• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Fendt

bitćebolje

Dobro znana faca
Tu od
13 Sij 2016
Poruka
742
Nadam se da bude sreće jel bi u suprotnom mogel biti skup sport… 😬
Lp, jesi provjeril na zadnjem cilindru motora mu zna probit brtva glave i onda bude dar mar......Čisto onak za svaki slučaj (y)
 

Tommy

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2021
Poruka
3,529
Motor je suh (nije opran) i lepo radi. Ovak izvana se ne vidi da bi bil neki problem. Isprobal sam ga, ima snage, dimi zanemarivo, odušak je suh…
 

Charlip

Iskusan lik
Tu od
21 Pro 2018
Poruka
1,560
Tu je najmanja briga motor,ehr njih zna više zezat. Sad je nedavno kolega mijenjao dva put pumpu hidraulike i na kraju neki ventil je štekao kaj košta brdo para na istom takvom. Općenito je toj seriji 500 problem hidraulika. Dok radi je super tak da nebumo coprali 🤫
 

Tommy

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2021
Poruka
3,529
Pa i mene najmanje zabrinjava motor. To je relativno jednostavna stvar za složiti jer se uglavnom vidi problem… Više me strah getribe i hidraulike…
 

darkoagino

Novi član
Tu od
19 Stu 2021
Poruka
1
Zdravo,

imam fendt611lsa,ima neki problem.Kada dvizi u voznju seca kao sam da menja brzine i pod mali gas nesto tropa sa desne strane.u ler tropa, kada stisnem kumpluk nema zvuk.
 

Ageljic

Novi član
Tu od
5 Velj 2022
Poruka
1
Pozdrav, imam kratko vrijeme fendt 309 farmer, pa mi ponekad treperi lampica na instrumental tabli (B), pa me zanima zna li neko cemu sluzi ta lampica ?? Pozz
 

matijavz

Član
Tu od
13 Pro 2015
Poruka
232
Pozdrav, imam kratko vrijeme fendt 309 farmer, pa mi ponekad treperi lampica na instrumental tabli (B), pa me zanima zna li neko cemu sluzi ta lampica ?? Pozz
Provjeri kocione plocice na kardanu, vjerojatno su potrosene ili je do instalacije
 

Borisllav360

Iskusan lik
Tu od
1 Srp 2017
Poruka
1,561
Zanima me kakav je Fendt 309 LS,jel neko ima taj traktor možda?Ovako na oko mi izgleda jak i sposoban traktor.
 

swizach

Iskusan lik
Tu od
12 Srp 2007
Poruka
1,593
Ima moj kum. Kod njega je nekih 15-ak godina,ima cca 16000 sati,nikad nist specijalno nij imo problem,jedino jedanput otepo hidro letvu volana i ta ga je ljubav kostala nekih 9000 kn.
 

aag14v

Dobro znana faca
Tu od
4 Kol 2011
Poruka
699
Zanima me kakav je Fendt 309 LS,jel neko ima taj traktor možda?Ovako na oko mi izgleda jak i sposoban traktor.
Imali smo Fendt 309 LSA, 90 godina, mislim da je imao oko 14000 sati. Prodan je prije cca 3 godine novom vlasniku. S čovjekom se čujem i jako je zadovoljan s traktorom, mi kvarova nismo imali ali on je neki dan mijenjao semering prednjeg reduktora...

Traktor je bio u originalnom tvorničkom stanju, jako sačuvan, od opreme visoka kabina, EHR, prednji hidraulik, veći pojačani kotači, priprema za utovarivač (nikad nije bio na njemu).

Prodan je iz razloga što je za voćnjak bio prevelik i nije imao pužne brzine.

Nakon njega su kupljeni voćarski Landini Rex 105GT i Deutz Agrotron 135.

Traktor je vrhunski stoj, mali potrošač, jako sposoban. Cijena dijelova nije veća u odnosu na drugi zapadni traktor, čak su neki (Renault) i skuplji po pitanju toga.
 

Borisllav360

Iskusan lik
Tu od
1 Srp 2017
Poruka
1,561
Dobri su traktori nema šta,vidim ima i bočne reduktore kao kod Zetora i Ursusa onda mora biti baš jak.Možda bi i razmislio nekad o kupovini Fendta samo je problem što nemam dijelova u blizini za njih dok za ursusa i zetora imam stalno dostupne dijelove.
 
Na vrh