Član
Tu od
14 Lip 2020
Poruka
61
Imate li neko preporuku za kupnju inkubatora? Po fejsu mi neke stranice reklamiraju od 80-100€, al bi ipak nešto provjerenije ako postoji, cijena nije toliko bitna
 

bhorv

Dobro znana faca
Premium
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,655
Imate li neko preporuku za kupnju inkubatora? Po fejsu mi neke stranice reklamiraju od 80-100€, al bi ipak nešto provjerenije ako postoji, cijena nije toliko bitna
Njemčki Heka,Talijanski Fiem ili naš domaći Kalimero..sve ostalo nije im do koljena.
 

Najnoviji postovi

Na vrh