• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Goldoni 108D( Lombardini 520)

ljermontov

Član
Tu od
25 Stu 2022
Poruka
42
Pošto sam nabavio ovaj divan stroj,planiram ga pomalo sređivati i kad zapnem ,uz pomoć ekipe kao i do sad rješiti problem.
20230425_175009.jpg
 

ljermontov

Član
Tu od
25 Stu 2022
Poruka
42
Trenutni problem: mjenjač nije htio frezu ubaciti-izbaciti,odvijem čep mjenjača sa šipkom,kad ono ,ubaciva-izbaciva super,a ulja do pola šipke,koja mi se čini kriva ,i za koju mislim da je i bila uzrok nemogućnosti uključi -isključi frezu.
Zavijem je ponovno,ide otežano,ali ubacuje fenomenalno.
Što mislite ekipa,šipka je iskrivljena,zar ne?
 

Prilozi

  • 20230524_090125.jpg
    20230524_090125.jpg
    32.3 KB · Pregleda: 14

ljermontov

Član
Tu od
25 Stu 2022
Poruka
42
Išao prekontrolirati frezu (Goldoni tip 21B),odvrnem čep od ulja,a ona skroz suha.Nalijem ulje,kad ono teče na semeringe ko' ludo_Odlučujem je potpuno rastaviti i reparirati.
Desni set kopačica skinuo sam bez problema,ali lijevi prvo zapeli osigurači(jedva ih izvukao),a sad i sami set neće da se skine sa osovine.
Također bolcen koji drži poklopac spojen sa fezom neće da se izvuče,a na jednoj strani ima "glavu"od davnih udaraca čekićem.Tko ima iskustva sa rastavljanjem ove freze ?

20230602_104340.jpg
 

Prilozi

  • 20230602_104902.jpg
    20230602_104902.jpg
    51.5 KB · Pregleda: 14
  • 20230602_104853.jpg
    20230602_104853.jpg
    49.5 KB · Pregleda: 14

ljermontov

Član
Tu od
25 Stu 2022
Poruka
42
bolcen ne diraj a kopačice razmrdaj nekako..daj im malo wd ili obične nafte
Probao,neće,probati ću danas sa plamenikom zagrijati,pa ponoviti .
30 god .na kiši ,vani nikakvo čudo da je ovako.
 

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,797
30 god .na kiši ,vani nikakvo čudo da je ovako.
Onaj tko "odvoji od usta" za nabavu svojeg strojčeka, pazi ga i mazi. A onaj tko ne zna kako je do njega došao, taj ga niti ne vidi, vani na dvorištu, gdje trune i propada. Čemu se takav gazda uopće nada?
Općenito sam zaključio. Tebi je sad najpametnije tvoj strojček servisirati i zaštititi. Nakon uloženog truda i potrošenog novca, budeš donio odluku gdje bude "garažiran".
Za popravak tako zapuštenog stroja ne vrijede uhodana pravila. Sad ga moraš raskomadati kako znaš i umiješ, a onda ga ponovo sastavi po pravilima struke i priručniku. Budete se poslije svega voljeli međusobno.
Svi savjeti za rastavljanje ti budu slabi, sad...
 

ljermontov

Član
Tu od
25 Stu 2022
Poruka
42
Onaj tko "odvoji od usta" za nabavu svojeg strojčeka, pazi ga i mazi. A onaj tko ne zna kako je do njega došao, taj ga niti ne vidi, vani na dvorištu, gdje trune i propada. Čemu se takav gazda uopće nada?
Općenito sam zaključio. Tebi je sad najpametnije tvoj strojček servisirati i zaštititi. Nakon uloženog truda i potrošenog novca, budeš donio odluku gdje bude "garažiran".
Za popravak tako zapuštenog stroja ne vrijede uhodana pravila. Sad ga moraš raskomadati kako znaš i umiješ, a onda ga ponovo sastavi po pravilima struke i priručniku. Budete se poslije svega voljeli međusobno.
Svi savjeti za rastavljanje ti budu slabi, sad...
NIkako ne mogu shvatiti ljude,kupe stroj i drže ga vani.Kod mene u dolini Neretve ima toliko motokultivatora,freza koji"obitavaju" u nasadima mandarina ili drugim voćnjacima prekriveni najilonom ili ceradom,i tako godinama,vlaga,kondenzacija učine svoje...Prvo što sam uradio je da sam ga parkirao u spremu,u suho.A,sad ,malo po malo se družimo.Ali,ova kopačica neće i neće,nafta,wd,grijanje,ništa ne pomaže,stoji ko zavarena..
 

