• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Duboka obrada podrivačem - PODRIVANJE

mario

Legenda
Tu od
28 Srp 2006
Poruka
3,041
Re: Podrivanje

Jako lijep traktor.

Da li zna tko cijene od podrivača s jednim i s dva tijela?
 
S

sapat

Guest
Re: Podrivanje

Mialim da je ovaj moj koštao oko 35000kn, sa pdv-om. Imao sam detaljan cijenik, ali mi se izgleda zavukao negdje
 

suljos

Član
Tu od
9 Tra 2007
Poruka
341
Re: Podrivanje

Prijatelj na Belju radi baš to,i to na Fendt-u od nekih 300 konja,danas je noćna mogao i obići ga , da vidim kako ide sa tim podrivanjem,kaže da može vozit jedva 5km i da trosi 30 litara na sat(tako on kaze da očita sa displeja,zamolio sam ga da više pazi na to pošto me baš zanima),komentirao je Fendt-a i JD,ono što pruža vozaču JD je obična zeljezna naprava,stim da par godina nedobivaju nove JD traktore.
 

zvona

Aktivni član
Tu od
17 Pro 2006
Poruka
1,295
Re: Podrivanje

suljos kaže:
Prijatelj na Belju radi baš to,i to na Fendt-u od nekih 300 konja,danas je noćna mogao i obići ga , da vidim kako ide sa tim podrivanjem,kaže da može vozit jedva 5km i da trosi 30 litara na sat(tako on kaze da očita sa displeja,zamolio sam ga da više pazi na to pošto me baš zanima),komentirao je Fendt-a i JD,ono što pruža vozaču JD je obična zeljezna naprava,stim da par godina nedobivaju nove JD traktore.
Suljos jer na Mirkovcu radi prijatelj kako se zove.Tamo ih je 90% iz Suljosa.Mozes i na PM
 
R

ROKI

Guest
Re: Podrivanje

Onaj John Deere 8100 što je kod mene podrivao trošio je 40 l/h! Išao je oko 5-5,5 km/h na 2200 o/min podrivao je na 60-65 cm. Uvjeti su bili katastrofa, suho i tvrdo do bola. JD je skakutao, al je išao kad drugi nisu mogli!
 
R

Ratarko

Guest
Re: Podrivanje

ROKI kaže:
Onaj John Deere 8100 što je kod mene podrivao trošio je 40 l/h! Išao je oko 5-5,5 km/h na 2200 o/min podrivao je na 60-65 cm. Uvjeti su bili katastrofa, suho i tvrdo do bola. JD je skakutao, al je išao kad drugi nisu mogli!

Mišljenja sam da je Fendolino također mogao vući taj RABE podrivač kao i moj MF . Možeš se ne složiti sa mnom , nitko tu ništa ne dobiva ili gubi :scratch . Već smo rekli da puno toga ovisi o podrivaču . Samo bih ti skrenuo pažnju na onoga Claasa od člana sapat što ima 125 KS a radi sa tri pera podrivačem na dubini većoj od 50 cm i brzini od 6 km/h , sve je moguće .
 
R

robert

Guest
Re: Podrivanje

ni fend ni mf ne bi vukli rabe,sigurno.bio laksi za vuc il ne,o tom bi se dalo raspravit,no ima zub vise i isao je dublje,a po pitanju snage ni mf ni fend ne mogu se nositi sa jd serijom 8.
sapatov clas radi u nustru,u laksoj zemlji
 
S

sapat

Guest
Re: Podrivanje

Istina, kod nas je malo lakša zemlja,ali je i po prvi puta podrivana. Kod ratarka baš i neznam kako bi to išlo, ustvari išlo bi ali na kojoj dubini.
 
R

Ratarko

Guest
Re: Podrivanje

robert kaže:
ni fend ni mf ne bi vukli rabe,sigurno.bio laksi za vuc il ne,o tom bi se dalo raspravit,no ima zub vise i isao je dublje,a po pitanju snage ni mf ni fend ne mogu se nositi sa jd serijom 8.
sapatov clas radi u nustru,u laksoj zemlji

Volio bih da ti mogu dokazati suprotno jer vjerujem u ono što sam napisao . Da se razumijemo nisam napisao da bi ga mi ( Fendolino i MF ) vukli bolje - brže - jače od JD nego samo da bi mogli sa njim raditi lakše nego sa onim sa dva pera .
Sapatov Claas je trkator jednu klasu niže nego li svi ovi spomenuti pa opet radi sa tri pera u Vinkovačkoj zemlji bolje nego li 10 tona težak JD ( Ares je 4.8 tona !!! ) u Brodskoj zemlji i naravno JD je skoro 80 KS jači traktor . Kaže da taj JD ima zapravo 204 KS a ne 190 koliko sam ja mislio ?

Još jedna činjenica koju sam već rekao : Torpedo RX 170 podriva sa podrivačem od 5 pera na dubinu od 50 cm već 12 godina na mojem gospodarstvu , još se nije zapalio , zaklao , zaribao neki famozni šesti klip i slične gluposti . Moja zemlja je teža za obradu od ROKI-jeve . ROKI na svojoj zemlji sadi vinograde i voćnjake dok ja jedva pšenicu uzgajam normalno .
 
