• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Fendt Farmer

tomo826

Novi član
Tu od
6 Lis 2015
Poruka
11
Pozdrav forumašima.

Molio bih za pomoć, evo o čemu se radi: moj prijatelj uređuje Fendt Farmer 1 iz 1960 godine. Zapeli smo na pronalasku dijelova, nigdje nismo uspijeli pronaći dijelove u dućanima po Hrvatskoj, imaju samo dijelove za novije traktore. Konkretno mi trebaju karike.

Ako netko zna dućan gdje prodaju takve dijelove, bilo u HR bilo vani (Slovenija, Austrija, Njemačka) ili neki web-shop?

Hvala
 

tomo826

Novi član
Tu od
6 Lis 2015
Poruka
11
Neznam gdje je on sve bio ali vidjet ću s njim. To je u Vrbovcu? Baš namjeravam ovaj vikend u Varaždin, na sajam lova i ribolova, pa mi je to usput. hvala
 

tomo826

Novi član
Tu od
6 Lis 2015
Poruka
11
našao u Jakopiću, i to zadni par karika, negdje na samom kraju sladišta, već se prašina ulovila :icon_eyes:

hvala
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,739
Nije Jakopić, već Jakopic.
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,912
Sinkron za fendta seie 100 u HR jedan 1800kn, ima ih 6 komada, hehe, Kod nas u bosni nesto kemijaju pa stave od same sinkrone, odogovaraju na fendta, isti su, e sad koliko ce trajati to neznam, ti kostaku, 90 EURA, najprije da stari sinktroni idu nazad uz eventualnu zamjenu nekog lezaja, podesavanje zazora zupcanika, semerinzi i to je to, Bude on vozio jos dugo tako, Samo to ce otrajati, majstor je u guzvi, a pitanje je kako ce to sve ici,
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,912
Planiram obnoviti lamele kardana, i ma ih 7 komada, s tim sto je jedna fiksirana, nebih je htio raspertlovavati, nego samo preostalih 6 komada. Problem je sijedeci, debljina diska sa lamelama na obje strane je 3,1mm, a dbljina lamela je 2 x08,mm. Ovi sto pblazu lamele nije im poznato, niti imaju lamele tanje od 2,6m, sto ja nemogu ugraditi, kod mene bi max boglo proci 1mm, o cemu se tu radi, da oblazem sa 2,6mm, pa da izbacim jedan set lamela i disk, ili da trazim lamele debljine 1mm,

Da napomenem lamele su vukel, al kad je sad sve otvoreno mislio sam ih obnoviti, jer majstro kaze da su izgorjele, e sad, ta debljina,

Sta kazete na sve to.
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,912
2d7ya2v.jpg


4tvb7r.jpg


1zgxo47.jpg


1gmasy.jpg
 
Posljednje uređivanje:

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,912
Hvala na odogovorima, ubuduce cu samo objavljivati slike pooranih njiva, prikolicu sa natovarneim drvima, i slicne stvari, jer ovaj forum nije ni od kakve pomoci, a ja sam lamele rijesio, ovdje tako i tako se samo gubi vrijeme,
 

VuckoH

Član
Tu od
11 Svi 2015
Poruka
620
Mozda nisi shvatio, ali nema tu baš puno mehaničara kao i opčenito na drugim forumima i što je najbitnije nema puno ljudi koji imaju takav traktor tj koji su rastavljali taj traktor jer takve stvari obično serviseri rade.

Sva tvoja pitanja dosad su zahtjevala servisera da ti odgovori.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,739
PS, ovo ti je poljoprivredni forum, a ne forum mehaničara.
To kaj neki prelaze okvire svojeg posla te se za volju ili silom prilika bave i mehanikom, pa znaju dati pokoji savjet, je samo pozitivna stvar. Vjerujem da smo svi od takvih puno toga naučili.
Nemreš očekivati da ti se da savjet za svaki problem, pogotovo malo specifični kakvog si ti imal, pogotovo jer ti je traktor malo egzotičan (nije Zetor ili IMT).

A o gubljenju vremena svi možemo nadugačko i naširoko...
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,912
Vozio mjenjac majstoru koji radi teretni program, i sad mi poslije sklapanja iskace rucica za polovljenje brzina, cesce iz sporih, ponekad i i iz brzih, sta sad, ludnica,
 
Posljednje uređivanje:

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Fino odes kod majstora i lijepo mu objasnis sta se desava i pitas ga sta da napravis s tim a po njegovom odgovoru ces znat kak ces reagirat!!
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,912
Pitao , dobio odgovor da pojacam oprugu koja utvrdjujue polugu za prebacivanje, toliko sam znao i sam, ja mislim da mozda treba podsiti hod vilice koja ukapca, da se ne poduddara zakljucavanje brave zupcanika i utvrdjivac poluge vilice,
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,912
[YT]https://www.youtube.com/watch?v=KeiZpfrJYVQ[/YT]

mislim da zupcanik nebi smio ovoliko setqati na osovini, na kraju ove sovine je lezaj sa osiguracem, vjerovatno je u montazi taj osigurac taboravljen i sd se kezja pomjerio prema vani i ostavio prostor da zupcanik seta, i tako iskoci iz brzine,
 

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,110
Znaci ti imas sinhronnizovano polanje brzina.Ako iskace samo iz jedne brzine moze biti problem nastelanost vilice.Ako iskace iz oba sinhrona tad mehanizam ima prevelik zazor.Ja ovaj video nemogu otvoriti..
 

Najnoviji postovi

Na vrh