• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Elektronska kontrola sjetve

North ARMY

Član
Tu od
12 Velj 2012
Poruka
31
Ne znam za nadogradnje jer se nisam raspitivao,ali je sigurno osetno skuplja jer se ubacuje drugaciji kompjuter,senzor na tocak ide,veci displej,vise kablova sto dodatno poskupljuje proizvodnju.
 

SteveO

Član
Tu od
16 Velj 2007
Poruka
244
Mene ovo zanima za OLT sijačicu 6 redi. Znači 200 Eura košta kod vas to u Srbiji ? Jel ima tako nešta u Hr za te novce ako netko zna ? Definitivno si moram to kupit.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,079
Pošto je uveliko sjetva odmakla sada meni na pamet pada da sam trebao riješiti problem kontrole sjetve :(shake):

Znači , znam za ove ''namjenske'' uređaje i to ću vjerovatno jednog dana i kupiti kada budem imao ''pravu'' sijačicu ali do tada standardno - krpačina :icon_mrgreen:

Zanima me (ovdje pretpostavljam ima i elektroničara) kako napraviti neki jednostavni sistem da recimo samo blinka neka LED diodica na kontrolnoj tabli pri svakom prolijetanju zrna pored senzora?
Da se jednostavno stavi neki IR (ili neki senzor optički) dole ispod ploče gdje prolijeće zrno i da sa svakim zrnom blinkne ledica na kontrolnoj tabli , i tako za svaki red.
Imam neki smiješnu dvorednu sijačicu i ne isplati mi se dati 200e za pravu stvar pa razmišljam o nekoj jeftinoći.
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
pcmarec, kolika je cjena te kontrole, gdje se oni nalaze?
 

pcmarec

Član
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
100
Cijena je 330€, što mi se ne čini puno jer sam nasao kod nas za 220€, nema nis, samo 4 diodice, a ovo je ipak malo ozbiljnija stvar i 100€ vise vrijedi sigurno, a ne kupuje se to svake godine

A gdje se nalaze, nemam pojma, samo mi je rečeno da bi bilo pozeljni da imam nekog u srbiji pa da oni to tamo posalju
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

MaTiJa NH

Dobro znana faca
Premium
Tu od
6 Kol 2008
Poruka
1,902
Ja sam kupio u srbiji elektroniku sad za novu sijačicu , sa hektometrom 270 €, mjeri površinu , brzina kretanja , cjelokupna posjana površina i naravno 4 kontrolke tj senzora za sjeme .
Montaža bude dok malo zatopli vrijeme , nego dali ima tko možda poslikano gdje je ugradio senzor za hektometar?

 

slaven

Član
Tu od
18 Sij 2013
Poruka
94
Pa jel nije isti senzor , samo ti ukucas sirinu sijacice i on to sam preracunava... Ako imas na sijacici vijke na tocku znaci koji je pogon na njega ugradis...
 

TX75

Dobro znana faca
Tu od
5 Srp 2007
Poruka
1,276
Matija, ajd daj sliku samog kompjutera glavnog, tj unutarnje jedinice.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,079
Pa zar taj ne ide na točak ? Senzor hektametra.
 

MaTiJa NH

Dobro znana faca
Premium
Tu od
6 Kol 2008
Poruka
1,902
Da ide na točak , samo sam mislio da ako tko ima točno kako je namontirao da se vidi.

Evo i slika unutarnje jedinice :

 

Najnoviji postovi

Na vrh