• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Dong feng pritisak ulja

tv 732 A

Član
Tu od
31 Ožu 2012
Poruka
138
Ja mislim da se to zove razvodnik hidraulike, tu imaju dva šarafa, onaj donji se odvrne, ima unutra nekakva opruga, i tu se poturi podloška koja, ako je malo 1,2, 3,ja sam poturio 3 bakarne podloške zavrnuo i to je to, a nisam pritisak ulja ništa niti riješio niti sam ga šta radio, mislim da ne pokazuje kako treba.
 

gorivko

Novi član
Tu od
15 Ožu 2011
Poruka
11
gde mogu naci katalog rezervnih delova za dong feng 404
vise me zanima hidraulika jer ne dize kad se zagrije ulje, a kad je hladan dize ali pod turazu. filter hidraulike je promjenjen. ovo je prva godina kako nije pod garancijom, a serviseri hoce da naplate skupo :(devil):
 

edosoko

Dobro znana faca
Tu od
5 Svi 2008
Poruka
1,381
imam ja, koji sklop te zanima da uslikam ili eventualno skeniram
pumpa pr'nula u fenjer?
 

Dongfeng

Dobro znana faca
Tu od
9 Tra 2013
Poruka
1,378
Sex je sa njihovim filterom hidraulike jer poslije mjenjanja navuce zrak pa ne fercera kako treba,nekad dize nekad ne. Za tako kratko vrijeme ne bi trebala da ode pumpa. Kad su meni radili prvi servis,nisu mijenjali filter hidraulike samo su mi ga ostavili i uredno naplatili.
 

Dongfeng

Dobro znana faca
Tu od
9 Tra 2013
Poruka
1,378
Imam problem sa DF 404,kad se ugrije,malo duzeg rada (baliranje) nece da pali na kljuc(ima samo kontakt,a kada hocu da upalim ne javlja se nikako),a pali direktno na alnaser. Hladan i manje zagrijan pali na kljuc bez problema. Isti je slucaj i sa drugim traktorom sa kojim rodjak radi. Pitam znalce u cemu je problem? I da napomenem brava je promjenjena i ista stvar.
 

Dongfeng

Dobro znana faca
Tu od
9 Tra 2013
Poruka
1,378
Brava je nova,postavio je i zakacio kosu i otisao kositi i on poslije sat kosevine nece na kljuc.Ne bi trebala biti feler brava, da je anlaser vjerovatno ne bi ni direktno palio kad se ugrije.
Inace su svi kinezi poznati po losoj el instalaciji,pa bi najvjerovatnije moglo biti do zica i spojeva.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
spoji bravu novim privremenim žicama ( ako nije koplicirana , odnosno "sve" u jedan ) .


Kad okreneš ključ jel se čuje klik! klik ! u anlaseru ?
 

Dongfeng

Dobro znana faca
Tu od
9 Tra 2013
Poruka
1,378
Razmisljao sam da promjenim inst. za paljenje i postavim bravu od tamica i izbacim onaj hakenpuc sto moram pritiskati kvacilo kod paljenja.

Nista se ne cuje u anlaseru kad okrecem kljuc i ne steka kad ga direktno palim,odmah okrece.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
lagano ti je anlaser dobio po njonji .
U instalaciji odnosno djelu instalacije koja napaja anlaser nastane pad napona radi tankih žica loših spojeva i jeftine brave taman toliko da "načet " anlaser nema " snage " da privuče kotvu .
Zanimljivo je da se to uvjk događa kad je traktor zagrijan , to se i meni dešava več toliko dugo da ni ne pamtim od kada ..ali meni se redovito čuje klik ...i tako klikam 5- 10 puta ako mi se ne izlazi van .

vaš velečasni
 

Dongfeng

Dobro znana faca
Tu od
9 Tra 2013
Poruka
1,378
Od kojeg k...a ce ga otici,nikad nije bilo verglanja,a traktor ima oko 400 rh. nikakvih prije znakova nije bilo,balirao jedno sat vremena,ugasio ga da obavim tel razgovor kad on nece ni da zucne. Mogu do sutra okretati kljuc,dok se malo ne ohladi nece upaliti. Nisam provjeravao da li sa brave vraca struju na anlaser.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
možda je negdje hladni lem na automatu ..ma ima sto čuda gdje bi moglo jebati
 

tv 732 A

Član
Tu od
31 Ožu 2012
Poruka
138
lagano ti je anlaser dobio po njonji .
U instalaciji odnosno djelu instalacije koja napaja anlaser nastane pad napona radi tankih žica loših spojeva i jeftine brave taman toliko da "načet " anlaser nema " snage " da privuče kotvu .
Zanimljivo je da se to uvjk događa kad je traktor zagrijan , to se i meni dešava več toliko dugo da ni ne pamtim od kada ..ali meni se redovito čuje klik ...i tako klikam 5- 10 puta ako mi se ne izlazi van .

i kod mene je isto počeo taj problem baš kao kod tebe, čuje se klik, i kao što ti reče nekada od prve a nekeda od 4-5 puta upali, ali svaki put klik.

Samo kod mene je nešto počeo i da čadi puno, ali ne troši ulje, pogotovo kad ide uzbrdo-nizbrdo :(sweat):
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

cosa

Novi član
Tu od
2 Sij 2014
Poruka
19
skinite alnaser ocstite sve dijelove a automat dobro izbrisite suhom krpom i vratite sve na svoje mjesto
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
dok ne treba čekičem lupati po anlaseru ne diram ..znaš onu : ako problem dovoljno dugo stoji možda se sam od sebe riješi
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
to je tako preko 15 godina , naravno da u u međuvremenu rađene razne intervencije na anlaseru
 

tv 732 A

Član
Tu od
31 Ožu 2012
Poruka
138
Ja skidao alnaser i vjerujte da nisam imao potrebe ništa čistiti sve kao novo, al on šteka pa šteka:^):
 

Dongfeng

Dobro znana faca
Tu od
9 Tra 2013
Poruka
1,378
Kod vas bar klika,a kod mene nece ni da se javi kad se ugrije,sreca pa nemam kabinu pa sa sjedista mogu upaliti direktno na alnaseru.Ja mislim da je to ipak do instalacije.
 

cosa

Novi član
Tu od
2 Sij 2014
Poruka
19
jesi ispitivao jel dolazi struja na alnaser kada je zagrijan kod mene je automat zezao ja ga malo ocistio i sada bez problema radi
 
Na vrh