Prilozi

  • 20230603_115138.jpg
    20230603_115138.jpg
    54 KB · Pregleda: 18

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,797
Noževe našpricaj s wd40 i ostavi dan dva. Može i nafta, a onda pomalo čekić po tupoj strani noža, da se cimne, pokrene. Tako nekako.
Bolcnu odreži s terolitkom, ostatak izbij van i ugradi drugi komad željeza. Skrati si muke.
 

ljermontov

Član
Tu od
25 Stu 2022
Poruka
42
Noževe našpricaj s wd40 i ostavi dan dva. Može i nafta, a onda pomalo čekić po tupoj strani noža, da se cimne, pokrene. Tako nekako.
Bolcnu odreži s terolitkom, ostatak izbij van i ugradi drugi komad željeza. Skrati si muke.
To ću i uraditi,hvala,ali ne znam da li ste me shvatili,ne znam kako se naziva ovaj komad na koji su zašarafljena ova 4 noža ,cijev sa kvadratnom pločom, ta nekakva prirubnica,ona je zapekla na osovini freze.
 

Pirko

Novi član
Tu od
16 Svi 2020
Poruka
24
Ima od brenda WD-40 kupiti posebnu vrstu spreja "Rust remover", čuda čini kod speknutih stvari. Obični wd-40 je odlična stvar, ali nikad meni nije pomogao kad hrdju skidam. Wurth takodjer ima neko slično sredstvo, i isto je jako dobro, namjenski za otapanje tih oksida željeza. Nema ovih sprejevea svugdje kupiti, ali neki bolji opremljen baucentar bi trebao imati
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,741
Lidlov Rust remover je solidan, a nije skup. Jedino treba provjeriti ima li ga u dućanu.
Nekakav je "neuljni", pa nakon otpuštanja rđe treba neki uljni za sprečavanje daljnnje korozije.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
jesi ti lidlov maneken ?..čovjeku treba izbiti glavčinu a ne pojesti površinsku hrđu .
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

ljermontov

Član
Tu od
25 Stu 2022
Poruka
42
Ekipa pozdrav svima!

Evo da nakon dugo vremena nastavim priču(napokon sam ulovio vremena da se ponovno uhvatim freze).

Prvo za odvojiti je od oklopa(poklopca) nije bilo izbora nego prepiliti spojnu šipku od mekog željeza,promjera 12mm,tako da je ostao dio koji je zapekao u kućištu.

Zatim ,nakon otvaranja,vidim da se desni ležaj u potpunosti raspao i da je sve puno mješavine masti i zemlje,te da ju je potrebno oprati wapom.Nakon tretmana wapom,dolazim do istog pitanja,kako odblokirati nosač noževa(kopača,) koji je zapekao na osovini?

Jedan kolega spominje glicerin kao nagrizajuće sredstvo?

Također,što su ova dva mala diska pored lijevog ležaja?
 

Prilozi

  • 20230715_112916.jpg
    20230715_112916.jpg
    32.5 KB · Pregleda: 7
  • 20230715_113842.jpg
    20230715_113842.jpg
    56 KB · Pregleda: 7
  • 20230715_123336.jpg
    20230715_123336.jpg
    49.3 KB · Pregleda: 6

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
sad izlupaj čekićem na tvrdoj podlozi , šina , nakovanj kaj imaš


objasni koji disk ?
 

Najnoviji postovi

Na vrh