S

sapat

Guest
Re: Podrivanje

ispravak ratarkovog netoćnog navoda - Ares 657 bez utega 6600kg-
Nije da hvalim svoj traktor, ali govorim šta vidim po našem ataru ; mf, deutz i štajer u toj klasi - nemogu se mjerit sa mojim aresom
 
R

Ratarko

Guest
Re: Podrivanje

sapat kaže:
ispravak ratarkovog netoćnog navoda - Ares 657 bez utega 6600kg-
Nije da hvalim svoj traktor, ali govorim šta vidim po našem ataru ; mf, deutz i štajer u toj klasi - nemogu se mjerit sa mojim aresom

Daj mi nađi gdje to piše na netu . Ja sam pronašao podatak na http://www.claas.com da je težak 5030 kg bez utega .
Istina prvi puta sam na brzinu pogledao u Aresa 577 i spazio podatak od 4.8 tona , moja grešaka .
 
S

sapat

Guest
Re: Podrivanje

biđo, neljuti se... meni u prometnoj stoji tako, odnosno tako je pisalo na papirima koji sam dobio od zastupnika...
 
R

Ratarko

Guest
Re: Podrivanje

sapat kaže:
biđo, neljuti se... meni u prometnoj stoji tako, odnosno tako je pisalo na papirima koji sam dobio od zastupnika...

Ma ne ljutim se ali ni pola posto , to samo tako ispadne preko tipkovnice , vjeruj mi .
Meni u prometnoj od Torpeda stoji : BOJA - CRVENA ... a iz aviona se vidi da je zelen , osim malo hrđe jelte ...
 
R

robert

Guest
Re: Podrivanje

i za mog case svuda pise 5400kg,a ono na vagi potpuno prazan i bez tegova 6 200kg.jest da ima prednju hidr. i sasiju al ne moze na tom dobit 800kg!
 
S

sapat

Guest
Re: Podrivanje

Morat ću baš stat na vagu kad budem imao prilike.

"Nije da hvalim svoj traktor, ali govorim šta vidim po našem ataru ; mf, deutz i štajer u toj klasi - nemogu se mjerit sa mojim aresom" citiram sam sebe
ustvari sam htio reći - težina i raspored težine traktora su najbitniji
 
R

ROKI

Guest
Re: Podrivanje

Razlika je od podrivača do podrivača. Ali baća Johny ima motor na prednjoj osovini i duži je i za klasu veći i teži od onog Fendta i tvog MF-a. Mislim da bi mogli samo sjest i plakat kraj njega, a on bi kraj vas i dalje podrivao ;) Ta da, jel! Ljudi 50 i 55 i 60 i 65 cm su na papiru male razlike, ali su na njivi OGROMNE :!: Svaki taj cm ispod 55 cm je muka za postići. Nuštar se nemože mjeriti sa Brodskim atarom. Nek bajo proba kod mene vuć 3 zuba (što kaže Robert) na 60-65 cm. Nebi mu pomoglo ni 5 čipiranja i kojekakvih tuniranja i tih ceremonija!
 
R

Ratarko

Guest
Re: Podrivanje

robert kaže:
i za mog case svuda pise 5400kg,a ono na vagi potpuno prazan i bez tegova 6 200kg.jest da ima prednju hidr. i sasiju al ne moze na tom dobit 800kg!

Koliko misliš da je težak prednji hidraulik i šasija , 300 kg ?
Meni se čini OK ta razlika od 800 KG jer si i sam dao razlog tome.
 
R

robert

Guest
Re: Podrivanje

na prednjoj hidraulici imam 800kg tegova,i znam koliko je to zeljezarije,sasija,cilindri i poluge max. imaju 350-400kg
roki,nisi u pravu!nemoj da ja cipiram svog rusa,a ti znas kakva je to :evil: okrutna i nemilostiva zvjer.. :twisted: . budem li doso tamo,ima citavu brodsku zupaniju da ispodrivam,a necu upali ni speru.!!kad vide masinu koja tera prasinu,svi ce se razbjezat!!..ta daa.... :shock: a iz auspuha riga vatru i sve tri moguce boje dimova(crni,plavi,bjeli) ;)
 
R

Ratarko

Guest
Re: Podrivanje

robert kaže:
na prednjoj hidraulici imam 800kg tegova,i znam koliko je to zeljezarije,sasija,cilindri i poluge max. imaju 350-400kg
roki,nisi u pravu!nemoj da ja cipiram svog rusa,a ti znas kakva je to :evil: okrutna i nemilostiva zvjer.. :twisted: . budem li doso tamo,ima citavu brodsku zupaniju da ispodrivam,a necu upali ni speru.!!kad vide masinu koja tera prasinu,svi ce se razbjezat!!..ta daa.... :shock: a iz auspuha riga vatru i sve tri moguce boje dimova(crni,plavi,bjeli) ;)

Dok ti skaniš doći u brodsku županiju Fendolino i OLT 4 brazde premetnjak će ti sve poorati :lol: :mrgreen:
 

Najnoviji postovi

Na vrh