• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

GEOTRAC 103

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,022
a dodatna oprema garant more biti 20 000 evra...
al onda je to traktor iz snova...

Ma puno je to novca za takav traktor,koji nudi mjenjač 24+8,takav mjenjač imaju i jeftiniji traktori od njega..Za tu cijenu bi več morao bit Vario mjenjač..Bar ja tak razmišljam..
 

BELEC7340

Član
Tu od
10 Srp 2009
Poruka
695
Ma puno je to novca za takav traktor,koji nudi mjenjač 24+8,takav mjenjač imaju i jeftiniji traktori od njega..Za tu cijenu bi več morao bit Vario mjenjač..Bar ja tak razmišljam..

Ma naravno da je puno!! Ali gle, to je traktor vrhunske kvalitete, jedinstven, to košta...

Ja ne znam koliko ih ima uopće u Hr novih kupljenih...ne mislim na GEOTRAC 103, nego općenito na LINDNER

Znam za jednog kolegu iz Gudovca on je kupil novi Geotrac 93

Baš me zanima koliko ih ukupno ima...
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
i ja znam da ima u mojoj okolici jedan geotrac 64. ali me traktor nekak razocarao na prvi pogled...
 
Tu od
26 Sij 2012
Poruka
150
Ma puno je to novca za takav traktor,koji nudi mjenjač 24+8,takav mjenjač imaju i jeftiniji traktori od njega..Za tu cijenu bi več morao bit Vario mjenjač..Bar ja tak razmišljam..

bitno ka je zf
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,022
bitno ka je zf

I IMT koji je star preko 20 godina je koristio ZF mjenjač :8):

No dobro,bilo bi puno bolje da ima čim više brzina ovih 24 naprijed je nekako premalo za takav traktor,a u rivkerc 8 bez povera mu nikak nejde u prilog..
 
Tu od
26 Sij 2012
Poruka
150
I IMT koji je star preko 20 godina je koristio ZF mjenjač :8):

No dobro,bilo bi puno bolje da ima čim više brzina ovih 24 naprijed je nekako premalo za takav traktor,a u rivkerc 8 bez povera mu nikak nejde u prilog..

trebalo bi ga probati...haha :D
a perko ga je stel kupiti
 

AntonioJD

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2009
Poruka
3,335
Po meni jako fin traktorčić, samo košta....

DSC01482Kopiraj.jpg
 
Tu od
26 Sij 2012
Poruka
150
standardna oprema,a ja bi jos uzeo 50km/h,prednju suspenziju,multicontroler................... i dosao bih do nekih 70-80
 

noviuposlu

Član
Tu od
7 Tra 2011
Poruka
759
ovi 94 104 114 124 su jos s starijom tehnologijom, a ovaj 134ep ili 84ep s novom, znaci motori nize kubikaze dalje necu govoriti jer se ne kuzim previse... al skuplji su dosta ti ep e sada koji je bolje uzeti, po meni ako ne daju skonto na te starije bolje novi, jer glupo uzimat nesto sta je doslo neke 2008 2009 ili cak i mnogo ranije... vajda ti novi motori s malo kubikazom trose manje
 

motohod

Član
Tu od
12 Ožu 2009
Poruka
787
Gledam ovu raspravu.... da li da se uključim ili ne. Jer bude me Bobo srezal ak budem kaj reklamiral,a s druge strane svaku cigo svoga konja hvali :)

Lista dodatna opreme kod Lindnera je jako mala,jer već u serijskoj dobijete ono što se kod drugih masno doplati. Koga zanimaju detalji nek mi se javi (vidi lijevo... aha,budete skužili ;) )

NPR: jedan "plavi" traktor (moja bivša tvrtka :) ) je u startu jeftiniji,no dok mu doplatite sve ono što Lindner već ima u cijeni su gotovo isti.
O kvaliteti izrade ne trebam ništa pisati.
Tko je ikad sjeo u Lindner zna o čemu govorim. Odmah se vidi da je sve masivno napravljeno i da je kvalitetno.
Nisu Austrijanci ili Nijemci blesavi da kupuju Lindner,opekli su se na ostalim markama.
Dok ti platiš 50 000 eur za ( neću napisati marku) traktor pa ti on krepa usred sezone i stoji 3 mjeseca samo zbog toga jer je neki talijanski inženjer umjesto 12 stavio 9 lamela za prednji pogon.... jer su time uštedjeli par eura u proizvodnji, garantni rok izdrži a nakon toga tko j**e kupca - ima servis pa mu se popravak van garancije naplati.

