• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Deutz-Fahr

krckrc

Član
Tu od
19 Lip 2011
Poruka
72
Traktor ima samo 750h. Izasao iz garancije 6 mjeseci. Nece kvar progurat pod garanciju makar bi mogli ali i morali. Ipak je to stroj od skoro 60teur. Popravak navodno blizu 1000e ili vise. Meni to nema smisla ako me oped bude zezalo. Zvao sam Farkasa. Pristupacan tip jedino sta on sada ide na godisnji. Na njuskalo se nudi jos jedan iz Zg. Ag power tools koji sa sobom vuce i dinamometar pa odmah i poveca snagu. Fali ima koga da je cuo za njega?
 

martinv1

Iskusan lik
Tu od
23 Velj 2020
Poruka
1,536
Ne znam za te ljude i šta sve rade ali znam da je najmanji problem upisat mapu. Problem je popravit ako zagusti nešto. A i vrlo moguće da oni dvojica imaju i iste mape jer oni to ne pišu već kupuju izvana gotove.
 

vladekvz

Novi član
Tu od
26 Ožu 2019
Poruka
10
Problem hidraulika deutz fahr agroplus sporo diže ulje i filteri su ok kad diže ćuje se protok ulja u kocki kao da ga blokira
 

Dunba

Aktivni član
Tu od
15 Lis 2022
Poruka
101
Dali se smije s uključenom prednjom vučom na agrofarmu vozit 40 na sat, malo sam čital po forumu i vidim neki pišu da se ne smije, to istina ili?
 

Ivan00

Član
Tu od
29 Stu 2020
Poruka
87
Na prirucniku od mog dx 6.11. pise da se ga se nikad ne vozi preko 12 km/h sa ukljucenom prednjom vucom..E sad ne znam kako to ide kod traktora kojima se automatski pali prednja vuca kad koce,ali cisto sumnjam da je dobra ideja vozit se tako brzo sa ukljucenom prednjom vucom.
 

Dunba

Aktivni član
Tu od
15 Lis 2022
Poruka
101
Zna mozda neko kolika je maksimalna dopuštena brzina za agrofarma 85 s uključenom prednjom vučom?
 

F100666

Iskusan lik
Tu od
10 Pro 2014
Poruka
427
Napravi tak pri punoj brzini sa uključenim prvim pogonom nekih 100 km u komadu i javi nam dojmove iz prve ruke. 😉
 

Dunba

Aktivni član
Tu od
15 Lis 2022
Poruka
101
S kojom svrhom?
Pak zanima me koja je max dopuštena brzina s tim traktora s upaljenom prednjom vučom da znam kad idem od zemlje do zemlje npr 15kmh i da sam siguran da se ništ neće desit a ne želim svako malo gasit i palit prednju vuču jer su mi zemlje večinom po pola hektra.

Čemu odmah takvi odgovori, kaj sam nekog uvrjedil s tim pitanjem😲🙃
 
Posljednje uređivanje:

SonnYYY

Aktivni član
Tu od
15 Lis 2012
Poruka
423
@F100666
Na CASE MX smo vozili jedno 3 mjeseca cijelo vrijeme s uključenom prednjom vučom i to večinom samo transport. 45km/h. Niti smo skužili drugačiji zvuk, ni da se čudno ponaša, ništa. Slučajno jednom skužili u blatu da prednja stalno uključena. Špula otišla.
Traktoru se ništa nije dogodilo. Nakon zamjene nove špule normalno isključuje u uključuje i radi bez greške.
Nebi to preporučao nikome da isprabava, ali eto na CASE MX vjerojatno se neće ništa dogodit, a za neki drugi traktor tko zna.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,741
Pak zanima me koja je max dopuštena brzina s tim traktora s upaljenom prednjom vučom da znam kad idem od zemlje do zemlje npr 15kmh i da sam siguran da se ništ neće desit a ne želim svako malo gasit i palit prednju vuču jer su mi zemlje večinom po pola hektra.
Pročitaj kaj piše u uputama.
Inače, neki traktori isključuju sami prednji pogon kad kotače zakreneš za više od 15 stupnjeva.

Pa jel ti tak teško pritisnuti tipku?
Na mojem je mehaničko uključivanje, pa to redovito radim, čim ne trebam prednji pogon.

Po ravnici i nije toliki problem, ali oštra skretanja uzrokuju veliku napetost u pogonu, jer prednji kotači rade dulji put, tak da ti to ne savjetujem.
 

F100666

Iskusan lik
Tu od
10 Pro 2014
Poruka
427
To si s Martinovim vozil? Ak se ne varam, on ima sve 4 nove gume. A velika je razlika kad su različito potrošene prve i zadnje gume. Na mojem se dost čulo kad sam kočil jer su prve gume bile slabe. Kad sam stavil bolje, nije se niš primjetilo.
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,875
Razmišljaj na način da popravak prednjih zupčanika (konusno tanjurastih )nije ko kupit jogurt u dućanu.
Tako da je isključi svaki puta kada ti netreba,ili kada ideš brže,jer valjda ti netreba prednji pogon kada ideš dovoljno brzo.
Ako i koji puta zaboraviš isključiti kada dođeš na "glavnu" cestu,nebi smjelo biti ništa,ali bolje spriječiti nego liječiti.
Znam da na MFu ako ideš brže od 8 ili 10km/h sama se isključi,kao i kada stisneš kočnicu,sama se uključi...
 

gorjanac

Član
Tu od
17 Velj 2008
Poruka
96
Imam problem na traktoru Deutz fahr 5090.4D 2017 godište sa 4750 radnih sati. Teško se šalta mehanički reverzer. Prvo mi je u oranju zaglavio reverzer u prednjem hodu i nakon što sam nekako izbacio napravio sam još jedan krug oranja i ručica reverzera se jako teško šalta.
 

Najnoviji postovi

Na vrh