• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Hidraulika IMT

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,047
Pa napisal je da kad mu pomognu diči ručno drži pod gasom
 

ROADRUNNER

Iskusan lik
Tu od
17 Stu 2013
Poruka
1,002
Kad je klip i cilindar ok onda hidraulika ne pada samo tako...
Po meni onda nije problem u pumpi nego klipu ili nepovratnom ventilu. A opet da je samo nepovratni ventil onda bi pumpa digla teret.
Mozda je cijev pukla po duljini?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,047
Neznam, moremo mi tak raspravljati do preksutra kaj bi moglo biti.
Izvana more samo zamjeniti oringe i izmjeriti pritisak.
Kad bumo imali te podatke onda moremo dalje a za dalje bu trebalo rastavljati.
 

ROADRUNNER

Iskusan lik
Tu od
17 Stu 2013
Poruka
1,002
A mozda se covjek nikada vise ni nece javiti...kao i vecina ovdje na forumu....
Mi se trudimo ali rijetko saznamo da li smo rijesili problem.
 

intronic2

Aktivni član
Tu od
29 Lip 2018
Poruka
125
Sad sam u najvećoj mogućoj gužvi i sam me zeza a dogovorio sam veliki servis za dva tjedna kad prođu radovi, kvačilo, semerinzi, provjera pumpe, dizni, volan itd. Bitan podatak je da dok se to dogodi traktor izgubi snagu i drukčije zvuči , kvačilo zeza več neko vrijeme ali zadnji mjesec da uključim kardan moram ugasiti traktoru. Pritisak ulja je uvijek oko 0.8 bara dok se dobro zagrije. Godišnji je danas završio pa dok ga majstor ne rastavi neznam ništa.
 

damir82

Član
Tu od
23 Srp 2016
Poruka
67
Pozdrav, molim vas za pomoć, na Imt 539 malo mi curi ulje na poluzi hidraulike, pa me zanima kako riješit ovaj problem, evo slike
 

Prilozi

  • IMG_20220624_143042.jpg
    IMG_20220624_143042.jpg
    36.3 KB · Pregleda: 39

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,703
Moraš iznutra riješiti problem. Izvana tu ne možeš ništa napravit.
Skinut desnu trubu ako se ne varam i onda pritegnut taj klin, vjerojatno klima i ima lufta.
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,703
Odvojiš kočnice i odvrneš šerafe sa kućišta diferencijala i skineš dolje.
Prije toga ispustiš ulje, ako imaš kabinu a čini mi se da imaš moraš i nju malo podignut od trube.
 

damir82

Član
Tu od
23 Srp 2016
Poruka
67
Uf ima tu dosta posla,moram pronać majstora za to,dali smeta ako vozim ovako jedno vrijeme,dok ne pronađem nekog da mi riješi problem
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,703
Ak ne curi jako to još onda vozi dugo.
Inače svaki kvar je najbolje sanirat u početku.
 

damir82

Član
Tu od
23 Srp 2016
Poruka
67
Najbolje odmah to riješit,samo kod mene nać pravog majstora za traktor isto ravno dobit na lutriji,potrudit ću se što prije riješit problem,sve u svemu bar sad znam kako stvari stoje,a vama
momci hvala na savjetima !
Pozdrav
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,047
Pozdrav, molim vas za pomoć, na Imt 539 malo mi curi ulje na poluzi hidraulike, pa me zanima kako riješit ovaj problem, evo slike
Obavezno riješiti čim prije kak je več neko napisal.

Nebitno koja strana slini kad skidaš uvijek je bolja opcija skinuti lijevu trubu i izvaditi diferencijal pa usput provjeriti šarafe na njemu i odmah stegnuti desnu stranu koja vađenjem diferencijala postaje dostupna pa odmah riješiš obje.

Uglavnom nije neka mudrolija za napraviti. Ulje van, otpojiš polugu kočnice, one matice ključ 12 dole i skineš trubu.
Cijev u rupu u koju ulazi poluosovina i srce diferencijala van.
Dotegneš (nije loše podsilikonirati i loktitati matice) i sastaviš obrnutim postupkom.
 

damir82

Član
Tu od
23 Srp 2016
Poruka
67
Ok,puno hvala na objašnjenju,moram se malo raspitat u mjestu za nekog iskusnijeg majstora,baš se ne usudim petljat sam,a sve u svemu sad bar znam o čemu se radi!
Pozdrav
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Petretic549

Dobro znana faca
Tu od
19 Lis 2011
Poruka
1,375
Obavezno riješiti čim prije kak je več neko napisal.

Nebitno koja strana slini kad skidaš uvijek je bolja opcija skinuti lijevu trubu i izvaditi diferencijal pa usput provjeriti šarafe na njemu i odmah stegnuti desnu stranu koja vađenjem diferencijala postaje dostupna pa odmah riješiš obje.

Uglavnom nije neka mudrolija za napraviti. Ulje van, otpojiš polugu kočnice, one matice ključ 12 dole i skineš trubu.
Cijev u rupu u koju ulazi poluosovina i srce diferencijala van.
Dotegneš (nije loše podsilikonirati i loktitati matice) i sastaviš obrnutim postupkom.

Idem malo u OFF al me zanima kak se može utvrdit da se diferencijal rašerafil? Kod kretanja neki udarci ili da traktor onak cupne kod kretanja?
Imal sam takvu situaciju na 549 sa polugom hidraulike, al nismo provjeravali diferencijal, a makina ima vec dosta sati...
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,047
Ljudi koji su ga podrobili vele da se ništ nije čulo ni osjetilo. Čak ni udarac kad vijak izađe van i otrgne komad kučišta.

Ja kad skidam poklopac obavezno malo rukom probam sklimati diferencijal, ako je jako otušten tanjurasti osjeti se.
A kad je truba dole obavezno probam dotegnuti.
 

Marko986

Novi član
Tu od
16 Lip 2022
Poruka
15
Imt 533 je u pitanju, kada podignem plug skroz gore na ler gasu, on skače po malo, u čemu je problem i da li može nešto da strada?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,047
Dodaj mu malo gasa, jeftinije je nego da ideš popravljati hidraulik.
Možeš probati o-ringe na cijevi zamjeniti pa možda pomogne, a svaki daljnji popravak te vodi u veči trošak.
Nema se kaj dogoditi ili jače strgati.
 

Marko986

Novi član
Tu od
16 Lip 2022
Poruka
15
Znači nemam razloga za brigu? Primetio sam da ne može da mi drži sa ugašenim motorom, verovatno je potrebna zamena delova, ali trenutno nisam u mogućnosti da to odradim
 

Najnoviji postovi

Na vrh