Takvih stvari nema kod Lindnera! Koriste se najbolje komponente na tržištu,koje traju.
Pitate zašto Perkins motor? Zbog potrošnje i trajnosti.... evo link: http://www.lindner-traktoren.at/de/lindner-community.html

Traktora Lindner ima u Hrvatskoj,manje nego nekih ostalih no to ti je isto kao da kažete da je Golf 4 bolji od Porschea 911 - samo zato kaj je Golfova više na cesti.
Od svih rezervnih dijelova koje nudimo (a tvornica je blizu,sve se može nabaviti u roku od 24 sata) najviše se prodaju filteri,i povremeno neko staklo vratiju ili zadnje... ostalo se NE KVARI.
 

motohod

Član
Tu od
12 Ožu 2009
Poruka
787
I IMT koji je star preko 20 godina je koristio ZF mjenjač :8):

No dobro,bilo bi puno bolje da ima čim više brzina ovih 24 naprijed je nekako premalo za takav traktor,a u rivkerc 8 bez povera mu nikak nejde u prilog..


24 brzina je premalo....?????? Naruči s pužnim brzinama.

Kak su se onda ljudi godinama koristili s 3 brzine na IMT 533-539 i ostalima? Ok,6 z reduktorom.
 

motohod

Član
Tu od
12 Ožu 2009
Poruka
787
Ajoj kad tu počne crkavat elektronika,jao si ga onom ko ga kupi...a može se i na putovanje s njim...ima i navigaciju:drink:

He,he... Tomo 420 - ti na Tomo Vinkoviću nemaš probleme s elektronikom kad ti je sva elektronika automat za žmigavce :)
 
Posljednje uređivanje:

veljo

Član
Tu od
2 Velj 2011
Poruka
81
201210aageotrac134epfro.jpg

cockpitk.jpg

Iako nisam upoznat sa Lindner traktorima, na prvi pogled mi je jedan najljepsi traktor trenutno na trzistu, pogotovo geotrac 134, ne samo svana nego i iznutra je poseban, kao pilotska kabina, jos sam cuo da mozes naruciti u razlicitim bojama, ma sve super. To je ipak subjektivno misljenje i nema nikakve veze kakvi su to traktori po kvaliteti,ali gledajuci komponente (motor,mjenjac,hidraulika) sve je spareno da traje. Perkins motor, ZF mijenjac, mozda ne najnoviji, i ne kao vario ali je sigurno stavljen zato sto je provjeren i siguran u izdrzljivost. A Bosch hidraulika, ma sta se ima govoriti o tome. Zanima me samo da ga nema neko na forumu, pa da cujem iz prve ruke kakav je:icon_question:
 

Jaga

Član
Tu od
28 Velj 2009
Poruka
330
Odličan! Imam ja Geotrac 103 iz 2005.g. Super stroj. Nije neki potrošać i vrlo okretan.
 

veljo

Član
Tu od
2 Velj 2011
Poruka
81
Odličan! Imam ja Geotrac 103 iz 2005.g. Super stroj. Nije neki potrošać i vrlo okretan.

Da li je tvoj sa common-rail ili mehanickim ubrizgavnjem? I koliko ti uzme litara po hektaru, recimo u oranju i sa kojim plugom ores?
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,765
bilo bi lijepo imati takvo nešta ali kad dobijem na lotu. njega bi vozio umjesto auta. šteta bi ga bilo u blato i prašinu natjerati. za te stvari je zetor
 

Jaga

Član
Tu od
28 Velj 2009
Poruka
330
Nemam pojma s kakvom je pumpom vjerujte mi. Ja sam vikend poljoprivrednik pa i ne radim s njim puno. Bila je dobra prilika pa sam ga kupio. U transportu sa punom prikolicom gnoja - SIP oko 6 litara/h, a sa roto branama od 2,5 m oko 11-12 litara/h. U oranju nisam računao jer orem s neodgovarajućim plugom - manjim pa se više mučim sa štelanjem brazdi nego sa samim oranjem. U vožnji dosta brz jer ide 45 km/h. Ima neku foru što mi je rekao predstavnik u Sloveniji da možeš i zaboraviti isključiti prednji pogon na asfaltu i ništa se neće dogoditi - desilo mi se dvaput.
 

Najnoviji postovi

Na vrh