• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Elementarna Nepogoda- Suša

Nai

Aktivni član
Tu od
11 Pro 2019
Poruka
172
Cujem opcina raspisala za elementarnu, obrasci su na sajtu i vidim da moras sam da uneses cifru. Pa me zanima da li ste vi vec pisali?
Trazio bih za soju i kukuruz, mozda i za ljesku i vocnjak. Ne bih da budem lakom, a ne bih ni da podcenim i napisem nesto sitno.
.
 

avialias

Aktivni član
Tu od
10 Ožu 2011
Poruka
527
Vuk pojeo magare...s tim...

Mi smo stavili za soju 40% , kukuruz 40%...

Ništa od toga , možda 100kn /ha., ako...

Ima voćare s 100% svetom od tuče sad poslje suše...I vinograda obranih ovdje 90%
 
  • Like
Reactions: Nai

avialias

Aktivni član
Tu od
10 Ožu 2011
Poruka
527
Da i dodatno ...

Koji k... uopce pitaju da podnosim zahtjev ako već znaju uzrok zašto su donijeli odluku o nepogoda...pa nek povuku sami onda površine iz arkoda i neke isplate tu mizernu što prije...


Isto tako sami si procjenjujemo štetu...evo onda susjed ima 299% štete jer je presadivao dva puta pa sad ni silaze nema jer je niko svaki 20 kukuruz...
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,180
Jeste stavljali žitarice? Kod nas su naveli od svibnja do kolovoza.. Ima tu puno ARKOD parcela pogotovo kod većih proizvođača to će svejedno sami povući, a ne da mi navodimo..
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,882
Imam osjećaj da *edu govna s tim zahtjevima,što ne napišu odmah koliko para budu dali,a ovak daju rok od 8 dana da prijaviš štetu.
Ako bude više od 100kn/ha ja magarac.
S gnojivom su baš sramotno izašli sa visinon potpore(tko je dobio), na cijenu koju smo plaćali.
Sad da ne pričam o cijeni žita(smiješno maloj).
A hvalili se budu na svim *ebenim portalima kak pomažu poljoprivrednicima...
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,882
A i mjere su im brze u 3pm.
Čekati mjesecima siću.
 

avialias

Aktivni član
Tu od
10 Ožu 2011
Poruka
527
Pa glavno je da oni opravdaju da ljudi po općinama i gradskim upravama rade i zarađuju placu...I da su potrebni...

Baš da mi je znati šta bi Brisel rekao da si sami procjenjujemo štetu...

Nadalje ja sam prijavi osve što je suša pogodila bez obzira što tamo salterusa mi govorila da neću dobit..

Prijavio sam soju, kukuruz , zob-jaru, lucenu , pasnike i livade...sve...jer su oni rekli da suša traje od 22.svinja pa nadalje do skoro kraja kolovoza...

Po ovome ako suša traje više od 60dana onda i LDovi imaju pravo prijaviti štetu na divljaci zbog nedostatka pitke vode za životinje...

Oni bu dobili za pale životinje a mi za pale usjeva k....a još im i hranimo iste mrtve životinje...
 

Nai

Aktivni član
Tu od
11 Pro 2019
Poruka
172
Fazon je sto na papiru stoji prazno polje i ti upises stetu u kunama.

Sto znaci mogu da napisem 2kune ili 2 miliona kuna. Debilno do jaja. I tu sam u nedoumici oko iznosa koji da napisem.
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,425
Upisujete štetu samo u postotku ne i u kunama? I tamo upisujete samo broj ARKOD parcele?
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,425
Još sutra je rok za moju županiju, ja još nisam. Trebao bi imati sve na stranici od svoje općine ukoliko je proglašena elementarna nepogoda.
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,425
Kod nas je obrazac pn, izjava, privola, kopija liste a i b, osobna, kopija kartice, iako na listi a ima broj računa, al dobro.
Ja sam stavio kukuruz 40% soja isto, a lucernu 50%, za lucernu sam siguran da je toliko, dok kukuruz i soja ćemo vidjeti, ali 90% sam siguran da će biti tako.
 

llmb0611

Iskusan lik
Tu od
11 Ožu 2013
Poruka
1,306
ja sam isto tako napisao 40% za kukuruz i ječam, a stavio 50% za trave...isto sam morao upisati i cijenu...a to sam izračunao tako da sam uzimao neki prosječan prinos koji bi morao biti po ha sa cijenom koja je sad (npr. za ječam 1,90) i to množio sa površinom koju imam i onda od toga izračunao 40% i tako sve zbrojio i upisao cijenu...
 

Najnoviji postovi

Na vrh